Çekik Göz Tasarımı Uygulaması Nedir?
Çekik Göz Tasarımı Uygulaması Nedir?

Çekik Göz Tasarımı Uygulaması Nedir?

Güzel gözler terimi, genç, parlak, canlı ve çekici gözler olarak tanımlanabilir. Çekik ya da badem gözler neredeyse her kültürün en güzel duyu ögelerinden biridir. Güzel duyu ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, güzel duyu cerrahiyle kalıcı olarak çekik gözlere haiz olunabileceğini belirtti. 

Böylesine bir göz oluşturmak için, periorbital bölge gençleştirme için çeşitli cerrahi, cerrahi olmayan yada kombinasyon şekilleri kullanılabilmektedir. Cerrahi yöntemler içinde koronal / peritrikiyal, endoskopik, alt ve üst göz kapağı yada transkonjunktival kesi prosedürleri bulunur. Nöromodülatörler, dolgular ve lazer tedavileri, cerrahi olmayan yaklaşımlardan bazılarıdır. Yöntem ne olursa olsun bu hususi alan tedavi edilirken güzel duyu tasarım daima fazlaca önemlidir. 

Çekik göz ameliyatı, endoskopik yöntemler ile averaj 2,5 saat sürer. Ameliyat genel anestezi uygulanarak yapılır. Saçlı derinin içinden 0,5 milimetrelik minimal kesiler açılarak operasyon tamamlanır. Saçlı derinin içinden açıldığı için görünür bir iz oluşması engellenir. Minimal kesilerin içinden ilerletilen endoskopik cihazlar ile gözlere badem göz şekli verilir. Sonuçlar operasyonun derhal peşinden ortaya çıkar. 

Endoskopik teknikler ile minimal kesiler uygulanmış olduğu için averaj 1 hafta içinde iyileşme süreci tamamlanır. Bu süre hastanın genel cilt yapısı ve yaşam kalitesine gore değişim izah edebilir. İyileşme sürecindeki tüm talimatlara tam olarak uyum sağlanması fazlaca önemlidir. 

Badem göz estetiği ile kişinin ihtiyacına gore kaş kaldırma, orta yüz germe ya da cilt gençleştirme operasyonları da uygulanabilir. 

İLİşKİLİ HABERLER Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Yorgun Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri Neler?

Bitkin Ciltler İçin Organik Maske Tarifleri Neler?

Cilt Sorunlarına PRP Tedavisi

Cilt Problemlerine PRP Tedavisi

Dünyadaki Tüm Koronavirüs, 0.33’lük Kola Kutusuna Sığıyor!

Dünyadaki Tüm Koronavirüs, 0.33’lük Kola Kutusuna Sığıyor!

İLİşKİLİ GALERİLER Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Cilt Sarkmasını Bu Hareketler ile Önleyin

Cilt Sarkmasını Bu Hareketler ile Önleyin

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Sırlarını

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Gizemini

Ciltteki Bu Sorunun Nedeni Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Ciltteki Bu Probleminin Sebebi Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir