Büro Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Büro Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Büro Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

İlk izlenimin önemini hepimiz bilir. Lobi yada resepsiyon alanı ofisin ziyaretçileri selamlayan yüzüdür. Çağıl tasarımda lobi devamlı büyük olması gerekmiyor; kimi zaman ev benzer biçimde bir kanepe, yemyeşil nebat, kütüphane yada keyifli bir not panosu benzer biçimde ufak detayların olduğu yaratıcı ve keyifli bir ortam kafi olabilmektedir.

Açık Ofis Konsepti

Başarı göstermiş yazıhane dekorasyonu iyi mi olmalı sorusu sorulduğunda akla gelen ilk gelenler yazıhane tasarımının en mühim bileşenleri olan ışık, hava ve gürültü izolasyonu, açık yazıhane konsepti ve mobilya ve teknik elemanların yapılandırılmasıdır. Kullanılan araç-gereç ve tasarımın sürdürülebilirliği ve benzersiz şekillerin ve renk kombinasyonlarının vereceği özgürlük hissi de göz ardı edilmemelidir. Bu yüzden çağıl tasarımcılar dekor projelerini çoğu zaman tabiat, organik detaylar ve organik ışık vasıtasıyla toplumsal ve fizyolojik aktiviteleri teşvik eden unsurları zekice kullanımı kapsar. Ayrıca iş güvenliği, rahat ve esin verici bir emek verme ortamı göz ardı edilmemesi gerek unsurlardır.

Binanın Dışı

Binanın dış görünümünün önemi herkesçe bilinir. Bir tek çağıl gösterime haiz bir iç alan artık kafi değildir. Binanın dış görünümünün işe katmış olduğu kıymet üstünde düşünmek gerekir. Organik havalandırma, organik ışık miktarı ve ışığın zekice dağılımı, sürdürülebilir enerji üretimi ve çağıl bir dış görünüm artık çağıl büroların eğer olmazsa olmazlarıdır.

Çağıl akıllı bürolar ve buna uygun alan planlaması, mutlu ve verimli çalışanlar için gereklidir. Çalışanların güvenliği ve sağlığı açısından optimum ısı, uygun ışık dağılımı ve gürültü kirliliği içermeyen ortamların sağlanması çağıl tasarımın odaklandığı konulardır. Ofis dekorunda organik malzemeler, organik unsurlar ve son hızla gelişen teknolojinin kullanımı eşi olmayan çağıl tasarım konfigürasyonları yaratmaya destek sağlar.

Işığın Tesiri

Işığın çalışanların üretkenliği, sıhhat koşulları, motivasyonu ve kıvanç oranları üstünde direkt tesiri olduğu kanıtlanmıştır. Lambalar ve ışık kurulumları, enerji verimliliğiyle beraber kafi oranda ışık sağlamak için çağıl teknolojiyi tabiatın ilhamıyla birleştirmeli ve son olarak ışıkla dekor yapmak için ayrıntılara heykelsi görünüm katan sanatla alakalı dokunuşlar yapılmalıdır.

Lambalar ve aydınlatma tesisatları, tasarım projesi için bir ışık arayışının yalnız küçük bir kısmıdır. En iyi seçenekler büyük pencerelerle organik ışık sağlamak nihai hedef olmalıdır. Zira organik ışıktan daha iyi ve sıhhatli bir şey yoktur. Ofise giren organik ışık miktarı arttıkça ofiste çalışan insanların sağlığı ve ruh hali daha iyi olacaktır. Organik ışık ayrıcalığını kullanabilen ofislerde bile lambalar, ampuller ve aydınlatma kurulumlarındaki teknolojik yenilikler çağıl ofis tasarımı için büyük ehemmiyet taşımaktadır. Neon ile karşılaştırıldığında gözler için sarı ışık tercih edilmelidir.
Gene yazıhane dekorasyonu iyi mi olmalı sorusu sorulduğunda artık en yaygın olarak kullanılan konseptlerden biri de bir ofisin çalışanları destekleyen en ayırıcı özelliği olan yeşil ofis terimine ne kadar adapte olduğuna dair göstergelerdir. Emek harcama ortamını iyileştirmeyi, üretkenliği, konforu teşvik etmeyi, personel memnuniyetini ve sağlığını hedefleyen ofislerde bu konsept benimsenmiştir. Yukarda bilgileri görüldüğü suretiyle

İLİşKİLİ HABERLER Butik Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Butik Dekorasyonu Iyi mi Olmalı?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir