Ayak Kokusunu Gideren Yöntemler
Ayak Kokusunu Gideren Yöntemler

Ayak Kokusunu Gideren Yöntemler

Şıkır şıkır giyinip süslendikten sonrasında burunuza ayaklarınızdan rahatsız edici bir koku mu geliyor? Ayak kokusu derhal her insanın karşılaşacağı bir durumdur. Sadece bunu engellemenin birkaç yolu bulunmaktadır. Sizin için ayak kokusunu gideren naturel şekilleri bir araya getirdik. İşte detaylar…

KARBONAT

Ayak kokusunu gidermek için malum en iyi yöntem karbonattır. Bir kabın içine ayağınızın üzerine gelecek kadar su koyun. İçerisine iki tatlı kaşığı karbonat ekleyip ayağınızı bu karışımın içinde beklemeye alın. Bu işlemi yedi gün süresince tekrarladığınız süre fena kokulardan yaratı kalmadığını görmüş olacaksınız.

LAVANTA YAĞI

Derhal hepimiz lavanta kokusunu sever ve güzel koku vermesi için kıyafetlerinin arasına koyarak kullanır. Bunun yanı sıra lavanta yağını da ayak kokusunu gidermek için kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan ayaklarınızı iki damla lavanta yağı damlattığınız suyun içinde bekletmek. Bu işlemin peşinden ayaklarınızdaki fena kokuların geçtiğini görmüş olacaksınız.

SİRKE

2 su bardağı sirkeyi bir litre suyun içine ilave ederek karıştırın. Hemen sonra ayağınızı bu karışımda 10-15 dakika süresince bekletip durulayın. Ayağınızdaki keksin kokuların gittiğini görmüş olacaksınız.

ADAÇAYI

Ayağınızın tamamını kaplayacak kadar suyun içine adaçayını ilave edin. Hemen sonra ayağınızı 10-15 dakika suyun içinde beklemeye alın.

SİYAH ÇAY

10 gün süresince tertipli olarak uygulayacağınız siyah çay yöntemi ile ayağınızdaki fena kokulardan kurtulabilirsiniz. 3 tane siyah çay poşetini demledikten sonrasında ayağınızın üstünü örtecek kadar su dolu kabın içine koyun. Hemen sonra ayağınızı 20 dakika süresince bu suyun içinde beklemeye alın.

İLİşKİLİ HABERLER Renkli Gelinlik Ayakkabıları

Renkli Gelinlik Ayakkabıları

Dar Ayakkabı Nasıl Genişletilir?

Dar Ayakkabı Iyi mi Genişletilir?

Sneaker Ayakkabı Modelleri

Sneaker Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı Modelleri

İLİşKİLİ GALERİLER Göz Çevresi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz Çevresi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evde Canlı Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Canlı Çiçek Bakımı Iyi mi Yapılır?

Evcil Hayvan Bakımı Hakkında Bilinen Yanlışlar

Evcil Hayvan Bakımı Hakkında Malum Hatalar

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir