Cildi Güzelleştiren Meyveler Nelerdir?
Cildi Güzelleştiren Meyveler Nelerdir?

Cildi Güzelleştiren Meyveler Nelerdir?

Bir tek dış görünüşümüzü değil, sıhhat bütünlüğümüzün de sağlanmasında mühim bir unsur cildimiz. Bu yüzden cilt bakımı yapmak ve cildimize iyi bakmak oldukça mühim. Cilt bakımında en mühim faktörler içinde uyku ve beslenme düzeniniz fazlaca mühim. Beslenme şeklinizin tesirini cildiniz üstündeki tesiri bir fazlaca fazla. Bazı gıdaları tükettiğinizde cildinizde fazlaca güzel değişimler yaratabilir. Cildi güzelleştiren besinler içinde meyveler başı çekiyor. Cildi güzelleştiren meyveler neler merak ediyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda bunlardan bahsettik.

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN MEYVELER NELER?

Cilt sağlığında vitamin ve mineraller en etkili unsurlar. Vitamin ve mineral eksikliğini gidermek için ve cildi güzelleştirme açısından tertipli meyve tüketmenin birçok faydası olacaktır. Bilhassa cildin pürüzsüzlüğü için A ve E vitamini içeren gıdalar içeren meyveler tüketmeniz cildinizin parlak ve sıhhatli olmasına destek olacaktır. Vitamin kıymeti yüksek ve tüketildiğinde cildi güzelleştiren meyveler;

Yeni Dünya Elma Karpuz Salatalık Çilek Havuç Ananas Muz Kavun Avokado Ahududu

Cilt bakımında birçoğumuz güzellik merkezlerine ya da uzun cilt bakım seanslarına zaman ayıramadığımız için kısa süreli ve etkili yöntemler kullanmaya çalışıyoruz bir çok vakit. Kozmetik mağazalarından alınan tonikler, maskeler ve nemlendiriciler ya da evde bulunan malzemelerden oluşan bir cilt bakım rutini oluşturuyoruz. Kozmetik ürünlerin birçoğu kimyasal maddeler ihtiva ettiği için tercih etmeyebilirsiniz ve evde uygun fiyatlı malzemelerden maskeler yapabilirsiniz. Evde kullanabileceğiniz ve cildi güzelleştiren meyve maskeleri ile de cilt bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz birkaç meyve maskesi tarifine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

CİLDİ GÜZELLEŞTİREN MEYVE MASKELERİ

ELMA MASKESİ

GEREKLİ MALZEMELER

2 tane elma 1 çay kaşığı jojoba yağı Papatya çayı

Elma maskesini hazırlamak için öncellikle elmaları soyup, rendeleyerek püre haline getirin arkasından jojoba yağını elma püresini ilave edin ve karıştırın ondan sonra ılık hale gelmiş papatya çayını püre krema haline gelene kadar yavaş yavaş ilave edin. Ortaya çıkan karışımı temiz cildinize sürün ortalama 10-15 dakika kadar beklemeye alın ve arkasından ılık su ile durulayın.

ÇİLEK MASKESİ

GEREKLİ MALZEMELER

3 tane çilek 1 çay kaşığı limon suyu

Maskeyi hazırlamak için en önce çilekleri temiz bir kapta püre haline gelene kadar ezin arkasından ezdiğiniz çileklerin üzerine 1 çay kaşığı limon suyunu ekleyip karıştırın. Hazırladığınız karışımı temiz cildinize masaj yaparak sürün. 15 – 20 dakika kadar cildinizde beklettiğiniz çilek maskesini ılık su ile durulayın.

MUZ MASKESİ

GEREKLİ MALZEMELER

1 tane muz 2 yiyecek kaşığı yulaf unu 1 yiyecek kaşığı gül suyu

Muz maskesini hazırlamak için temiz bir kabın içinde ezdiğiniz muza, gül suyunu ve yulaf ununu ilave edin. Benzeşik malzemeler benzeşik bir hale gelene kadar karıştırın. Arkasından hazırlamış bulunduğunu benzeşik karışımı cildinize uygulayın ortalama olarak 15-20 dakika beklemeye alın ve ondan sonra ılık su ile durulayın. Cildi güzelleştiren meyveler ve faydalarını umarız beğenerek uygularsınız.

İLİşKİLİ HABERLER Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Kahve Telvesi ile Cilt Bakımı

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir