Cilt Bakımında C Vitaminin Önemi
Cilt Bakımında C Vitaminin Önemi

Cilt Bakımında C Vitaminin Önemi

Serumlar yüksek konsantrasyonda kuvvetli bileşenlerle bir araya getirilerek formüle edilmiş hafifçe ürünlerdir. Nemlendiricilerden daha ince bir kıvamı bulunmaktadır. C vitamini serumları hakkında merak edilenlere haberimizin detaylarından ulaşabilirsiniz…

C VİTAMİNİ SERUMU NEDİR?

C vitamini serumları muhteviyatında bulunan antioksidanlar ve yaşlanma karşıtı içinde ne olduğu yardımıyla oldukca sık tercih edilmektedir.

Hem konsantre hem de serum olarak adlandırılan tek bir ürünü görmemizin sebebi; konsantrelerin de bir tür serum olmasıdır. Gerçek anlamda aralarında oldukca bir fark bulunmamaktadır.

Saf C vitamini serumu, günlük cilt bakım rutininize ekleyebileceğiniz bir üründür. Dermatoloji uzmanlarının onayladığı, parfümsüz, paraben ve boya içermeyen, alerji testinden geçmiş ve komedojenik olmayan konsantre yada serumları tercih etmelisiniz.

C vitaminini saf tutabilmek için ürünler genel olarak susuz teknoloji kullanılır ve kontrollü koşullarda oksijene maruz bırakılarak üretilir.

Her sabah ve akşam, yüzünüzü temizledikten sonrasında elinize bezelye büyüklüğünde C vitamini serumunu alıp yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Bu işlemi tertipli olarak yaptığınızda cildinizin daha parlak ve sıhhatli göründüğünü farkına varacaksınız. Hatta öyleki ki iki hafta içinde cildinizdeki ince çizgilerin ve kırışıklıkların gözle görülür bir halde azaldığını görmüş olacaksınız.

Bunların yanı sıra C vitamini serumu azaltılmış hiperpigmentasyon, gelişmiş netlik ve daha eşit cilt tonuna haiz olmanızı sağlar. Sadece C vitamini serumları cilt bakım rutininizi tamamlamanız için kafi değildir. C vitamini serumu cildi hassaslaştırabileceği için dışarı çıkarken ne olursa olsun SPF içeren bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz gerekir.

İLİşKİLİ HABERLER Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir