7 Adımda Moda İkonu Nasıl Olunur ?
7 Adımda Moda İkonu Nasıl Olunur ?

7 Adımda Moda İkonu Nasıl Olunur ?

Toplumsal medya hesaplarının marka kıymeti olarak en gözde olan . Kurumsal bir şirket olarak ya da bir şahıs olarak yeni bir üyeyseniz takipçi sayınızı çoğaltmak oldukça zor bulunduğunu düşünebilirsiniz.. Bununla birlikte fotoğraf paylaşımı mevzusunda da sorun çekmiş olabilirsiniz. Bilhassa marka olarak reklam yapmak amaçlı paylaşımlar yapmak istiyorsanız takipçilerinizi çoğaltmak son aşama önemlidir. Ne kadar oldukca takipçiye ulaşmak istiyorsanız o denli oldukca reklamınızı yapma şansı yaratabilirsiniz. Bu sayede pek oldukca müşterinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. ürün ve şirketiniz için kullanabileceğiniz anlamlı bir platform olması sebebiyle tavsiye edilebilir özellikte toplumsal medya ağı olmayı günümüzde başarabilmiştir.

takipçi arttırımı niçin mühim?

takipçi kazanmak her kullanıcı için kolay değildir. Kurumsal toplumsal medya platformu olarak yeğleyen kullanıcılar takipçi sayısına ihtiyaç duyulan önemi vermeleri gerekebilir. Kurumsal firmada marka tanıtımı yapabilmek ve tanıtımları müşterilere ulaştırabilmek oldukca önemlidir. kullanmak için en önce hakkında data sahibi olmalısınız. Firmanız adına yapacağınız tanıtım amaçlı ürünlerin paylaşımını pek oldukca kullanıcıya ulaştırmanın yollarını aramalısınız. Ek olarak fotoğraf paylaşımı mevzusunda kullananların dikkatini çekmek amaçlı ürünlerinizi daha iyi tanıtabilen kaliteli fotoğraf paylaşımının da tesiri olacaktır. Fotoğraflarınızda yapabileceğiniz kolajlanmalar ürünleriniz için daha iyi bir tanıtım olabilir ve böylelikle pek oldukca müşteriye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adım adım moda ikonu olma yolunda ilerleyin!

1-Hashtag Kullanımı: Yeni markayı tanıtım yapmak için ya da kişisel hesabınız için takipçilerinizi çoğaltmak istiyorsanız bunun yolu hashtag kullanımından geçmektedir. Pek oldukca şahıs fotoğraf paylaşımlarında hashtag kullanımını zorlamayı tercih ediyor. Sadece sınırı olan kullanımın dışına çıkmak yerine daha etkili hashtag kullanımını tercih ederseniz takipçinizi çoğaltmak daha kolay olacaktır. Mesela kişisel hesabınız için fotoğraf paylaştığınız vakit paylaşımınız la ilgili ve popüler olan # #istanbul #türkiye #sevgi benzer biçimde hashtagleri tercih etmelisiniz.

2- İlgili Paylaşımları Beğenme: kullanıcılarının fotoğraflarını, videolarını, ürün tanıtımlarını beğendiğiniz ve yorum yaptığınız taktirde öteki kullanıcılar tarafınca görülme şansınız da artacaktır. Takip ettiğiniz kullananların ortalama 100 paylaşımını beğenmek size fazlasıyla takipçi kazandıracaktır. Başka kullanıcılarla yazışma kurup network ağı yaptığınız vakit paylaşımlarınız sık sık takip edilecektir.

Paylaşım sayılarınızın sıklığı oldukca mühim!

3-Tertipli Paylaşımlar: İnsanlar ister kişisel olsun ister kurumsal olsun gün içindeki etkinliklerinizle ilgili paylaşımlar görmek ister. Siz de emek verme ortamınızı ve arkadaşlarınızla beraber çekildiğiniz fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Takipçi kitlenizin sizi unutmaması ve tertipli aralıklarla paylaşımınızı takip etmesini istiyorsanız tertipli paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Kendinize uygun belirli vakit aralıklarında fotoğraf paylaşımı yaptığınız vakitlerde takipçi kazanmanız oldukca daha kolay olacaktır.

4- Öteki toplumsal ağlardan destek alma: paylaştığınız içeriğinizi bununla birlikte bağlantı üstünden feysbukta ya da twitterda da paylaşabilmeniz mümkün kılınmıştır üstünden yaptığınız paylaşımınız feysbuk ve twitter kullanıcılarının dikkatini çekecek ve öteki paylaşımlarınızı da görmek isteyecektir. Böylelikle feysbuk üstünden sizi takip eden kullanıcılarınız hesabı üstünden de sizi takip etmeyi sürdürecektir. Ek olarak toplumsal medya ağına haiz olmayan pek oldukca kullanıcı da paylaşımlarınızı kovuşturmak adına hesabı alarak sizi takip edecektir. Öteki toplumsal ağlardan aldığınız desteği fazlasıyla göreceksinizdir.

Paylaşım günleri oldukca mühim!

5- Profiliniz Güncel Olmalı: profilinizde etkili bir yazı yazabilmeniz için 160 karakterlik sınırınız bulunmaktadır. Etkili profil yazısı oluşturarak insanlara ilgi alanlarınızdan, nelerden hoşlandığınızdan bahsederseniz takip edilmek için bir adım önde olmuş olursunuz.

6- Pazar Günü: kullanıcılarının hafta süresince en oldukca zaman geçirdikleri gündür. Eğer bu günde daha çok paylaşımda bulunursanız paylaşımlarınız pek oldukca kullanıcı tarafınca takip edilebilir. Pazar gününde düzgüsel olduğunuz zamandan daha çok etken olursanız, öteki kullanıcılarla olan etkileşim artar.

7-Takipçi Sayısı Fazla Olanları Takip Etme: Takip edeni daha çok olan hesapları takip etmeniz ve bu hesapların paylaşımını dikkate almanız sizin de üstünde takip edilebilirliğinizi etkileyecektir.

 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir