Cildi Daha Işıltılı Göstermenin Yolları
Cildi Daha Işıltılı Göstermenin Yolları

Cildi Daha Işıltılı Göstermenin Yolları

CİLDİN DAHA IŞILTILI GÖRÜNMESİ İÇİN GEREKLİ VİTAMİNLER

C Vitamini, cildin sıhhatli görünümü ve ışıltısı için elzem bir maddedir. Gün içinde yüksek oranda C vitamini içeren portakal, ananas, brokoli şeklinde sebze ve meyvelerin doğru oranlarda tüketimini sağlayarak cildinizi daha ışıltılı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

YOĞURT MASKESİ VE TÜKETİMİ

Yoğurt, ihtiva ettiği laktik asit yardımıyla cildinizin organik ışıltısını sağlamanıza destek sağlar. Yoğurt tüketerek sıhhatli bir atıştırmalık düzeni oluşturabilir, sindirim sisteminizi düzene sokabilirsiniz. Hem de yoğurdu balla karıştırıp yüzünüze sürüp bekleterek bunu günde iki kez uygulayabilir, cildinizin daha ışıltılı görünmesini sağlayabilirsiniz.

SALATALIK

Salatalık, kronik cilt problemlerinizle savaşmanız için kullanacağınız organik bir maddedir. Cildin sıkılaşmasına ve kolajen üretmesine destek olan salatalık, cildi daha ışıltılı göstermenin yollarından bir tanesidir. Salatalıkları dilimleyerek, renk koyulaşması bulunduğunu gözlemlediğiniz bölgelerin üstüne direkt koyarak, o bölgenin daha açık renkli ve ışıltılı olmasını sağlayabilirsiniz.

LİMON SUYU

Cildi ışıldatmanın yollarından bir tanesi de limon suyu kullanmaktır. Limon, uygulanmış olduğu bölgeyi beyazlatma ve ışıldatma etkisine haiz, organik bir içeriktir. Limon suyunu direkt cildinize uygulayabileceğiniz şeklinde bal, muskat tozu ve tarçın ile karışmasını sağlayarak organik bir maske hazırlayabilirsiniz. Bu maskeyi yüzünüzde 10 dakika kadar bekletip kuruttuktan sonrasında yıkamalısınız.

DÜZENLİ CİLT TEMİZLİĞİ

Cildinizin organik ışıltısını korumak için cildinizi tertipli olarak anti-komodonojik jeller vasıtasıyla sabah ve akşam yıkamalısınız. Bu rutin ölü derilerinizden kurtulmanızı ve cildinizi kirden arındırarak cildinizin ışıldamasını elde edecektir.

DÜZENLİ EGZERSİZ

Tertipli egzersiz programı, cildinizin ışıltısını ortaya çıkarır.

BOL BOL SU İÇİN

Çağdaş yaşamın mottosu haline gelen “bolca su iç” tavsiyesi cilt ışıltısının ortaya çıkmasında da etkili. Bolca su içerek vücudunuzu düzene sokabilir, baş ağrısı problemlerinin önüne geçebilir, cildinizi daha ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Kimi zaman suyunuzun içine birkaç damla limon damlatmanız da oldukça yararlı olacaktır.

ZEYTİNYAĞI KULLANIN

Zeytinyağı, yemekler için olmazsa olmaz bir lezzet olmasının yanında vücudunuz ve cildiniz için de oldukça yararlı olacaktır. Kurumuş ve çatlamış cildinizi onararak daha ışıltılı görünmesini sağlar. Bilhassa dudaklarınızdaki ve ellerinizdeki deformasyonları ne kadar acele iyileştirdiğine inanamayacaksınız!

UYKU DÜZENİ

Uykunuzu düzene sokmak ve günde minimum 6 saat uyumak, cildinizin yenilenmesi için gereksinim duyduğu rahatlık alanını elde edecektir. Azca uyumak kadar gereğinden fazla uyumak da cildinizin yıpranmış görünmesine niçin olabilmektedir. Cildi daha ışıltılı göstermenin kati yollarından bir tanesi en kısa zamanda uyku düzeninizi oluşturmanızdır.

SİGARA KULLANIMINI AZALTIN

Sigara, birçok negatif yan tesirinin yanında cildin ışıltısını da azaltmaktadır. Sigara içmek ya da içilen ortamda bulunmak cildinizin yıpranmasına niçin olur. Cildinizin ışıltısına yine kavuşmak istiyorsanız sigarayla yollarınızı ayırmalısınız.

İLİşKİLİ HABERLER Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir