Balık burcundaki Merkür retrosunun burçlar üzerindeki etkisi
Balık burcundaki Merkür retrosunun burçlar üzerindeki etkisi

Balık burcundaki Merkür retrosunun burçlar üstündeki tesiri

Şubat’ın ortasında başlamış olan Merkür retrosu ortalama 22 gün süresince tüm hayatımızı tesiri altına alacak. Yaşanabilecek aksaklıklara karşı önlemli olmamız gerekiyor. Tüm bu sürecin kaotik bir ortam yarattığı yadsınamaz bir gerçekken, yanlış anlaşılmalar, teknolojik aksaklıklar, iptal olan planlar, kariyerde alanında çöküşler ve birçok olumsuzluk yaşamımıza hakim olacağa benziyor. Kendinizi Merkür retrosunun etkilerinden korumanın yollarını ve burcunuz üstündeki etkilerini sizler için hazırladık…

Retronun kontrolü sizin elinizde olsun

Söz mevzusu Merkür ve gerilemesi olunca, etkilerini görmezden gelmek olanaksız hale gelebiliyor. Bu yüzden bizim üzerimizdeki tesirleri savurmak için kolları sıvıyoruz ve Merkür’e meydan okuyoruz. İşte, Merkür’ün savurmanın bazı yolları;

– Merkür retrosunun üstesinden gelebilmek adına ilk olarak gözlemci kalmanızda yarar var. Ani gelişen olayların ve krizleri soğukkanlılıkla yönetebilirsiniz.

– Pişman olacağınız keskin ve ısrar eden konuşmalardan uzak durmalısınız. Açık sözlü olmak isterken yanlış anlaşılabilirsiniz.

– Mümkünse yeni projelere adım atmak için acil etmeyin. Fikirlerinizin beslenip netleşmesi için kendinize süre tanıyın.

– Süratli karar almaktan kaçının ve tutamayacağınız sözler vermeyin. İş ile ilgili anlaşmaya yapacaksanız bu zamanı birazcık erteleyebilirsiniz.

– Teknolojik aletlerle ilgili mesele yaşanmasa doğal olarak ki olmaz. Bu yüzden tedbirinizi alın ve yedekleme yapmayı ihmal etmeyin.

– Evinizi taşıma ya da alım satım benzer biçimde işleriniz var ise, bu süreci Retro bitim sonrasına ertelemeye çalışmakta yarar var.

Koç

Merkür gerilemesiyle beraber daha içe dönük olacağınız bu dönem, yaşam ile ilgili daha sorgulayıcı olabilirsiniz. Bu yoğun hislerin kucaklanması halinde Merkür retrosu sona erdiğinde kendinizi daha kuvvetli hissedeceksiniz fakat duygusal ilişkilerinin negatif etkilerine karşı da daha dikkatli olmalısınız. İçsel hesaplaşmalarının getirmiş olduğu sessizliğinizle kuşku çekmeye eğilimli olabilirsiniz.

Boğa

Balık burcunda yaşanacak Merkür retrosu, odağınızı yakın çevrenize çekecek. Vaktinizin büyük bir bölümünde birlikte geçirdiğiniz insanları sorgulayacak ve hayatınıza ziyanı dokunan insanlardan uzaklaşmak isteyeceksiniz. İş yerinde yaşanması olası gerilimler ani kararlar almanıza sebep olabilir, arkadaşlarınızla aranıza mesafe koymak isteyebilirsiniz.

İkizler

Retronun etkisiyle daha sorgulayıcı olmaya yöneleceğiniz bu dönem, yeni hedeflerinizin değerlendirmesini geçmişte yaşadığınız deneyimlere dayanarak yapabilir ve ilk kere telaşlı tavrınızdan uzak durmayı başarabilirsiniz. İletişim ve teknojideki bazı aksaklıklara karşı tedbiri elden bırakmamakta yarar var. Eskiye kıyasla bu dönem daha kolay hayır diyebildiğinizi farkedeceksiniz.

Yengeç

Merkür retrosu sizi olduğunuzdan daha duygusal bir yapı içine sokabilir ve sevdiğiniz insanlarla süre geçirmek isteyebilirsiniz. Bunun uğruna mesafeleri bile ortadan kaldırabilir, ufak kaçamaklar yaparak kısa yolculuklara çıkabilirsiniz. İş yerinizde sorumluluklarınızın artması ve temponun yükselmesi bu kısa tatili destek sunar özellikte olacaktır. Retro sonrası emeklerinizin karşılığını alsanız da, bu süreçte dikkati elden bırakmamakta yarar var.

Aslan

Merkür retrosuyla beraber kimliklerinize adeta ayna tutuyorsunuz. Bu ayna tutma süreci size, tüm yaşananları gözden geçirme fırsatı veriyor. Eğer olduğunuz kişiden mutluysanız kendinizi ödüllendirmeniz gerekiyor. Sadece mutsuz olduğunuz yanlar var ise en başa dönerek probleminin nerede bulunduğunu bulmanız için muhteşem bir süre. Eleştiriye açık olmasanız da bu süreçte tüm okları kendinize çevirecek ve hayallerle gerçekler içinde bir denge bulmak için çabalayacaksınız. Yapmanız ihtiyaç duyulan tek şey eleştiriler karşısında sakin kalmak ve kendinize yararlı olacak kısımları benimsemek.

Başak

Sizin için bu dönem toplumsal yaşam ve ilişkiler gündemde olacak. Merkür retrosu süresince probleminin sizde mi yoksa karşınızdaki insanlarda mı bulunduğunu sorgulayacaksınız. Öteki taraftan hayatınızdaki ilişkilerin eksikliği de gündeminizi meşgul edebilir. Bu aşamada insanları net bir halde görüp göremediğinize odaklanabileceksiniz. Ek olarak Merkür retrosu süresince disiplinli ve çalışkan yanlarınızın sizi fazla yıprattığını fark edebilirsiniz. Kariyerlerinizde aradığınızı bulduğunuzu düşünseniz de bazı pürüzler çıkabilir ve işler tersine dönebilir.

Terazi

Merkür retrosu süresince kişisel bakım ve sağlığınıza odaklanmak isteyeceksiniz. Uzun süredir kendinizi dikkatsizlik ettiğinizi düşünüyorsanız, bu durumu yakın çevrelerindeki insanlara da yansıtmalısınız. Öteki taraftan uzun süredir haber beklediğiniz bazı mevzularda beklediğiniz dönüşleri alabilirsiniz.

Akrep

Uzun süredir kendinizi dikkatsizlik etseniz de bu gerilmeyle beraber hayata döneceksiniz. Aileyle ilgili problemlerinize odaklanarak çözüm yolları arayacaksınız. Adaletsizliklere karşı duyarlı olma tutumunuz bu zamanda daha da şiddetlenebilir. Hayatınızda istediğiniz noktaya gelebilmeniz için hakkınızı savunmaya devam etmelisiniz.

Yay

Merkür retrosu döneminde adeta derin duygulara kapılıp gideceksiniz. Çoğu zaman geçmişe kolaylıkla sünger çekebilen ve önünüze bakabilen siz, duygusal olarak yoğun bir döneme girip geçmişte yaşadığınız acı veren anıları hatırlayabilirsiniz. Bundan dolayı geçmişteki acı veren döngülerine dönebilir, aynı şeyleri yine yaşayabilirsiniz. Öteki taraftan ailenizle ilgili sorumluluklar ve baskılar fazlaca daha ağır gelmeye başlayabilir. Bazı aile bireylerine sorumluluklarını hatırlatmak isteyebilirsiniz. Bu süreçte kırıcı konuşmalar yapmamaya dikkat etmelisiniz.

Oğlak

Çoğu zaman kendinizi bir şeye adadığınızda ne olursa olsun sonunu getiren sizler, Merkür retrosuyla beraber birazcık yavaşlamak ve gittiğiniz yolun doğru olup olmadığını sorgulamak isteyebilirsiniz. Bu zamanda bir adım geriye çekilip olan biteni uzaktan görmek size iyi gelecek. Bilhassa hayatınızdaki mühim dönüm noktalarını ve kararları her insana duyurmadan ilkin bu düşünme süreci büyük ehemmiyet taşıyacak. Ek olarak bu süreçte, her insanın muhteşem olmasını isteyen yanınızın her şeyi mahvetmesine izin vermemelisiniz.

Kova

Merkür retrosuyla beraber kim olduğunuzu ve ne istediğinizi anlamaya çalışan siz, kendinize güvendiğiniz kuvvetli bir kimlik edindiğinizde hayatta haiz olduğunuz şeylere fazlaca daha değişik bir gözle bakabileceksiniz. Bir süredir evle ilgili değişimler yapmak istiyorsanız Merkür retrosu döneminde gerçekleştirebilmeniz olası görünüyor.

Balık

Merkür retrosu bilinçaltınızı ve en derin duygularınızı etkiliyor. Bu zamanda içinize dönerek meditasyon yapmak iyi gelebilir. Içsel yanlarınıza yoğunlaşmak kim olduğunuzu anlamanıza yardım edebilir. Öteki taraftan bu süreçte çevrenizdeki insanları ani çıkışlarla kırabilirsiniz. Uzun süredir ilişkiniz var ise evlilik mevzusu gündeme gelebilir.

Gizem Bozdağ

[email protected]

hususi içeriğidir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir