Kadınlar cinsel ilişki sırasında neden ses çıkarıyor?
Kadınlar cinsel ilişki sırasında neden ses çıkarıyor?

Bayanlar cinsel ilişki esnasında niçin ses çıkarıyor?

Cinsel ilişki esnasında çıkarılan sesler ile orgazm arasındaki ilişkiyi çözmek isteyen araştırmacıların ilk yönelttikleri sual, bu seslerin orgazma bağlı istem dışı bir refleksten mi yoksa orgazmdan bağımsız olarak gelişen bir eylemden mi kaynaklandığına yönelikti. Bu probleminin aydınlatılabilmesi için cinsel açıdan etken, yaş averajı 21 olan 71 heteroseksüel hanım üstünde bir anket gerçekleştirildi.

En çok ön sevişmede orgazm oluyorlar

En oldukca ön sevişmede orgazm oluyorlar

Anketlerin sonuçlarına gore, bayanlar orgazma iyi mi ulaştıkları sorusunun yanıtı olarak ilk sırada mastürbasyonu yerleştirdiler. İkinci olarak ise partnerleri tarafınca uyarılmaları yanıtını verdiler. Oral sex, hanımefendilerin orgazma ulaşmasını elde eden 3. seçenek olarak belirtilirken hanımefendilerin orgazm olmasını elde eden yollar içinde en alt sırada penetrasyon geldi. İlginç olan ise hanımefendilerin en oldukca orgazm oldukları dönemin ön sevişme olması.

Çıkarılan sesler zevkten değilmiş

Çıkarılan sesler zevkten değilmiş!

Peki sesler bayanlar orgazm olduğunda mı ortaya çıkıyor? Yanıt hayır! Araştırmacıların bulgularına gore hanımefendilerin çıkardıkları bu sesler, adam orgazmı esnasında çoğunlukla adam boşalmadan derhal ilkin ya da adamın boşalması esnasında meydana geliyor. Şu demek oluyor ki, hanımefendilerin ses formundaki tepkileri, denetim edilemez bir refleks değil, tam aksine partnerinin davranışlarını manipüle etmek ve onun doyum olmasını sağlamak için bilgili olarak veriliyor.

Kadınlar kendi zevkleri için değil, partnerleri için yapıyorlar

Bayanlar kendi zevkleri için değil, partnerleri için yapıyorlar

Çalışmanın sonuçlarına gore, durumun bilincinde olsalar ya da olmasalar da bayanlar, sex esnasında kendi zevklerini ifade etmekten oldukca, partnerlerinin orgazm olmasına destek olabilmek için ses çıkarıyorlar. Bu ise sekse dair aklımıza bazı senaryoların toplumsal olarak yerleştirilmiş bulunduğunu doğrusu kafalarımızda cinsel birlikteliğin idealize edilmiş bir formunun bulunduğunu ve partnerimizin de bizlerden bu tarz şeyleri beklediği şeklinde fikirleri haklı çıkarıyor.

Mevzu üstüne meydana getirilen bir öteki çalışmada ise hem hanımefendilerin hem de adamların, partnerlerinin ideal ön sevişme ve ilişki sürelerine dair algılarının cinsiyetlere dair oluşturulmuş kalıplara, kendilerinin belirttiği bireysel cinsel arzulara oranla daha kuvvetli bir şekilde ilişkili olduğu belirtilmişti. Şu demek oluyor ki, cinsel ilişki esnasında kendi arzularını gerçekleştirme motivasyonu, halihazırda bulunmakta olan kalıplar söz mevzusu olduğunda geri plana itiliyor. Hanımefendilerin sex esnasında çıkardığı sesler de, bu doğrultuda erkeği doyum etme düşüncesinden yola çıkılarak meydana geliyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir