ABD'nin Vuhan'ı: New York
ABD'nin Vuhan'ı: New York

ABD’nin Vuhan’ı: New York

Worldometers verilerine nazaran 10 Nisan itibarıyla New York’taki toplam koronavirüs olay sayısı 161 bin 504… ABD’de yaşanmış olan koronavirüs kaynaklı 16 bin 697 ölümün 7067’si gene New York’ta yaşandı.

ABD’de sonrasında en fazla olay yaşanmış olan ülkeler 157 bin 022 ile İspanya ve 143 bin 626 kişiyle İtalya. Virüsün yayılmaya başladığı Çin’de ise olay sayısı 81 bin 907…

Bugüne dek dünyada 1 milyon 621 bin 742 koronavirüs vakası tespit edildi. 97 bin 185 şahıs virüs sebebiyle yaşamını yitirdi. En fazlaca ölüm İtalya’da oldu, 18 bin 279 şahıs virüs sebebiyle yaşamını yitirdi. ABD’de yaşamını yitirenlerin sayısı ise 16 bin 697’ye ulaştı.

SALGIN AVRUPA’DAN MI GELDİ?

New York Times’ta birkaç gün ilkin yer edinen haberde ise değişik araştırma gruplarının, çalışmasına nazaran koronavirüsün ilk teyit edilmiş olduğu tarihten fazlaca daha ilkin; şubat ortasında, New York’ta var olduğu ve bölgeye Asya’dan değil Avrupa’dan gelen ziyaretçiler tarafınca getirilmiş olduğu iddia ediliyor.

Habere nazaran Genetik Bilimci Harm van Bakel, ekibi ile yapmış olduğu emek verme sonucu, Kovid-19 salgını için, ”Çoğunluk açıkça Avrupalı” diyor.  Araştırmaya nazaran virüsün belirlenenden daha ilkin gizlice yayılmış olduğu, sıkı bir kontrol programı uygulanması durumunda fazlaca daha evvelinde bunun tespit edilebileceği iddia ediliyor.

HART ISLAND DRONE’LA GÖRÜNTÜLENDİ

New York’ta salgın sebebiyle yaşamını kaybedenler Hart Adası’nda toplu olarak gömülüyor. ABD basınına yansıyan haberlere nazaran koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirenleri defnetmek için çalışan işçiler kurbanları Hart Adası’na toplu olarak gömüyor.

Eski kimsesizler mezarlığının bulunmuş olduğu Hart Island üstünde drone ile çekilen görüntülerde, beyaz koruyucu giysiler giyen  işçilerin, cenazeleri büyük bir çukura yan yana yerleştirdikleri görülüyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir