Ayrılıktan sonra arkadaş kalmak için 5 neden
Ayrılıktan sonra arkadaş kalmak için 5 neden

Ayrılıktan sonra arkadaş kalmak için 5 neden

Arkadaşlığınız romantizmden daha güçlüysa

Arkadaşlığınız romantizmden daha güçlüysa

Dost olarak başladığınız ve sonrasında bundan daha fazlası olmaya karar verdiğiniz ilişkilerde, işler sandığınız kadar iyi gitmeyebilir. Kim bilir bir talih verdiniz ve işe yaramadı, kim bilir dost olarak daha iyisiniz. Bu kişiyi yalnız duygusal anlamda beraber mükemmel bulunmadığınız ortaya çıkmış olduğu için kaybetmemelisiniz. Arkadaşlığınız, romantizmden daha kuvvetli olabilir.

Çocuğunuz varsa

Evladınız var ise

Beraber çocuklarınız olduğunda ayrılmak zor olabilir. Birçok çift, çocuklar uğruna ayrılığı erteler. Sadece beraber çocuklarınız olsa bile ayrılmak son aşama düzgüsel bir karardır. İkiniz de sevdiğiniz biriyle olmayı hak ediyorsunuz. Bununla beraber eski eşiniz ile çocuklarınız olduğundan dost kalmak da mantıklıdır. Böylece evlatları beraber büyütebilirsiniz ve çocuklarınız her iki ebeveyni istedikleri vakit görebilir.

Beraber çalışıyorsanız

Birlikte çalışıyorsanız

Aynı şirkette çalışıyorsanız; birbirinizi iş yerinde göreceğinizi biliyorsunuz ki. Bu durumu acayip hale getirmeye ve koridorlarda birbirinizden kaçmanıza gerek yok. Dost kalmak ve birbirinize medenice yaklaşmak, işinizin sorunsuz geçmesi için yapabileceğiniz en iyi şey olabilir.

Kötüye kıyasla daha fazla iyi anınız var

Kötüye kıyasla daha çok iyi anınız var

İlişkinizi aklınıza getirdiğinizde fena olanlardan daha fazlaca iyi anılarınızı, yüzünüzde bir gülümsemeyle hatırlayabiliyorsanız, muhtemelen dost kalmak iyi bir fikirdir.

Ve son olarak, eski sevgilinizle dost kalmanın en rahat fakat muhtemelen en mühim sebebi ikinizin de istemenizdir. Niçin ve ne için diye düşünmeye ya da kazanç ve kayıpları gösteren bir sıralama yapmana gerek yok. Birbirinizi kaybetmemek için dost kalabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir