Erkeklerin burçlarına göre aşk özellikleri
Erkeklerin burçlarına göre aşk özellikleri

Adamların burçlarına nazaran aşk özellikleri

Koç

Astrolojinin sıralamada ilk burç olarak kabul etmiş olduğu Koç burcu daima bir numaradır! Bu yüzden onun dikkat çekmeye olan isteğini anlayışla karşılayın.

Mars tarafınca yönetilen Koç erkeklerinin yaptıkları işte oldukça iyidir. Spot ışığında olmayı sever. Bu kuvvetli karakterin altında, çocuksu bir saflık, çoğu zaman gülmece tarafınca maskelenen acı hisleri olabilir.

Süratli zekalarına ve kuvvetli libidolarına ayak uydurmak zor olabilir.

Onu simgesel olarak temsil eden Koç kadar inatçı olan Koç adamı, doğru olduğuna inanılmış olduğu şey için bir savaşçıdır. Sürükleyici, tutkulu ve yürekli karaktere haiz bu adamlar kariyerlerinde ve topluluklarında büyük şeyler icra eden hareket ettirici liderler görevini üstlenirler. Onların atılganlıkları saldırganlıkla karıştırılabilir.

İncelik Koçların en kuvvetli kişilik özelliklerinden biri olmasa da; sizi güldürmeye devam edecek ve dans pistindeki dinamik enerjileri, yaratıcılıkları ve yırtıcı hareketleriyle daima gözlerinizi kamaştıracak.

Aşık olduklarında, koç erkeklerinde beklenmedik bir halde parlayabilen bir ateş görülebilir. Koç erkeği, aşırı uçlarda yaşan bir adamdır. Onlar için bir orta yol yoktur. Bu yüzden ne istediğiniz mevzusunda aynı derecede net olmaya ve kendi zihninizi dile getirdiğinizden güvenli olmaya hazır olun.

Boğa

Çoğunlukla büyük, iri, sert adamlar olarak görülmesine karşın, Boğa erkeğinin aşk gezegeni Venüs tarafınca yönetildiğini ihmal etmeyin. Bu büyük Boğalar, ringte ölümle savaşmaktan oldukca; çiçek kokan gölgeli bir ağacın altında oturmayı tercih eder.

Boğa adamı kesinlikle bir savaşçı değil, bir aşıktır.  Genel olarak, meşhur boğa erkeği inatçılığına rastlamadığınız sürece bu adamlarla anlaşılması oldukca kolaydır.

Durağan(durgun) bir burç grubuna haiz olan Boğa burcu çoğu zaman ani değişikliklere uğramaz. Risk almayı sevmez. Her şeyde yavaş ve istikrarlı olarak tanımlanabilir: aşk, iş ve hatta kişisel projeler.

Birçok Boğa erkeğinin elleriyle çalışmaktan ve bir şeyleri onarım etmekten hoşlandığını görmüş olacaksınız. Boğa burcu erkeği bozulan şeyleri onarım etmeye ya da yeni şeyler yaratmayı sever.

Bu dostlar, alçakgönüllü olmayan bir halde hareketsiz ve rahat davranabilir. Hatta rahatlarına o denli düşkünlerdir ki, tembel olarak değerlendirilebilirler.

Güvenilir, inatçı ve son aşama gayretli bir Boğa erkeği; işte, arkadaşlıkta yada uzun soluklu ilişki için muhteşem bir seçimdir.

İkizler

Parıldayan zekâsı ve cıvıl cıvıl davranışlarıyla; İkizler erkeği kafa karıştırıcı bir muamma olarak görülebilir.

İkizler burcu tesiri altında doğan insanoğlu, insan ruhu içindeki ikiliklerin birliğini temsil eder: karanlık ve aydınlık. Peki bu, İkizler erkeğinizin fena ikizine dikkat etmeniz gerektiği anlamına mı geliyor?

İkizler enerjisini idrak etmek, kendi burcumuzdan bağımsız olarak, kendimizde taşıdığımız her iki yönü görme ve hakikaten benimseme ihtiyacımızı takdir etmekle ilgilidir. Hayatta mühim bir ders ve İkizler muhteşem bir öğretmendir.

Bu parlak zekalı, sivri dilli İkizler erkeği son aşama çekici ve keyifli olabilir. 

Çoğu zaman neşeli, iyi huylu ve entelektüel olan enerjik İkizlre erkeği, devamlı değişen tutum ve görüşlerle sizi daima parmak ucunda tutacaktır.

Son aşama serebral, fikirlerle dolu ve daima yeni keşifler yapmaktan coşku duyan bir İkizler erkeği, informasyon öğrenmeyi ve paylaşmayı sever.

Aşık bir İkizler adamı daima olduğu şeklinde gene gizemlerle dolu olacaktır. Partilerden hoşlanıyor ve toplumsal bir kişiliğe sahipseniz; İkizler erkeği ile oldukça mutlu olabilirsiniz.

Yengeç

Yengeç erkeğinin kişiliği çelişkilerle doludur. O, derinden önemsediği kişilere yumuşak, şefkatli, düşünceli ve besleyici olurken; kendisini inciten kişilere sert yüzünü izah edebilir.

Ay tarafınca yönetilen Yengeç erkekleri, duyguları ile temas halindedir. Adam arkadaşlarından çoğunun korkmuş olduğu romantizm ve ebeveynlik rolleri üstlenebilirler.

Oldukça kırılgan ve kolayca kırılan Yengeç burcu erkeği, incindikten sonrasında size ikinci şansı vermeyebilir. Ihmal etmeyin ki onlar asla unutmaz.

Yengeç erkeği, geçmişe bağlıdır. Eski şeyleri ve nostaljiyi sever. Kendi anıları da onun için oldukca değerlidir.

Aslan

Spot ışığını bulmakta zorlanmayan Aslan erkeği, astrolojinide de ormanın kralıdır. Toplumsal yada ustalaşmış olarak ilgi ve başarıyı sever.

Çoğu zaman iyi niyetli olmasına karşın, Aslan erkeğinin dayanılmaz bir gosteri ihtiyacı vardır. İlgiyi üstünde sezmek için devamlı savaşır. 

Enerjik, neşeli ve birazcık çocuksu olan Aslan erkeği oldukca eğlencelidir, bu sebeple hayatta olmayı hakikaten sever.

Güneş tarafınca yönetilen Aslan burcu erkeği, canlı ve karizmatik kişilikleri ile çevresinde manyetik bir tesir yaratır ve son aşama çekicidir.

Kendinizi bir Aslan erkeğinin bakışına bakarak bulmak, bir güneş ışığında durmak şeklinde hissettirebilir. Acak dikkat edin bu ısı bağımlılık yapabilir! Bu yüzden ona dikkatlice bakmak için dikkatinin başka bir yerde olduğu anları seçin.

Yaşamdan daha büyük egolarını yönetim edebildiğiniz ve onları izleyeceği yolu göstermeye çalışmadığınız sürece Aslan erkekleri, iyi mi yaşayacağını öğrenmek isteyen hepimiz için bir esin deposudur.

Aslan erkekler, ilişkide hem arkadaşlığını hem de bir birlikteliğin ateşini isteyen tutkulu ve keyifli severler için doğru bir burçtur.

Terazi

 

Terazi erkeği inanılmaz derecede çekici, keyifli ve süratli zekalıdır. Bu dostlar çoğu zaman uzun soluklu proje ve ilişkilerde yer almazlar; pamuk şeker bulutları şeklinde ilişkiler, kariyer ve dostluklar içinde yüzmeye eğilimlidirler.

Dilinizde tatlı bir tat bırakırlar, sadece hakikaten durulmaya ve uzun ilişkiye kabul eden ender Terazi burcu erkeği vardır. 

Cansız bir nesne (Terazi) tarafınca temsil edilen tek burç olarak Terazi erkeği, gerçek yaşamın sert açılarından ve derslerinden asla hoşlanmaz.

Kararlar, devamlı olarak yanlış olanı yapmaktan ve uzun solukta kaçınılmaz olarak ortaya çıkacak bir sevgiliye bağlı kalmaktan korkan bir Terazi erkeği için zor olabilir. Gene de emin bir ilişki içindeyken, Terazi erkeği ideal bir sevgilidir.

Venüs tarafınca yönetilen Terazi burcu erkeği, ilişkide oldukça romantiktir. Sanat içerikli yada zihinsel bir bağlantı kolayca kurabilir ve mevzuyu flört yada duygusal bir meseleye direkt getirebilir.

Bir Terazi adamı yalnız kalmaktan nefret eder. Kendisiyle ve duygularıyla yalnız kalmaktan ve onlarla uğraşmaktan korkar.

Başak

Merkür gezegeni tarafınca yönetilen Başak erkeği inanılmaz derecede zekidir. Kesinlikle, kendi kalabalık beyninin içeriğini organize etmenin bir yolunu bulur.

Dünyayı kendi özelliklerine uydurmaktan ve devamlı olarak zihninde yer edinen aşırı düşünceyi ortaya çıkarmaya destek olmak için rahat ve tertipli bir alan yaratmaktan mutluluk duyar.

Başak burcunda doğan kişiler, mesuliyet sahibi olmayı ve başkalarına hizmet etmenin yollarını bulmayı sever.

Detaylara takılan ve bir çok süre kendinin en fena eleştirmeni olan Başak erkekleri, çoğu zaman minik hataları oldukca önemser.

Başak benliğinin herhangi bir durumun tüm neticelerini denetlemek için yoğun bir talep duyar.

Başak erkeği çoğu zaman albeni ile doludur. İyi ve nazik tavırları ve organik zarafeti ile bazılarına birazcık acayip gelen yanlarını telafi etmek için oldukca şey yapar.

Duygusal olarak, bir Başak burcu birazcık soğuk olarak algılanabilir. Size tutkulu bir mektup yazmasa da, sizi sevdiğini kesinlikle hissedersiniz.

Akrep

Akrep erkekleri, astrolojinin fena evlatları olarak ün yapmıştır.

Akrep erkeklerinin ne planladığını hiçbir süre bilemezsiniz.

Tutkulu, gizemli ve inanılmaz derecede romantiktir.

Bir Akrep erkeği ile uğraşırken insan cinselliğinin ve sevgisinin daha karanlık yönleri çoğunlukla ön plana çıkar. Bu insanla tanıştığınız birkaç dakika içinde kendinizi en derin sırlarınızı açıklarken bulabilirsiniz.

Akrep erkekleri aşık olduğunda oldukça kıskançtır. 

İhanete uğramış bir Akrep kuyruğunun zehirli sokması inanılmaz derecede acı verici olabilir, bu yüzden güvenlerini kazandıktan sonrasında onlara itina ve sevgi ile hareket etmek en iyisidir. Bu sebeple akrep erkeği oldukça zor unutur ve zor affeder.

Yay 

Hiçbir şekilde kısıtlanmak, bu bağımsız, özgürlük seven arkadaşlara hitap etmez.

Yay burcu erkeği oldukça şanslıdır. İyi şansın gittikleri her yerde onları takip edeceğine güvenirler. 

Eski masallardaki kahramanlar şeklinde, Yay erkeği de yaşamın tuzaklarını bir maceraya çevirmeyi biliyor. Kendine olan itimatı ile tüm zorlukların üstünden de gelebiliyor.

Bu son aşama kendi kendine yetebilen adamlar, duygusal olarak hayatlarına birini alırken zorlanır. Bunun sebebi özgürlüklerinin kısıtlanabileceği korkusudur.

Oğlak

Yaşamınızdaki Oğlak erkeği gizemli bir paradoks olabilir. 

Çoğu zaman soğuk, duygusuz ve ilgisiz olarak değerlendirilen, Oğlak erkeğinin sırrı, dünyadan koruması icap ettiğini düşündüğü saf ve kırılgan kalbidir.

Bu adamlar bir çok insan tarafınca alaycı yada nihilistik görülür.

Hedefe yönelik ve ebediyen iş odaklı Satürn yönetimindeki Oğlak adamları gözlerini, tırmanacakları tepenin zirvesinde tutarlar. 

Aşırı ciddi ve kasvetli görünseler de, bu adamları tanıdıktan sonrasında, kendilerine en yakın olanları bile şaşırtan oldukça gülünç yanlarını görmüş olacaksınız.

Oğlaklar karanlık komedileri severler ve en karanlık durumlarda bile gülmenin ve gülmece bulmanın bir yolunu bulabilirlerse, yaşamın negatif yönleri üstünde durmak için doğuştan gelen melankolik kıvrımlarını yönetebilirler.

Kova

Kova erkeği büyüleyici – ve çoğu zaman kafa karıştırıcı – bir şahıs olabilir.

O, birçok insanoğlunun merak etmiş olduğu türden bir adam fakat oldukca azca insan onu hakikaten anlıyor.

Kova erkeği bir çok süre toplumun çoğundan uzaklaştırıldıklarını hisseder ve geleceğe ilişkin görüşlerini paylaşabileceği birkaç benzer fikirli kişi bulduklarında ilişki yaşamaya karar verir.

Kova erkekleri çoğu zaman parlak planlar ve kavramlarla dolu garip dahiler olarak algılanırlar. Son aşama çeşitli çevrelerde hareket eden toplumsal kişiliklerdir.

Kova erkeği, nihai afrodizyak olarak zekayı seçenlerin oldukça sevilmiş olduğu bir adam tipidir. Bu adamlar çoğu zaman oldukça gülünç bir yapıya haizdir ve sınırsız bir gülmece duygusu ile kaplıdır.

Bu adamlar toplumun standartlarına ve beklentilerine uymayı reddeden eksiksiz orijinallerdir. Bu yönleri, giysilerinde, meslek seçiminde yada politik bakış açılarında yer bulsa da, aslolan büyük ve değişik seçimi kendi şeklinde yürekli ve akıllı olan eşlerini seçerken yaparlar.

Balık

Balık burcu erkeği bir şairin kalbine ve mistik bir ruha haizdir. 

Bu Neptün tarafınca yönetilen vizyonerler derinlere dalmayı severler ve hiçbir süre sığ suda (duygusal, ruhsal yada entelektüel olarak) kalmaktan memnun olmazlar.

Minik konuşmalar onlara nazaran değildir. İlk buluşmada bile bir Balık burcu erkeği; size kendiniz ve hayatınız hakkında saatlerce delici sorular sorar.

Hakkınızdaki her şeyi bilmelerine karşın, onlar hakkında neredeyse hiçbir şey bilmediğinizi fark etmeniz birazcık süre alabilir.

Bir Balık erkeği, kartlarını kalbine oldukca yakın meblağ. Gerçek kişiliğini bir tek yanında güvende bulunduğunu hissettiği kişilere açıklar. Bu adamı tanımak çoğu zaman seneler alır.

Zodyaktaki son işaret olarak, Balık insanları en bilge ruhlardır. Bir çok insanoğlunun algılayabileceği yada anlayabileceği şeylerin ötesinde bir şeyler görme ve hissetme becerisine sahiptirler.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir