Cildiniz, bahara ne kadar hazır
Cildiniz, bahara ne kadar hazır

Cildiniz, bahara ne kadar hazır

Kış mevsimi yavaş yavaş geride kalırken tıpkı tabiat şeklinde cildimiz de kabuk değiştirmeye, yenilenmeye, ılık havaların etkisine girmeye adım atar. Kış mevsiminden çıkan cildimiz bununla beraber dış faktörlerin de etkisiyle yıpranıp yorulur. Bu aşamada cilde uygulanacak minik müdahalelerle bu geçiş sürecini en iyi şekilde atlatmanın mümkün bulunduğunu dile getiren Ergül Keskin Conture Make up Studio’nun Kurucusu ve Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, bahar mevsiminde uygulanabilecek cilt bakım yöntemlerini konu alıyor.

Her şey temiz bir cilt ile adım atar

Kışın rüzgar ve soğuk havaların etkisiyle yorulan cilde nefes aldırmak ve cildi derinlemesine arındırmak için en iyi yol hydrafacial işlemidir. Yaşlanma karşıtı bakım şekillerinden kabul edilen hydrafacial; cilt yenileme, temizleme, arındırma, akne ve sivilce tedavilerini barındıran etkili ve bir o denli yararlı bir işlemdir.

Vakum biçimindeki bir aygıt yardımıyla meydana getirilen hydrafacial, geliştirilmiş vortex teknolojisi yardımıyla cilde hiçbir zarar vermeden derinlemesine bir arınma ve temizlik sağlar. Hydrafacial işleminin en temel özelliği cildin daha sıhhatli, parlak ve genç görünmesini sağlamasıdır. Bu yöntem; cildin canlanmasını, ince çizgilerin azalmasını, cildin derinlemesine nemlenmesini sağlar. Bununla beraber siyah nokta problemininin giderilmesine, genişleme ve tıkalı gözeneklerin açılmasına destek sunar. İlkbahara yenilenmiş girmek isteyen kişilerin cildindeki kış etkilerinden kurtulmak için rahatça başvurabileceği bir yöntemdir.

Temizlik sonrası beslenme için Somon DNA

Bir çeşit gençlik iksiri olan Somon DNA, ciltteki problemleri kolayca minimize eden oldukça etkili bir uygulamadır. Somon DNA aşısı, somon balığı spermleri ve hyaluronik asitten elde edilmiş DNA molekülleri yardımı ile ciltte genç hücreler üretilmesi esasına dayanan yeni nesil bir güzellik yöntemidir.

Kırışıklık, sarkma, ince çizgiler ve öteki yaşlanma belirtilerinin giderilmesini amaçlayan bu uygulama cildi; yapılandırmak, onarmak ve gençleştirmek için uygulanır. Sistem; polinükleotidler ve hyalüronik asit moleküllerinden elde edilmiş Somon DNA ile ciltte genç hücreler üretilerek kırışıklık ve öteki yaşlanma belirtilerinin minimize edilmesini sağlar. Cilt yapısını destekleyen, hücreleri onaran Somon DNA, insan DNA’sına fazlaca yakın olan formülasyonu yardımıyla bağ dokusunu tekrardan yapılandırarak, cildi restore eder.

Hifugold ile cildinizde yenilenmeyi hissedin

Arınma ve beslenme işleminden sonrasında ciltteki esneklik kaybını gidermek için başvurabilecek bir yöntem arıyorsanız, hifugold tam size gore… Ameliyatsız yüz gerdirme işlemi olan hifugold, yüz gençleştirme ve sıklaştırma teknikleri içinde çoğunlukla uygulanan bir yöntemdir.

Cildin alt tabakasına verilen kontrollü ses dalgaları ile meydana getirilen bu işlem, daha zinde ve genç bir görünüm sağlar. Ses dalgalarının cilt tabakasında yarattığı enerji, hedeflenen bölgede ısı hasarı oluşturur. Bu hasar kolajen üretimini arttırarak, yeni ve taze bir cilt için lüzumlu olan yapılandırmayı başlatır. Hifugold uygulaması, ortalama 15.000 hücre yenilenmesi sağlarken cildin üst yüzeyine herhangi bir zarar vermez. Alın, gıdı ve yanaklarda güvenle kullanılabilen Hifugold işlemi, cildin temizlenmesi ve daha sonrasında soğutucu jelin sürülmesiyle yapılır. Uygulanacak bölgeye gore aygıt için uygun başlık seçilir ve evvel belirlenen yüz analizine gore işlem uygulanmaya başlanır. Genel olarak ağrısız ve acısız bir işlemdir. Ameliyattan çekinen fakat fazlaca daha genç görünmek isteyenler için kolayca uygulanabilecek bir yöntemdir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir