Cilt Bakım Hataları
Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

Sizin için cilt bakımında meydana getirilen hataları bir araya getirdik. Detaylara haberimizin içeriğinden ulaşabilirsiniz…

ÇOĞUNLUKLA YÜZ MENDİLLERİ KULLANIYORSUNUZ

Yüz mendillerini kullanmak, göz makyajınızı çıkarmak için bilindiğinin aksine iyi bir yöntem değildir. Cildi tahriş edebilir ve aşınmalara niçin olur. Temizlik bezleri, mendiller, pamuklar bir tek acil durumlarda kullanılmalıdır. Bir lavabonun önünde zor bela durabildiğiniz zamanlarda, saat geçse ve işten sadece döndüyseniz yada yorgunsanız yüz mendilleri işinize yarayacaktır.

DOĞRU SU SICAKLIĞINI KULLANMIYORSUNUZ

Yağlı cildinizin bir tek sıcak sudan faydalanacağını düşünüyorsanız, ciddi yanılıyorsunuz. Sıcak su tahrişe, kuru cilde ve kan damarının delinmesine niçin olabilir. Buz şeklinde soğuk su da aynı derecede fena olabilir. Bunun yerine, yüzünüzü yıkamak için devamlı ılık su seçin ve neticeleri kısa sürede görmeye başlayın.

EGZERSİZ YAPMADAN ÖNCE MAKYAJINIZI ÇIKARIN

Maskara, göz kalemi ve göz farının alyuvarlarınıza kaçıp cildinizi tahriş ettiğini biliyor muydunuz?   Daha da kötüsü, tüm bu kir, makyaj ve ter gözeneklerinize hapsolur, bu da epik kopuşlar yaratır. Yüzünüzü yıkamak için birkaç dakikanızı ayırın ve eve geldiğinizde kapsamlı bir temizlik yapın.

YÜZÜNÜZÜ ÇOK HIZLI YIKIYOR OLABİLİRSİNİZ

Yüzünüzü yıkamayı bir angarya değil, “öz bakım” rutininizin bir parçası olarak düşünün. Kendinize vakit ayırmak kendinizi sevmekle ilgilidir. Temizleyicinizi ovmadan yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bilhassa T bölgeniz, alın ve boynunuzu iyice temizlediğinizden güvenilir olun. Hızlıca yüzünüzü yıkamak bakterileri kesinlikle yok etmez. Kesinlikle cildinize uygun bir köpük ile yüzünüzü yıkamalısınız.

MALZEMELERİNİZİ KONTROL EDİN

Kaçınılması ihtiyaç duyulan maddeleri bilmeniz zor olabilir, bilhassa bu tarz şeyleri söyleniş etmek bile zorken, hangisini kullanmamanız icap ettiğini iyi mi hatırlamanız gerekiyor! Kaçınılması ihtiyaç duyulan en yaygın bileşenlerden biri parabenlerdir. Parabenler, neredeyse tüm cilt bakım ürünlerinizde koruyucu olarak kullanılan kimyasallardır (metilparabenler, propilparabenler, butilparabenler ve etilparabenler); şampuan, makyaj, temizleyiciler, losyonlar, sıralama uzayıp gidiyor.

ÇOK FAZLA PEELİNG YAPMAK

Aşırı peeling, kuruluğa, tahrişe, iltihaplanmaya ve hatta enfeksiyona niçin olabilir. Alın bölgesinin pul pul dökülmemesi akne ve kuruluğa daha yatkın mat, tıkanmış cilt ile sonuçlanır. Buna ek olarak, tüm bu ölü cilt hücreleri emilim yoluna girmiş olduğu için serumlarınızın ve nemlendiricilerin yararlarından yararlanamazsınız. Peeling hayata geçirmeye başladığınızda, sonuçlar çoğu zaman süratli ve anında olur: daha azca siyah nokta ve sivilce; pürüzsüz bir doku ve eşit ton: En iyisi, tazelenmiş bir cilt ve ışıltıdır.

CİLDİNİZİ DİNLEYİN

Mükemmel bir cilt bakım rutinine haiz olmak aslına bakarsak karmaşık değildir. Bu kadar oldukca cilt bakımı tavsiyesi ile ne yapmış olup ne yapmaman icap ettiğini idrak etmek kafa karıştırıcı olabilir. Evet, yoğun programlarımız var, gece geç saatlerde parti yapıyoruz ya da yanlış ürünleri kullanıyoruz. Yaz mevsiminde yaklaştıkça en iyi cilt bakım önerileri yazılarını okuduğunuzdan ne olursa olsun güvenilir olun. Bu bilgilerin istediğiniz görkemli cilde ulaşmanıza destek olacağını ihmal etmeyin.

İLİşKİLİ HABERLER Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir