Cilt Sarkmalarını Engellemek
Cilt Sarkmalarını Engellemek

Cilt Sarkmalarını Engellemek

Yaşımız ilerledikçe ya da zayıflama benzer biçimde durumlarda cildimizde sarkmalar meydana geliyor. Hanım, adam her insanın mustarip olduğu bu durum maalesef istenmeyen bir görüntü oluşturuyor. Güzel duyu açıdan asla hoşa gitmeyen durumlara sebep verebiliyor. Her ne kadar cilt sarkmaları naturel bir durum olsa da insanı mutsuz edebiliyor. Kendimizi bu hoşlanmadığımız görüntüden kurtarmak, cilt sarkmalarını engellemek mümkün.

CİLT SARKMALARI NEDEN OLUR?

Cilt sarkmaları genel anlamda yaşlılığın bununla beraber getirmiş olduğu süreçlerden biridir. Yaşlanınca kaslarımız güçsüzleşir bu da derimizin sarkmasına sebep olur. Yaşlılık haricinde kilo vermek de cilt sarkmalarına sebep olabilir. Yaşlılıkla birlikte gelen cilt sarkmalarını arttıran etkenler nedir?

Alkol ve sigara kullanımı Hareketsiz yaşam Fazla tuz, şeker tüketimi Masa başı işlerde çalışmak Dengesiz beslenmek Genetik faktörler İşlenmiş gıdaların fazla tüketimi Hormonal nedenler

Genetik faktörler için yapılabilecek bir şey yoktur fakat genetik faktörler etmenine aldanıp “nede olsa sarkacak” diyerek vücuda iyi bakmamayı seçmek yanlıştır. Genetik faktörlerin önüne tamamen geçemesek de tesirini en aza indirebiliriz.

CİLT SARKMALARINI ENGELLEMEK İÇİN NELER YAPABİLİRİZ?

Ilk olarak beslenmemize dikkat etmemiz gerekir. Doğru ve dengeli beslenmek yaşlanmanın karşısındaki en mühim adımdır. Tuz. Şeker benzer biçimde zararı olan maddeleri beslenmemizden çıkararak işe başlayabiliriz. İşlenmiş gıdalardan uzak durmak. Doğru oranda protein, karbonhidrat, yağ, mineral, vitamin alımı yapmak oldukça önemlidir. Su tüketimini arttırmak. Su vücudun en mühim ihtiyacıdır. Vücut susuz kaldığında lüzumlu fonksiyonları yerine getiremez ve metabolizma yavaşlamaya adım atar. Bolca su tüketiminin yaşlanmayı önlediği de meydana getirilen araştırmalarca kanıtlanmıştır. Bu yüzden bolca su tüketmek cilt sarkmalarının da önüne geçmeye destek sağlar. Hareketli bir yaşamı benimsemek. Hareketli yaşam şimdiki ve gelecekteki sağlığımız için oldukça önemlidir. Her gün meydana getirilen yarım saatlik yürüyüşün bile oldukça yararlı olduğu uzananlarca kanıtlanmıştır. Masa başı bir işte çalışıyorsanız bile yapacağınız esneme hareketleri cilt sarkmalarını engellemek ve yaşlanmanın önüne geçmek için oldukça faydalıdır. Sigara ve alkolü azaltmak. Sigara ve alkolün sağlığımız için tehlikelerini bilmeyen yoktur. Bilhassa sigaranın sağlamış olduğu kolay bağımlılık kansere varana kadar bir sürü hastalığa sebep olur. Günde bir kadeh içilen alkol bir ihtimal zararı olan değildir fakat porsiyon kontrolü yapamıyorsanız ve yüksek miktarlarda alkol tüketiyorsanız bu da sağlığınızı tehdit edebilir. Sigara ve alkol erken yaşlanmaya dolayısıyla erken sarkmalara sebep olur. Çıkarabiliyorsanız hayatınızdan tamamen çıkarmak bari azaltmanız gereklidir. Cildinizde erken yaşta sarkmalar meydana geliyorsa hormonal sebeplerden kaynaklanıyor olabilir. Yaşınız hemen hemen oldukça gençse ve cildinizde sarkalar meydana geliyorsa bir sıhhat sorununuz olabilir. Doktora görünmeniz gerekir. Belirli bir yaştan sonrasında da tertipli olarak check up yaptırmanız sağlığınızı denetim altında tutmanızı sağlar. Cilt sarkmalarını engellemek için naturel şekilleri kullandınız fakat bir netice alamadınız bu şekilde durumlarda meydana getirilen güzel duyu müdahalelerle bu durumun önüne geçilebilir. Bilhassa kilo vere sonucu sarkan deriyi toparlamak için çoğunlukla güzel duyu müdahaleler kullanılmaktadır.

Olabildiğince sıhhatli ve stressiz bir yaşam sürerek yaşlanmanın, sarkmaların, kırışıklıkların önüne geçebiliriz.

İLİşKİLİ HABERLER Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

 Menopozda Cilt Bakımı

Menopozda Cilt Bakımı

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

İLİşKİLİ GALERİLER Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Sabahları Cilt Bakım Rutininiz Olmalı

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Meyve Kabukları İle Yapabileceğiniz Cilt Bakımları

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı

Yağlı Cilt Bakımı Iyi mi Yapılmalı

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir