Burun ve Dudak Mesafesi Ameliyatsız Düzeltilebiliyor
Burun ve Dudak Mesafesi Ameliyatsız Düzeltilebiliyor

Burun ve Dudak Mesafesi Ameliyatsız Düzeltilebiliyor

Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan, burun tabanı ile üst dudak arasındaki mesafenin kişiden kişiye değişmekle beraber bayanlar için bu mesafenin 1 ile 1.2 santimetre, erkekler içinse 1.3 ile 1.5 santimetre içinde olması icap ettiğini deklare etti. Normalden uzun olan bu mesafenin bireylerde mutsuz ve güzel duyu olmayan bir görüntüye sebep olabildiğini kaydeden Dr. Erdoğan, üst dudak ile burun tabanı arasındaki mesafenin normalden uzun olmasının doğuştan olabildiği benzer biçimde yaşlılık, çevre dokunun destek fonksiyonunun azalması ve burun güzel duyu operasyonları sonrası oluşabildiğini belirtti.  


İP ASKI YÖNTEMİ BAŞARILI BİR UYGULAMA 

Çeşitli nedenlerle bu mesafenin normalden uzun olduğu durumlarda ameliyatsız burun ip askı yönteminin başarıyla uygulandığını özetleyen Dr. Erdoğan, ‘Üst dudak ip asma tekniği, üst dudakta kesi uygulanmasına gerek kalmadan kısaca herhangi bir iz olmaksızın yalnızca hususi asıcı ipler yardımı ile üst dudağın burun tabanına asılmasını ve burun dudak mesafesinin kısaltılmasını sağlar. Üst dudak asma tekniğinin hyalüronik asit dolgularla birlikte yapılması dudağın kalınlığını da artırmakta, bu sayede burunla dudak mesafesi daha da kısaldığı için oldukca daha genç ve güzel bir görünüm elde edilebilmektedir’ dedi. 

10 DAKİKALIK BİR İŞLEM 

İp askı uygulamasının lokal anestezi altında meydana gelen 10 dakikalık bir işlem olduğuna dikkat çeken Dr. Erdoğan, ‘Eriyebilen, vücutla biyouyumlu hususi ipler yardımı ile dudak burun tabanına asılır. İlk 10 gün hafifçe gerginlik hissi yaşanabilir sadece vücutta kendiliğinden eriyen ipler kullanıldığı için kalıcı hastalık oluşmaz. Kalıcılığı 1.5 yıl olan bu uygulama yardımıyla şahıs günlük hayatından kopmadan istediği görsel sonuca kolaylıkla ulaşabilir’ şeklinde konuştu. Dr. Erdoğan, konforlu olması, vücut içinde zararı dokunan bir yan tesirinin olmaması benzer biçimde özellikleriyle iple üst dudak askılama işleminin istenildiğinde yeniden edilebildiğinin de altını çizdi. 

 

İLİşKİLİ HABERLER Meksika'da Hamile Kadın Hastane Bahçesinde Doğum Yaptı

Meksika’da Hamile Hanım Hastane Bahçesinde Doğum Yapmış oldu

Kırgız Kadın İstanbul Havalimanı'nda Doğum Yaptı!

Kırgız Hanım İstanbul Havalimanı’nda Doğum Yapmış oldu!

Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nın Kura Çekimi

Hanımefendiler Avrupa Şampiyonası’nın Kura Çekimi

127 Yaşındaki Türkan Nine'ye Koronavirüs Aşısı Yapıldı

127 Yaşındaki Türkan Nine’ye Koronavirüs Aşısı Yapılmış oldu

İLİşKİLİ GALERİLER Kucağında Çocuk Olan Kadına Baltayla Saldırdı!

Kucağında Çocuk Olan Hanıma Baltayla Hücum etti!

Genç Kadın Eşinin Yanında Tacize Uğradı

Genç Hanım Eşinin Yanında Tacize Uğradı

Kirasını Ödeyemeyen Kadına Cehennemi Yaşattılar

Kirasını Ödeyemeyen Hanıma Cehennemi Yaşattılar

Kendisinden 15 Yaş Küçük Adama Kaçan Kadının Sözleri Yuh Dedirtti!

Kendisinden 15 Yaş Minik Adama Kaçan Kadının Sözleri Yuh Dedirtti!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir