Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?
Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Büyük salon dekorasyonu iyi mi olmalı sorusuna ilk gelen yanıt alanı bölgelere ayırmaktır. Büyük bir oturma odasını dekore ederken mekanın işleve gore bölünmesi ve tüm alanlara anlam verilmesi önemlidir. Mesela, şömine önünde TV seyretmek için daha rahat bir düzenlemenin aksine daha resmi bir düzenleme isteyebilirsiniz. Bahçeye bakan bir pencereniz var ise, ayak taburesi yada ufak bir yazı masası ile rahat bir oturma için mükemmel bir alan oluşturulabilir. Bir alana anlam verirken yaşayanların görüş açısı ve aydınlatma başrol oynayacaktır. Popüler alanlar oturma odası bölgeleri bir okuma köşesi, bir zanaat yada hobi alanı, bir oyun alanı yada samimi bir yiyecek alanı olabilir.

İki Ayrı Oturma Grubu Kullanımı

Büyük bir oturma odasını dekore etmek için en yaygın olarak kullanılan teknik iki ayrı oturma düzeni oluşturmaktır. İki mobilya düzenlemesi oluşturmak, oldukca sayıda fazladan oturma alanı sağlar, bir oturma odasının kimi zaman aynı anda birden fazla işlev için kullanılmasına izin verir ve ölü alan oluşması riskini önler.

Oda Bölücü Kullanımı

Oda bölücüler hem fonksiyonel hem de görsel olarak parçalama kabiliyetine haizdir. Bölücüler şık bir orta masa şeklinde durağan(durgun) olmayan parçalardan, bölmeli kitaplıklara ve yerleşik raf ünitelerine kadar çeşitliliğe haizdir.
Büyük Oturma Odaları İçin En İyi Renkler
Yoğun renkler ileri dogru giden açık renkler ise geri çekiliyor şeklinde his verir. Bu tekniğe gore otuma gruplarında koyu renkleri tercih edilmelidir.

Ankastre Dolaplar

Hususi yapım ankastre dolaplar, tüm duvarı bilhassa de medya gruplarını içinde barındıran ve yerden tavana kadar olmaları sebebiyle büyük bir oturma odası için son aşama işlevseldir. Odada kusursuz bir görünüm yaratmanın en akıllı yolu budur şu sebeple her şey kapılarının arkasına gizlenebilir. Öteki taraftan LED aydınlatmalar ile kaplanabilen ve dekor malzemeleri ile doldurulabilen açık dolaplar da iç mimarlar tarafınca kullanılan başka bir popüler tasarım seçeneğidir.

Büyük Halı

Büyük salon dekorasyonu iyi mi olmalı sorusuna verilebilecek öteki bir eğer olmazsa olmaz yanıtta büyük halı kullanımıdır. Büyük oturma odasının güzel görünmesi için eğer kafi bütçe imkanı var ise mobilyaların altını kaplayacak kadar büyük bir halı seçilmelidir. Birden fazla oturma grubu oluşturulmuşsa her biri için ayrı ayrı halı seçimleri yapılmalıdır.

Büyük Resimler

Büyük oturma odaları çoğu zaman oldukca fazla boş duvar alanına haizdir. Büyük bir fotoğraf, baskı yada fotoğraf, bir şömineyi yada kanepe duvarını muhteşem bir halde çerçeveleyecek ve odaya kişilik katacaktır. Odanın oranlarıyla uyumlu sanat eserleri tedarik etmek oldukca önemlidir.

Büyük Duvar Aynası

Oturma odaları için büyük duvar aynaları seçenekleri, kolay çağıl tasarımlardan üst düzey aynalara kadar uzanır. Aynalar oturma odasını aydınlatmak, odanın garip kısımlarını yansıtmak ve geniş bir duvar alanlarını doldurmak için kullanılabilirler.

Büyük Yaşam Odalarında Yankı Sorununu Çözme

Geniş oturma odalarında yankılama büyük bir mesele olabilir, bundan dolayı ses yalıtımı ana hedeftir. Geniş odalarda yankılanmayı önlemek için halı kullanmak, perdeler takmak yada sanat eserleri yada kitaplıklar ile okuma alanları oluşturmak çözüm olabilir.

Uzun Bitkiler Kullanmak

Geniş oturma odalarında uzun ve geniş yapraklı bitkiler kullanmak uygundur.

İLİşKİLİ HABERLER Büro Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Ofis Dekorasyonu Iyi mi Olmalı?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir