Bunları Yaparsanız Enerjiniz Düşer
Bunları Yaparsanız Enerjiniz Düşer

Bunları Yaparsanız Enerjiniz Düşer

Gün içinde kendimizi düşük enerjili hissedebiliyoruz. Düşük enerjili hissetmemizde, çevremizdeki faktörlerin yanı sıra kendi alışkanlıklarımızın da tesiri büyük. Şimdi size enerjinizi düşüren 4 alışkanlıktan bahsedeceğiz. Bu alışkanlıklardan ne kadar acele vazgeçerseniz, mutluluğa giden yolda o denli güvenilir adımlarla yürürsünüz.

1-‘HAYIR’ DİYEMEMEK

Çoğumuz bir tek başkalarını mutlu etmek için elinden geleni yapıyor. Bundan dolayı ‘hayır’ demek zor bir hale geliyor. Zira egoist ya da başkalarının düşündüğünün tam tersi görünmek istemez asla kimse. Sadece şunu unutmamak gerek; eğer daima ‘evet’ derseniz, başkalarına zaman harcamaktan kendinize ayıracak vaktiniz kalmaz. ‘Hayır’ demeyi bilmeyen insanoğlu süratli bir halde zihinsel ve duygusal enerjisini kaybeder.

2-DÜNDE YAŞAMAK

Uzun süre ilkin yaşanmış ve bitmiş şeyler üstünde oldukça fazla düşünmek sizi hem zihinsel hem de bedensel olarak yorar. Her insan geçmişte yaşamış olduğu bazı şeylere hasret duyar ya da geçmişte yaşamış olduğu ağlatısal vakaları kafasından atmakta zorlanır. Şunu ihmal etmeyin; çoktan olup bitmiş şeyleri değiştirmenin hiçbir yolu yok. Sadece şimdiki süre ve geleceği değişiklik yapmak sizin elinizde. Geçmişte takılı kalmak daima daha çok yorucudur.

 3-AŞIRI ENDİŞELENMEK

Çoğu zaman gelecekte olacak şeyler hakkında kaygı duyarız. Peki hemen hemen olmamış bir şey için endişelenmek doğru mu? Endişelenen insanoğlu çoğu zaman “Ya bu şekilde olursa, ya şöyleki olursa” diye düşünmekten kendilerini alamazlar. Bu uğurda hem zihinsel hem de duygusal enerjilerini tüketirler. İhtimaller üstüne düşünmek ve endişelenmek inanılmaz derecede enerji düşüren bir faaliyettir.

4-ERTELEMEK

Sorumluluklarımızı ve planlarımızı kimi zaman yapmak istemeyiz ve erteleriz. İşleri bir sonraki güne erteledikçe daha çok birikmesine niçin oluruz ve eninde sonunda ertelediğimiz o yüklü miktardaki işin hepsini kısıtlı zamanda hayata geçirmeye çalışırız. Bu da daha çok hata yapmamıza, daha stresli ve mutsuz olmamıza niçin olur. Ne demiş atalarımız; “Bugünün işini yarına bırakma”

İLİşKİLİ HABERLER Tüm Hastalıkların Başı Stres!

Tüm Hastalıkların Başı Stres!

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Kadınlardaki Kaygı ve Stresin Artmasına Neden Oluyor

Kadınlardaki Kaygı ve Stresin Artmasına Niçin Oluyor

Enerji Veren Vegan Trüf Tarifi

Enerji Veren Vegan Trüf Tarifi

İLİşKİLİ GALERİLER Beyniniz Stresten Küçülebilir!

Beyniniz Stresten Küçülebilir!

Gününüzü Stressiz ve Güzel Geçirmek İçin Denemeniz Gerekenler

Gününüzü Stressiz ve Güzel Geçirmek İçin Denemeniz Gerekenler

Endişe ve Stresi Nasıl Azaltabiliriz?

Kaygı ve Stresi Iyi mi Azaltabiliriz?

Stres Anında Vücudunuzda Bunlar Oluyor!

Stres Anında Vücudunuzda Bunlar Oluyor!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir