Cilde Peeling Faydaları
Cilde Peeling Faydaları

Cilde Peeling Faydaları

Peeling işlemi, yüzde bulunan kırışıklıkların azaltılması, ciltte bulunan sorunların giderilmesine destek olmak ve yeni çıkacak cilt sorunlarını da engellemek için meydana getirilen bir işlemdir. Cildi derinlemesine temizleyerek cilt problemlerine karşı savaşım eden peeling, evde yada ustalaşmış olarak uygulayabileceğiniz çeşitliliktedir.

Dermatologlar tarafınca da tavsiye edilen sık sık peeling yapılması cildinize göstermeniz ihtiyaç duyulan bir önemdir. Hayatımızda yaşadığımız bir çok stres dönemleri cildimize tesir etmektedir. Lüzumlu bakımı yapmazsak cildimizde meydana gelecek sorunların önüne geçemeyebiliriz. 

NE İŞE YARAR?

Cildi derinlemesine temizleyerek ölü deriyi atmanıza destek verir. Ölü deriden kurtulan ve temizlenen cilt nefes almaya adım atar. Hafta da birkaç kere uygulanan peeling, cildin üst katmanında bulunan sorunlu derinin soyulmasına destek verir ve cildin alt katmanında bulunan daha sıhhatli cildin ortaya çıkmasını sağlar. Cilde bakım yaparak daha sıhhatli bir görünüm elde edilmesine de destek verir. Hayatımızda yaşadığımız pek fazlaca vakalar bizlere sorun yaratabiliyor. Stres altında olmamız, güneş ışınları yada hormonsal benzer biçimde pek fazlaca nedenlerle cildimiz yıpranıyor ve sağlıksız bir görüntü meydana geliyor. Tertipli bir halde cildinize uygulayacağınız peeling sistemi ile ciltte peeling yararları olarak sıhhatli bir görünüm elde edebilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Evde de kolaylıkla uygulayabileceğiniz yöntemler bulunmaktadır. Fakat evinizde peeling işlemi yapmadan ilkin cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin. Cildinizi temizledikten sonrasında bolca suyla yıkayabilir ya da buğu işlemi uygulayarak cildinizi peeling işlemine hazırlayabilirsiniz. Eğer peelingden ilkin buğu işlemi uygularsanız cilde peeling faydalarını daha iyi elde edebilirsiniz. Peeling işlemine hazır olan cildimize hazırlayacağınız maskeyi dairesel ve yumuşak hareketlerle sürüp 20-30 dakika süresince kurumasını beklemelisiniz. Ondan sonra maskeyi soyarak cildinizi ilkin soğuk su sonrasında da ılık bir suyla yıkamalısınız. Cildinizi bir havlu yardımı ile kurulayın, sert hareketler yapmadan kurulamalısınız. Cildinizi kuruladıktan sonrasında kendi cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Bu işlemi haftada birkaç kere uygulamalısınız yoksa iyi bir netice elde edemeyebilirsiniz.

Not: Peeling yapmadan ilkin ılık bir duş almak daha iyi sonuçlar almanıza destek verir.

Ek olarak güzellik merkezleri ve hastanelerde de uygulanan bazı yöntemler bardır. Burada uygulanan yöntemler kimyasal ürünlerle yapıldığı için peelin sonrası doktorların verdiği cilt bakım ürünlerini ne olursa olsun aksatmadan kullanmalı ve güneşe karşı korunmalısınız. Güneşe çıkacağınız süre SPF oranı yüksek olan güneş kremlerini kullanmadan cildinizi direkt güneş ışınlarına maruz bırakmamaya dikkat etmelisiniz. Dikkat etmediğiniz takdirde cildinizde yeni sorunlara yol açabilirsiniz.

FAYDALARI NELERDİR?

Cildinizi derinlemesine temizler. Ciltteki ölü derilerin atılmasını sağlar. Cildinizdeki kırışıklıkları azaltır. Cildinizi sıkılaştırarak, sıhhatli ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Cildin parlamasını sağlar. Güneş ışınlarının sebep olduğu lekeleri giderir ve güneş ışınlarının cildinize verdiği zararları en aza indirir. Cilt tonunu eşitler.

İLİşKİLİ HABERLER Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir