Çay Ağacı Yağının Saça Faydaları Nelerdir?
Çay Ağacı Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Çay Ağacı Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Sporcu ayağından akne oluşumuna, sinüzitten bakteriyel ve viral enfeksiyonlara kadar birçok sıhhat sorununu tedavi eden çay ağacı yağı, saçlar içinde oldukça faydalıdır. Sizin için çay ağacı yağının saça olan faydalarını bir araya getirdik. İşte detaylar…

UZUN VE KALIN SAÇLAR İÇİN ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı, saç köklerinin açılmasını ve köklerin beslenmesini sağlayarak saçların süratli bir halde uzamasına neden olur. Saçların etkili bir halde nemlenmesini de elde eden çay ağacı yağı, ölü cilt hücrelerinin oluşumunu engelleyerek daha uzun ve parlak saç tellerine haiz olmanızı sağlar. Ek olarak çay ağacı yağı saç derisini bloke edebilecek ve saç büyümesini engelleyebilecek kafa derisinde üretilen fazla yağı da denetim edebilmenizi sağlar.

KEPEK İÇİN ÇAY AĞACI YAĞI

Çay ağacı yağı kepekle savaşım için mükemmel bir üründür. Çay ağacı yağı, saç derisini kurutmadan kepek oluşturan mantarların yok edilmesini sağlar. Ek olarak organik bir saç kremi olarak da hizmet eder ve saç derisini pul pul meydana getiren sorunların ortadan kaldırılmasına destek sunar.

Kepeği tedavi etmek için şampuanınıza 10 damla çay ağacı yağı ilave edebilirsiniz. Saçlarınızı düzgüsel şekilde yıkadıktan sonrasında 5 dakika beklemeye alın ve durulayın.

Daha süratli, daha etkili sonuçlar için, badem yağı, hindistancevizi yağı, zeytinyağı yada jojoba yağı ile dolu ufak bir şişeye 15 damla çay ağacı yağı ilave ederek saç derinize birkaç dakika masaj yapın. Ondan sonra saçınızı sarıp o şekilde uyuyun. Sabah uyandığınızda, düzgüsel şampuanla saçlarınızı sudan geçirin.

KAŞINTILI KAFA DERİSİ İÇİN ÇAY AĞACI YAĞI

Kaşıntılı bir kafa derisi tipik olarak bir mantar, bakteri yada alerjik reaksiyondan ileri gelmektedir. Sadece çay ağacı yağı ile bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Hatta çay ağacı yağı, saç derisindeki egzama üstünde bile etkilidir.

BAŞ BİTİNDEN KURTULMANIZI SAĞLIYOR

Bitlenme benzer biçimde bir mesele yaşıyorsanız bu durumu ortadan kaldırmak için çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

3-4 damla çay ağacı yağı ve 3-4 damla lavanta esansiyel yağını ufak bir kabın içine ilave edin ve bu karışımı 100 damla şampuanın içine koyup iyice karışmasını sağlayın.

Ondan sonra üstüne bitleri boğulmasına destek olacak olan sızma zeytinyağı ilave edin. Tüm malzemelerin iyice karıştığından güvenli olana kadar yine karıştırın. Şampuan karışımını bitlerin ve sirkelerin çoğunun bulunma eğiliminde olduğu kafa derisi alanına masaj yaparak uygulayın.

Durulama yapmadan, saçlarınıza bir duş başlığıyla kaplayın ve şampuanı 30 dakika süresince beklemeye alın. Arkasından sıcak su ile iyice durulayarak tüm şampuan ve kalıntıların gittiğinden güvenli olun. Arkasından saç kremi uygulayın ki, tararken saçtaki bitler fazlaca daha rahat dökülsün.

Tüm sirke ve bitlerin yok olduğundan güvenli olmak için bu tedaviyi yedi gün süresince uygulayın.

İLİşKİLİ HABERLER Çay Ağacı Yağının Faydaları

Çay Ağacı Yağının Yararları

Çay Ağacı Yağı Nelere İyi Gelir? - Uçuk Tedavisinde Çay Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Çay Ağacı Yağı Nelere İyi Gelir? – Uçuk Tedavisinde Çay Ağacı Yağı Iyi mi Kullanılır?

Sporcu Ayağı Mantarı Çay Ağacı Yağı ile Nasıl Tedavi Edilir?

Sporcu Ayağı Mantarı Çay Ağacı Yağı ile Iyi mi Tedavi Edilir?

Yağlı Ciltler İçin Çay Ağacı Yağı Mucizesi

Yağlı Ciltler İçin Çay Ağacı Yağı Mucizesi

İLİşKİLİ GALERİLER Kısa Saçlar İçin Tavsiyeler

Kısa Saçlar İçin Tavsiyeler

Saçlarınızı Yıkamadan Önce Yağ Kullanın! Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçlarınızı Yıkamadan Ilkin Yağ Kullanın! Kuru Saçlar İçin Bakım Önerileri

Hacimli Saçlar İçin Tüyolar

Hacimli Saçlar İçin Tüyolar

Sağlam Saçlar İçin Bu Vitaminleri Tüketin

Sağlam Saçlar İçin Bu Vitaminleri Tüketin

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir