Cildi Güzelleştiren İlginç Bilgiler
Cildi Güzelleştiren İlginç Bilgiler

Cildi Güzelleştiren İlginç Bilgiler

TEMİZLİK: CİLDİ SERİN TUTUN

Aşırı sıcak su cildinizi kurutabilir, bundan dolayı su sıcaklığına dikkat edin ve daima yumuşak bir cilde haiz olun. Temizleme esnasında ağır basınca gerek kalmamıştır. Bu adım için bir tek ellerinizden yardım alabilirsiniz.

 MASAJ ÜRÜNLERİNİZİ CİLDİNİZE YAVAŞ YAVAŞ UYGULAYIN

Doktorunuz temizledikten sonrasında nemlendirici kullanmanızı tavsiye etse de bu ürünleri tam olarak NASIL uyguladığınızı da düşünmek önemlidir. Kremi cildinizde yukarı doğru hareket ederek masaj yaparak hafifçe sürün. Bu, tüm vücut tipleri için önemlidir, bundan dolayı bu cildinizi besleyen adımdır.

HAYAT SİZE LİMON VERDİĞİNDE, ONU YİYİN!

Narenciye atıştırmalıkları karaciğerinizi ve böbreğinizi besler, bu da cildinizin canlılığını yeniler. Yaşam süresince C vitamini tüketmek kırışıklıkları önler.

EKSTRA PARLAKLIK İÇİN EGZERSİZ YAPIN

Aerobik aktivitelerin cildinizin kalıcı sağlığı için oldukca mühim bir yeri vardır:

-Egzersiz, akne oluşturan bir gizmen olan endorfinleri özgür bırakır.

-Ek olarak hücrelerinize daha çok oksijen elde eden kan akışını artırır.

-Kuvvetli hareket, vücudunuzun cildinizin elastikiyetini ve sıkılığını korumak için merkezi protein olan organik kolajen üretimini sağlamlaştırır.

-Terleme, gözeneklerinizi açar, vücuttaki toksinleri temizler (sadece bu ter bezleri çalıştıktan sonrasında ne olursa olsun duş alın)

ÇİKOLATA

Artık bu kalorileri yaktığınıza nazaran, onları geri kazanma şansınız var! Bitter çikolata, lekeye yol açan toksinleri azaltan antioksidanlar ihtiva eder. Bir atıştırmalık sizi mutlu edebilir ve mutluluk endorfinleri hayata geçirir (yukarıdaki egzersiz örneğine göz atabilirsiniz).

ÇİKOLATA İLE ŞARAP

Sıhhatli cildi teşvik eden bir başka tedavi: bir bardak kırmızı şarap. Azca oranda tüketildiğinde, sıhhat için faydası sağlar.

 MASKE BAKIMI

Gözeneklerinizi toksinlerden arındırmak, yenilemek ve sıkılaştırmak için maskeleri bir yada iki haftada bir kullanın. Bir yüz maskesi uygulamadan ilkin, cildi temizlemek önemlidir. Kullandığınız türe bağlı olarak maskeyi cildinizde beş ila 20 dakika bıraktığınızdan güvenilir olun. Maskeyi ılık suyla nazikçe ve iyice çıkarın ve arkasından yüzünüzü ve boynunuzu nemlendirin.

ÇAY SAATİ

Çay hem harici hem de dahili olarak uygulanabilen mistik bir cilt bakım ürünüdür. Papatya çayı içerek, cildinizin güneşin zararı olan UV ışınlarına karşı organik savunmasını destekleyen bir flavonoid (nebat pigmenti) olan quercetin’i yutuyorsunuz. Öteki çaylar bağışıklık sisteminizi sağlamlaştırır (böylece cildinizin sıhhatli solgunluğunu azaltabilecek hastalıklara karşı korur) ve sindirime destek verir (toksinleri cildinizden uzaklaştırır).

Çaydaki kafein, epidermisin altındaki kan damarlarını daraltır ve mesela gözlerinizin altındaki torbaları azaltır. Güneş yanığı ağrısını hafifletmek için serin bir çay kompresini de deneyebilirsiniz.

GÜNEŞ KREMİ

Her dışarı çıktığınızda güneş kremi uygulayarak cilt için en fena hasarlardan kaçının.

KURUYEMİŞ

Badem, hepsi cilt sağlığını destekleyen E Vitamini ve omega 3 şeklinde “iyi” yağlarla doludur. Etken kalmanıza destek olabilecek proteinle doludurlar.

 MAKYAJ KULLANIMINI AZALTIN

Artık cildinizin taze ve yenilenmiş görünmesine hazırsınız, niçin örtbas edesiniz ki? Aşırı makyaj, gözeneklerinizi tıkar ve önceki bu adımda kazandığınız çeşitli başarıları engeller.

İLİşKİLİ HABERLER Çilli Ciltler İçin Güneş Kremi

Çilli Ciltler İçin Güneş Kremi

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir