Çene Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Çene Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çene Botoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Çene botoksu hakkında bilinmesi gerekenler bilhassa yüz çehresini minik dokunuşlar ile değiştirdiğini görebilirsiniz! Pozitif manada yaşanmış olan bu değişimin mimarı botoks hangi durumlarda uygulanabilir? Boktos iyi mi yaptırılmalıdır? Botoksun yaptırılmasının amaçları nedir? Tüm bu bilgileri sizin için haberimizde derledik…
Botoks Nedir?
Çene botoksu hakkında bilinmesi gerekenler şu şekilde sıralanmaktadır;
• Çene botoksunda müdahale edilen aslolan alan Masseter kası olarak nitelendirilir. Bu kasa meydana getirilen müdahale ile çene hattının daha sıkı ve ince görünmesi mümkün kılınmaktadır. Bilhassa gıdı problemi yaşayan kişilerin bu operasyonu tercih etme sıklığı son dönemlerde bir fazlaca artmıştır.
• Botoks ile hem çenenin formunun toparlanması hem de minik dokunuşlar ile anatomik hataların giderilmesi mümkün kılınmaktadır.
• Bu uygulamada dozaj oldukça önemlidir. Yalnız mevzunun uzmanları tarafınca işleme alınması gerekir.
• Tercih edeceğiniz kliniğin bu alanda uzman olan kişiler ile iş birliği yapması ve daha öncesinde pozitif yönde sonuçlar almış olmasına dikkat etmelisiniz.
Çene bölgesine meydana getirilen uygulamaların yüzün simasını değişiklik yapma hem de ince ve muntazam bir yüz hattı oluşturma mevzusunda büyük bir ehemmiyet arz etmektedir. Siz de botoks aracılığı ile mükemmel bir görünüm kazanmak için doğru noktada bulunuyorsunuz.
Yüz Şeklini Değişiklik yapmak Mümkün Mü?
Çene botoksu hakkında bilinmesi gerekenler sıralandığı vakit en dikkat çekici unsurların başlangıcında kesinlikle yüz simasını değişiklik yapma geliyor. Bilhassa erkeksi ve kaba yüz hatlarına haiz olan hanımefendilerin tercih etmiş olduğu bu operasyon ile daha narin ve ince bir yüz simasına haiz olması mümkün kılınmıştır. Masseter kasına meydana getirilen küçük bir müdahale ile çevrenizce gözle görülür şekilde fark edilecek bir surat değişikliğine de gitme imkanını elde edebilirsiniz.
Botoks Acı Verici Bir Operasyon Mudur?
Botoks ile çene küçültme işlemi oldukça acısızdır. Uygulamanın yapılmasının derhal sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Cerrahi operasyonlara nazaran acısı kıyaslanamaz derecede düşük olan bu yöntemin sunmuş olduğu faydaların da aynı şekilde yüksek olduğu ve netice verimliliğinin yüksek olduğu da dile getirilmelidir.
Botoks ile mükemmel bir netice almak için uzmanın görüşleri ve kişinin istekleri ile ortak bir nokta belirlenmelidir. Bu operasyonda bir kesi açılmadığı için sıhhat koşullarını zor durumda bırakacak herhangi bir komplikasyonun gelişmesi de söz mevzusu olmayacaktır. Sıhhat sorunları sebebi ile güzel duyu ameliyat uygulatamayan kişiler için yüzlerini tekrardan şekillendirmek adına mükemmel bir fırsat olmuştur!
İşlem Ne Kadar Sürer? Ek Bir Tedavi Gerekir Mi?
İşlem 15-20 dakika içinde sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. İşlemin sonrasında herhangi bir ek tedavi protokolü de gerekmiyor. Kişiler sorunsuz bir şekilde botoks adımının sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler. Bu aşamada dişleyen kişiler 6 ayda 1 olmak suretiyle doktoruna kontrole gelmiş olarak genel yüz hatları mevzusunda durum analizi yapabilir. Fakat bu da koşul değildir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir