Cilt Beyazlatma Yöntemleri
Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

Ek olarak cilt yapımızda buluğluk dönemine girdikten sonrasında yaşanmış olan değişikliklerin tesiri ise yadsınamayacak kadar oldukca olabiliyor. Bilhassa buluğluk dönemine kadar bebeksi bir cilde sahipken yaşımız ilerledikçe cildimizdeki renk tonları farklılaşabiliyor. Kimi zaman yüzümüzde kimi zaman de vücudumuzun çeşitli bölgelerinde değişik kararmalar oluşabiliyor. Ağdalar, güneş, epilasyon yada buluğluk sonucu dediğimiz bu kararmalar bir çok vakit hayatımızı da oldukça etkileyebilecek duruma gelebiliyor. Kimi zaman de yalnız rahatsız olduğumuz fakat hayatımızı büyük seviyede etkilemeyen lekeler olarak kalıyor. Cilt kararmaları günlük hayatınızda sizi rahatsız edecek boyuttaysa ve cilt beyazlatma şekilleri arıyorsanız sizler için hazırladığımızı bu yazı oldukça ilginizi çekecektir. Ciltte meydana gelen kararmalarla hatta genel olarak cilt bakımı ile dünyada yeni bir trend oluştu. Asyalı bayanların uyguladığı cilt bakım şekilleri büyük sükse yarattı. Peki, Asyalı bayanların cilt beyazlatma şekilleri neler?

ASYALI KADINLARIN CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Asya kıtasının çetin hava şartlarıyla baş etmek için onlarca yöntem keşfeden Asyalı bayanlar, yeşil sebzelerden, meyvelerden ve yapraklardan hazırladıkları içecekleri oldukca sık tüketiyorlar. Yeşil yiyeceklerin içinde bulunan vitaminler ve antioksidan açısından fazlasıyla varlıklı. Vitaminlerin tamamlanmasına destek olan bu yiyeceklerden oluşan içecekler ise hem sindirim sistemleri için hem de cilt sağlıkları için oldukça iyi ek olarak her daim dinç tutuyor. Asyalı bayanların cilt beyazlatma şekilleri içinde evlerinde yaptıkları maskeler ön sıralarda içeriyor. Bu maskelerin çoğunu Asya kıtasına özgü bitkilerle elde ediyorlar. Ikimiz de sizler için her yerde bulabileceğiniz malzemelerden oluşan ve evlerinizde yapabileceğiniz maske tarifleri hazırladık.

CİLT BEYAZLATMAK İÇİN MASKELER

YULAF MASKESİ

GEREKLİ MALZEMELER

1 tatlı kaşığı yulaf unu 1 tatlı kaşığı domates suyu 1 tatlı kaşığı yoğurt

Yulaf maskesi için lüzumlu tüm malzemeleri temiz bir kabın içinde benzeşik bir karışım elde edene kadar karıştırın. Karışımınızı hamur harcı haline getirin arkasından temiz cildinize hazırlamış olduğunuz hamur harcı kıvamındaki karışımı sürüp ortalama olarak otuz dakika kadar beklemeye alın. Daha sonrasında yüzünüzü ılık bir su ile durulayın.

PİRİNÇ UNU MASKESİ

GEREKLİ MALZEMELER

Yarım çay bardağı su 4 çay kaşığı pirinç unu

Pirinç unu maskesi için, lüzumlu malzemelerinizi temiz bir kabın içinde hamur harcı kıvamı alana kadar karıştırın. Hazırladığınız karışımı ince bir katman halinde cildinizde kararma yaşadığınız bölgeye sürün. Ortalama olarak 10 dakika kadar kurumasını bekleyin. Maske kuruduktan sonrasında bolca ılık su ile cildinizi durulayın arkasından maskeye uyguladığınız bölgeyi nemlendirin. Bu maskeyi haftada 2 kere uygulayın. Pirinçle meydana getirilen kürler bununla birlikte en sık kullanılan cilt beyazlatma şekilleri içinde içeriyor.

İLİşKİLİ HABERLER Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Anti Aging Cilt Bakımı Nedir?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir