Cansız Saçları Parlak Gösteren Kürler
Cansız Saçları Parlak Gösteren Kürler

Cansız Saçları Parlak Gösteren Kürler

Saç bakımını aksattığımız takdirde cansız bir görünüme sebep oluyor. Kullandığımız şampuanlar derinlemesine temizlemediği için kirlenen saçlar kuruyor ve mat görünmeye başlıyor. Saçlarınızı canlı göstermek için evde organik maskeler hazırlayabilir ve istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. İşte cansız saçları parlak gösteren kürler hakkında bilmenizde fayda olan tüm detaylar…
Saçları Parlak Göstermek için Iyi mi Maske Yapılır?
Saçları parlak göstermek için kullanabileceğiniz organik malzemelerle değişik karışımlar yapabilir ve evde kolaylıkla saç bakımı yapabilirsiniz. Saça en iyi gelen malzemeler; Hindistan cevizi yağı, yumurta, sirke, bal, zeytinyağı, badem yağı ve muz. Saç bakım ürünlerinin içinde çoğu zaman muz olmasa da saçları en güzel besleyen malzemelerden biri muzdur. Bu malzemeleri kullanarak saçınız için lüzumlu olan tüm bakımları yapabilirsiniz.
Saçları parlak göstermek istiyorsanız tercihiniz organik yağlardan yana olmalı. Naturel bakım yağları saçların olduğundan oldukça daha canlı görünmesini elde edecektir. Saç maskesi yaptıktan sonrasında aradaki değişik net olarak görebilirsiniz. Parlak görünen saçlara kavuşmak için kullanacağınız malzemeler bir tek zeytinyağı ve yumurta. İkisi de saçlar için mucize ürünler olduğundan bir araya vardığında saçın beslenmesi için yeterlidir.
Saç uzunluğunuza gore zeytinyağı ve yumurta oranını ayarladıktan sonrasında iyice karıştırın. Saçınıza bu karışımı masaj yaparak uygulayın ve bir bone ile kapatın. 1 saat kadar beklettikten sonrasında durulayın. Saç maskesi yaptığınız gün saçınıza ısı vermemeye itina gösterin.
Saç Besleyen Nemlendirici Maske Iyi mi Yapılır?
Cansız saçları parlak gösteren kürler saçın organik olarak nemlenmesini sağlar ve istediğiniz görünümü kazanabilirsiniz. Nemlendirici maske yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; yoğurt, bal ve elma sirkesi. Saçları canlı göstermek için ilk olarak rutubet ihtiyacının karşılanması gerekiyor. Elma sirkesi saçları derinlemesine temizlerken bal ve yoğurt istediği nemi verecektir.
Nemlendirici saç maskesi yapmak için 3 yiyecek kaşığı yoğurt, 1 çorba kaşığı elma sirkesi, 1 çorba kaşığı bala ihtiyacınız var. Tüm malzemeleri bir kapta karıştırdıktan sonrasında saçınıza masaj yaparak uygulayın. Otuz dakika bekledikten sonrasında saçlarınızı sudan geçirin.
Saç Kırıklarına Ne İyi Gelir?
Cansız saçlar oldukça süratli kıracağı için kırıkların önüne geçecek bakımlar da yapabilirsiniz. Avokado yağı, badem yağı ve zeytinyağı saç kırıklarının önüne geçer. Bu malzemeleri hazırlarken saç uzunluğuna gore göz sonucu ölçüler kullanabilirsiniz. Aynı oranlarda seçeceğiniz malzemeleri bir kapta karıştırın ve saçınıza masaj yaparak uygulayın. Bir saat bekledikten sonrasında saçınızı yıkayabilirsiniz.
Yumuşak ve Parlak Saçlar için Ne Yapılmalı?
Cansız saçları parlak gösteren kürler saçların yumuşamasını ve sıhhatli bir görünüm kazanmasını elde edecektir. Nemlendirici saç maskeleri yaparken saçlarınızın daha yumuşak olmasını istiyorsanız maskelere muz ekleyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, bal ve muz karışımı hem canlı hem de yumuşacık saçlarınız olmasını elde edecektir. Bu karışımı saçınızda bir saat beklettikten sonrasında yıkayabilirsiniz. Etkili sonuçlar almak için saç maskesi yaptıktan sonrasında maşa ya da düzleştirici benzer biçimde aletler kullanmayın.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir