Bu Bakım Cildi Gençleştiriyor
Bu Bakım Cildi Gençleştiriyor

Bu Bakım Cildi Gençleştiriyor

Vakit içinde gövde ile beraber ciltte de yaşlanmalar meydana gelir. Göz, alın ve dudak kenarlarında kırışıklıklar ortaya çıkar. Bunu önlemek için de cilt bakımı yaptırarak geçmesine ve oluşacak olan kırışıklıklara tedbir alabilirsiniz.

GLİKOLİK ASİT PEELİNGİ NEDİR?

Glikolik asit peelingi, yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkan kırışıklıklar ve sarkmaların etkilerini azaltarak için cildin organik yapısını güçlendirmek amaçlı meydana getirilen peeligdir.  Glikolik asit peelingi çoğu zaman yüz bölgesi için uygulanır. Yaşlanma tesirleri ile lekelerin giderilmesi için de ciltte ve ellerin üzerine uygulanabilmektedir.

Glikolik asit peelingi ile cildin üst tabakasında biriken ölü cilt hücrelerinin giderilmesini hedeflenir. Bu peeling cilt lekelerinin yok edilmesi için, gözeneklerin açılmasını ve kırışıklıklarının en aza inmesini için yapılır. Glikolik asit ile üst katman soyulur. Bu lekelerin ve kırışıklıkların en aza inmesine destek sağlar.

GLİKOLİK ASİT PEELİNGİ NASIL UYGULANIR?

Glikolik asit peelingi uygulaması bir cilt uzmanı tarafınca yapılmalıdır. Bundan dolayı uygulama sonrası ortaya bazı komplikasyonlar çıkabilir. Bir bakım merkezinde cilt uzmanı tarafınca uygulanması ile cilt tipinize bakılırsa uygulanılacak bu peeling, daha sıhhatli bir netice almanıza destek edecektir.

Bu uygulamadan sonrasında hafifçe kızarıklık ve duyarlılık görülebilir. Kısa bir süre de bu etkilerde azalarak geçecektir. Fakat uygulamadan sonrasında direkt güneş ışınlarına maruz kalmamalısınız. Uygulama öncesi size bilgilendirmeler yapılacaktır. Ciltte herhangi bir yara ya da cilt rahatsızlığı olanlar ve bazı ilaçları kullananlar glikolik asit uygulaması yapması önerilmez.

İLİşKİLİ HABERLER Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Şekilleri

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Her Cilt Tipine Uygun Maske

Ciltteki Sarkmalardan Bu Maske ile Kurtulun

Ciltteki Sarkmalardan Bu Maske ile Kurtulun

Süt Tüketimi Cilt Problemlerine Neden Oluyor

Süt Tüketimi Cilt Problemlerine Niçin Oluyor

İLİşKİLİ GALERİLER Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Gül Yağının Ciltteki Mucizeleri

Gül Yağının Ciltteki Olağanüstü şeyleri

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir