Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli
Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Bayanların ayakkabı ve çanta tutkusu fazlaca eski tarihlere dayanmaktadır. Bayanların dolapları açılıp bakıldığında birçok tarzda çanta MODELİ görülebilir. Hanımefendiler giyim modellerine gore değişik modelleri ve renkleri olan çantalar kullanırlar.

Her hanım kendi farklılığına, özelliğine gore değişik çantalar kullanır.

Bayanların yaşam aktivitesinde mühim olan çanta alırken nelere dikkat etmeli? Çanta alırken nelere dikkat etmeli sorusuna verilecek yanıt aşağıda verilecektir. Bayanların ister klasik olsun ister spor olsun çanta seçerken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan özellikler şunlardır:

ÇANTANIN BOYUTU

Hanımefendiler, çantada farlı ebatlardan hoşlanmakta değişik ebatlar tercih etmektedir.  Boyut mevzusunda dikkatli olmalı, görünüşe aldanıp kimi zaman kullanışlı olmayan bir çanta seçebiliriz. Eğer fazlaca eşya taşıyorsanız büyük, eğer fazlaca azca eşya taşıyorsanız minik çanta tercih edebilirsiniz.

Çanta alırken, beğendiğiniz çantanın nerelerde, vakit kullanılacağını içinde iyi mi kullanacağınızı sorgulamalısınız

ÇANTANIN BÖLÜMLERİ

Çanta seçerken, kullanımı işlevsel ihtiyacımızı koyacağımız bölümlere haiz mi denetim edilmeli. Bölümlerin gereksinimimize yanıt vermesi her malzememiz için bir cebinin olması bizi zor durumda bırakmaz. Mesela: telefonumuz çantamızda çaldığında saatlerce aramamalıyız

ÇANTANIN KUMAŞI

Çantanın materyalinin hususi durumunun seçimi fazlaca önemlidir. Hanımefendiler, çantasında fazlaca oranda eşya taşıdıkları için çantanın dayanıklılığı, kalitesi fazlaca önemlidir.

Dayanıklılığın yanı sıra materyalin yaz, kış benzer biçimde değişik iklim özelliklerindeki seçimde etkili olmaktadır. İhtiyacımıza gore yaz ve kış değişik özellikte çantalar bulundurmaktayız.

ÇANTANIN RENGİ

Çantanın rengine dikkat etmeli. Çantanın renginin hangi giysilerimize uyacağına yada giysilerimize uyan genel olarak tamamlayan bir renk olup olmadığı önemlidir. Ekonomik durumları değişik bazı hanımefendiler değişik değişik renklerde modellerde çanta alabilirken, bazı hanımefendiler her giysisine uyabilen bir çanta seçeneğini kullanmak zorunda.

Bu yüzden, çanta rengi seçimine dolabınızdaki kıyafetlerin renklerine gore bir seçim yapabilirsiniz. Dolabınızda yer edinen kıyafetlerin renk ağırlığına gore olanı tercih etmek en iyi olanıdır.

ÇANTANIN FİYATI

Çantanın materyali, dokusu, duruşu benzer biçimde etmenler çanta fiyatlarını belirlemektedir.  Çantanın fazlaca pahalı olması kaliteli olduğun anlamına gelmez. Kimi zaman kalitesiz olmasına rağmen markaya verilir para.

ÇANTANIN AÇMA KAPAMA ÖZELLİĞİ

Günlük hayatta sık kullandığımız çantaların ağzının sağlam kapanıp-kapanmadığına dikkat edilmelidir. Hanımefendiler çantalarında fazlaca kıymetli olan cüzdan, kimlik, telefon benzer biçimde fazlaca mühim eşyalarını bulundurmaktadırlar.  Her an oluşturulan bir ağzı olan çantanın güvenli oluşundan tedirginlik yapmaktansa, daha sağlam bir çanta alınması daha güvenli olacaktır.

VÜCUT TİPİ ÖLÇÜLERİ

Çantanın, vücut tipimize uyup uymadığı, fazlaca mühim. Çantanın büyüklüğü yada küçüklüğü görüntümüzün iyi mi algılanacağını etkilemektedir.

Mesela: eğer kısa boylu iseniz büyük çanta tercih ederseniz, sizi fazlaca minik kısa gösterir. Oysa minik bir çanta tercihinde, bedeniniz görünürlük kazanır.

Bu çalışmada çanta alınırken nelere dikkat etmeli sorusuna cevap aranmaya çalışılmış. Bilgiler size ulaştırılmak istenmiştir.

İLİşKİLİ HABERLER Askılı Çanta Modelleri

Askılı Çanta Modelleri

Bordo Çanta Modelleri

Bordo Çanta Modelleri

Çanta Modelleri

Çanta Modelleri

Siyah Çanta Modelleri

Siyah Çanta Modelleri

İLİşKİLİ GALERİLER Gelin Çantasında Olması Gerekenler

Gelin Çantasında Olması Gerekenler

Çantamda Ne Var!

Çantamda Ne Var!

Birbirinden Güzel Örgü Çanta Modelleri

Birbirinden Güzel Örgü Çanta Modelleri

2020 İlkbahar-Yaz Sezonunda Çanta Trendleri

2020 İlkbahar-Yaz Sezonunda Çanta Trendleri

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir