Aşk acısından kurtulmanın yolları neler sorunu kendinizde aramayın!
Aşk acısından kurtulmanın yolları neler sorunu kendinizde aramayın!

Aşk acısından kurtulmanın yolları neler problemi kendinizde aramayın!

İlişkiler devamlı masallardaki benzer biçimde mutlu sonla bitmiyor. Kimi zaman sevgilinizi oldukca sevseniz dahi ayrılmak durumunda kalabiliyorsunuz. Bu şekilde durumlarda kendinizi yıpratmadan, yas sürecinizi iyileşme süreci olarak kabul ederek atlatmaya çalışmalısınız. Aşk acısından kurtulmanızı sağlayacak önerileri sıraladık!

“Keşke”leri hayatınızdan çıkarın

Sonu iyi mi biterse bitsin; yaşadığın ilişkiye saygı duyman ve onu her haliyle kabullenmen oldukça mühim. Unutma ki ‘keşke’ler hiçbir şey değiştirmeyecek. Aksine; seni bir tek daha çok üzecek. Hem onu, hem kendini; hem de ilişkinizi affet ve kabullen.

Problemi kendinizde aramayın

Problemi kendinde aramayın. Suçluluk psikolojisiyle, problemi kendimizde arayıp, karşı tarafı suçsuz görmek isteriz. Bu da ona geri dönüşümüzü kolaylaştırmak için kendimizi kandırmamızdan başka bir şey değildir.

Ondan önceki yaşamını hatırla

Ondan ilkin yaşadığın yaşamı hatırla. Ondan ilkin de vardın ve ondan sonrasında da olacaksın. O da yaşamının bir döneminde sana birlikte rol almış biri olarak duracak. 

Kendini daima sev

En oldukca kendini sev. Ayrılmayı ya da ilişki kararını kendin için iste. İlişki kadar; ayrılık da sana bir şey katacak. Bu süreci iyi değerlendirerek kendine yeni kabiliyet ve hobiler kat. Kafanı meşgul tutmak sana oldukca iyi gelecek. 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir