Bal Saç Uzatır mı?
Bal Saç Uzatır mı?

Bal Saç Uzatır mı?

Biz hanımefendiler saçımıza bakım yaparken dışarıdan sürdüğümüz şeylerin saçımıza iyi geldiğini ve bu bakımın kafi bulunduğunu düşünürüz genel anlamda fakat bu bir yanılgıdır. Saçın öncelikle bakımlı, sıhhatli ve parlak olabilmesi için doğru beslenmeli ve bol miktarda su tüketmeliyiz bunların yanında yapacağımız bakımlarla beraber sadece sıhhatli bir saçımız olacaktır. Saç dökülmesi, saç kuruluğu benzer biçimde şikayetlerin derhal hepsi saç derisi ile ilgili problemlerdir. Doğrusu sıhhatli saçlara haiz olmanız için sıhhatli bir saç derinizin olması lazım.

Saç kökleriniz nefes almış olduğu takdirde sıhhatli ve süratli uzayacaktır. Ek olarak her gün saç yıkamak, fazlaca sıcak su ile duş almak ya da fazla kimyasal kullanımı benzer biçimde etkenler saçımıza zarar verir. Bizde bu yazımızda size balın yararlarından ve saça kullan şekillerinden bahsedeceğiz. Balın kuşkusuz ki insan sağlığı üstünde fazlaca büyük tesiri bulunduğunu bilmekteyiz. Bununla birlikte bal saçlara da sıhhat veren bir madde olmakla birlikte saç köklerinde zayıflayan ve incelen bölgeleri de kuvvetlendirir. Tahriş olan saç köklerinin kendine gelmesine destek sağlar. Bal ile yapacağınız kürler yardımıyla ise saç derinizin açılmasını sağlarken sağlığına kavuşturabilirsiniz. Bal saç uzatır mı? Sorusundan ilkin isterseniz balın yararlarından bahsedelim birazcık.

BALIN YARARLARI NELERDİR?

Balın en mühim yararlarından biri de saçı parlak göstermesi olacaktır. Eğer saçlarınız mat bir görünüme sahipse kesinlikle saç bakımıza bir kaşık balı eklemelisiniz. Ballı saç şampuanlarından da aşina olduğumuz benzer biçimde bal saçları hakikaten kuvvetlendirir ve besler. Fakat bu şampuanlardaki bal oranının kati sayısını doğal olarak ki de bilmiyoruz. O yüzden gene en iyi olacak şey naturel yollardan saçlarınızı beslemek ve bal kürleri uygulamak olacaktır. Bal saçlarınızın nemli ve kuvvetli bir görünüme gelmesini sağlar bu yüzden de saçlarınızı kestirmek zorunda kalmayacağınız için kısa süre de sıhhatli uzun saçlara kavuşacaksınızdır. Saçınızın kurumasına engel olacağından kepek problemi ile de savaşacaktır.

BALLIN KULLANIMI

Eğer saçınız fazlaca fazla elektrikleniyor ve muntazam bir biçim almıyorsa işte o vakit bal kullanmalısınız. Bal saç uzatır mı? Dendiğinde eğer doğru kullanım uygulanırsa uzatır demek mümkündür. Yazımızın sonlarına doğru yaklaşırken ballı bir maske tarifi vermeden bitirmeyelim istedik, işte detaylar…

BALLI SAÇ MASKESİ

1 tatlı kaşığı bal 2 yiyecek kaşığı zeytinyağı 1 yumurta sarısı

NASIL YAPILIR?

Ilk olarak yumurtayı güzelce çırpın ve peşinden zeytinyağı ve balı yavaşça ilave edin. Ve birbirine karıştığından tamamen güvenli olduktan sonrasında saçınızı ikiye ayırıp sürmeye başlayın. Karışımı saç köklerinizden başlayarak saç uçlarınıza doğru iyice yaymalısınız. Ek olarak balın saç derinize iyi nüfus etmesi için saç derinize masaj yapmayı ihmal etmeyin. Hemen sonra saçlarınızı toplayın ve bone ya da havlu ile kapatın bu işlem saçınıza hava aldırmayacağı için köklere daha iyi nüfus etmesini elde edecektir. Maskeyi ortalama 30 dakika beklettikten sonrasında ılık su ile güzelce sudan geçirin.  

İLİşKİLİ HABERLER Havuzdan Sonra Saç Bakımı

Havuzdan Sonrasında Saç Bakımı

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Bakımında Şampuan Seçimi

Saç Bakımında Şampuan Seçimi

Yaz İçin Doğal Saç Bakım Serumu

Yaz İçin Organik Saç Bakım Serumu

İLİşKİLİ GALERİLER Hollywood Ünlülerinin Saç Bakım Sırları

Hollywood Ünlülerinin Saç Bakım Sırları

Gidi Hadid Saç Bakım Sırrını Açıkladı; Saçıma O Yağı Sürüp 3 Gün Yıkamıyorum!

Gidi Hadid Saç Bakım Sırrını Deklare etti; Saçıma O Yağı Sürüp 3 Gün Yıkamıyorum!

Rus Rapunzel'den Saç Bakım Önerileri

Rus Rapunzel’den Saç Bakım Önerileri

Saç Bakımında İşinize Yarayacak Ürünler

Saç Bakımında İşinize Yarayacak Ürünler

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir