Çabuk Makyaj
Çabuk Makyaj

Çabuk Makyaj

CİLT MAKYAJI

Makyaj hayata geçirmeye ilk olarak cilt makyajıyla başlarız. Cildimize herhangi bir makyaj ürünü uygulamadan ilkin cildi güzelce temizlemek ve nemlendirmek oldukca önemlidir. Bu işlemi sağlığımız için ne olursa olsun atlamamalıyız. Arkasından genel anlamda cilt kusurlarını kapatmak için fondöten uygularız. Fondöten yapısı itibariyle uygulaması zorluk derecesi yüksek bir malzemedir, o yüzden acelemiz var ise ten rengimize uygun, elimizle kolaylıkla uygulayacağımız, cilt kusurlarını giderecek BB kremleri ya da CC kremleri tercih edebiliriz. Acele makyaj yapmamız ihtiyaç duyulan anlarda, fondöten kullanırken oluşabilecek renk dengesizliklerini minimuma indirir, organik bir görünüm kazandırır.

GÖZ MAKYAJI

Makyajda eğer olmazsa olmazlardan biri göz makyajıdır. Makyaj yaparken en sıkıntılı kısımlardan biri de göz makyajıdır. Doğru renk kullanımı, muntazam eyeliner çekmek önemlidir. Acele makyaj yapmanız gerekiyorsa kesinlikle eyeliner çekmemenizi tavsiye ederiz şundan dolayı eyeliner zor bir işlemdir. Gözünüzü eşitleyemeyebilirsiniz sonucunda da eşit olmayan eyelinerlar ortaya çıkar. Birbirinden değişik eyelinerlar fena bir görünüm kazandırır. Eyeliner yerine tek renk bir far sürebilirsiniz. Birden fazla renk far kullanmak aceleniz varken riskli bir işlemdir, onun yerine tek renk sizi canlı gösterecek bir far seçerek göz üstünüze uygulamanız zamandan tutum etmenizi elde edecektir. Son olarak rimel sürerek kirpiklerinizin hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Eyeliner ya da göz kalemi yerine rimel uygulamanız bile gözlerinizin canlılığına canlılık katacaktır.

ALLIK, BRONZER, AYDINLATICI

Allık canlılık sağlamak açısından iyi bir makyaj malzemesidir fakat sürmesi birazcık uzun sürebilir. Onun için stick allık kullanarak bu işlemi hızlandırabilirsiniz. Allığı hafifçe yanaklarınıza sürüp elinizle dağıtmanız kafi olacaktır. Eğer stick allığınız yoksa, eski usül rujunuzu hafifçe sürüp elinizle dağıtarak allık olarak kullanabilirsiniz. Süratli bir makyajda bronzer yada aydınlatıcı benzer biçimde riskli işlere girmemenizi tavsiye ederiz. Bronzer ve aydınlatıcı devamlı uygulamaya gerek olmayan malzemelerdir. Uygulamak isterseniz de burnunuza ve şakak bölgenize oldukca hafifçe aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

RUJ

Geldik makyajın son dokunuşu dudaklara. Dudaklara sürülen kırmızı bir rujun devamlı dikkat çekici bir yanı vardır muhakkak fakat eğer acele makyaj uyguluyorsak koyu tonda, mat rujlardan kaçınmak gerekir. Ruj sürmek incelik isteyen bir iştir. Ruju taşırmak, dişe bulaştırmak istenmeyen bir görüntü oluşturup canımızı sıkabilir. Acil etmemiz ihtiyaç duyulan günlerde açık renkli rujları tercih etmek hatta mümkünse yalnızca bir nemlendirici sürüp çıkmak yeterlidir. Renkli nemlendiricilerin, parlatıcıların sürülmesi önerilir. Ruj sürmeyi oldukca istiyorsanız dediğimiz benzer biçimde açık renkli risk oluşturmayacak rujları sürmeniz daha avantajlı olacaktır.

PÜF NOKTALARI

Aceleniz olan günlerde. Yüz temizleme ve nemlendirme işlemini sabah kalkar kalkmaz uygulayabilirsiniz. Eğer cildinizde bir kapatmanız ihtiyaç duyulan bir kusur yoksa cilt makyajını es geçebilirsiniz ya da renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz.  

İLİşKİLİ HABERLER Plaj Makyajı

Plaj Makyajı

Sarışınlara Makyaj Önerileri

Sarışınlara Makyaj Önerileri

Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar

Yılbaşı Makyajı İçin Tüyolar

Makyajda Sıcak ve Soğuk Renkler

Makyajda Sıcak ve Soğuk Renkler

İLİşKİLİ GALERİLER Özel Günler İçin Makyaj Önerileri

Hususi Günler İçin Makyaj Önerileri

Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Gereken 6 Makyaj Önerisi

Makyaja Yeni Başlayanların Bilmesi Ihtiyaç duyulan 6 Makyaj Önerisi

Olgun Kadınların Yaş Geçtikçe Yaptığı Makyaj Önerileri

Olgun Hanımefendilerin Yaş Geçtikçe Yapmış olduğu Makyaj Önerileri

Gelinlerin Makyaj Öncesi ve Sonrası Halleri

Gelinlerin Makyaj Öncesi ve Sonrası Halleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir