Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar
Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

haberimizde…

Ciltte yaşanacak olan sarkma oldukça naturel bir süreçtir ve önüne geçilmesi zor bir durumdur. Cildin elastikiyetini kaybetmemesi her ne kadar imkânsız bir durum olsa da bu süreci geciktirmek yada en aza indirmek için birçok yöntem kullanılabilir. Cilt sarkmasının bazı sebepleri ve tedavi şekilleri de mevcut. Cerrahi müdahaleler ve güzel duyu operasyonların da bir çözüm olmasının yanı sıra cilt sıkılaştırıcı yağlar ile evde bakım yapabilirsiniz.

CİLT SARKMASININ NEDENLERİ

Yaşımız ilerledikçe cildimizin sarkması oldukça naturel bir süreçtir. İlerleyen yaşın haricinde cilt sarkmasının bazı sebepleri şunlardır; 

Güneş ışığına aşırı maruz kalmak ve güneş ışığından korunmamak Sigara dumanı ve hava kirliliği şeklinde öteki faktörler Süratli kilo kaybı ve hamilelik şeklinde durumlar cildin sarkmasına sebep olabilir.

CİLDİ SIKILAŞTIRAN YAĞLAR

Güneş ışığına aşırı maruz kalmak ve korunmamak, hava kirliliği, hamilelik, ilaçlar, düzensiz beslenme ve uyku düzeninin bozuk olması şeklinde durumlardan dolayı ciltte yaşanmış olan sarkmaların önüne geçebilmek için kullanabileceğiniz cilt sıkılaştırıcı yağlar var. Cerrahi yada güzel duyu operasyon geçirmek istemeyenler için cildi sıkılaştırmada destek olacak bu yağlar ve tesirleri;

ZEYTİNYAĞI

Neredeyse her evde bulunan zeytinyağı oldukça yararlı ve kuvvetli bir yağdır. Sızma zeytinyağını losyon yerine günlük olarak kullanabilirsiniz. Evlerinizde bulunan zeytinyağını duş aldıktan sonrasında kuru cildiniz üstüne bir kaç dakika süresince masaj yaparak uygularsanız nemi cildinizde tutarak cildinizin parlamasını sağlar. Ek olarak cildi sıkılaştıran ve güneşten sakınan antioksidanlara ve E vitaminine haiz olma özelliği de taşır.

LİMON KABUĞU YAĞI

Akne tedavisinde de kullanılması tavsiye edilen bitkisel yağlardan önde gelen limon kabuğu, ciltteki yaşlanma etkilerini en başarı göstermiş şekilde azaltan yağlardan biri. Cildi geren ve cilde rutubet veren limon kabuğunu da denemeyi ihmal etmeyin.

ARGAN YAĞI

Argan yağını, vücut losyonunuza bir miktar ilave ederek ya da tek başına masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Gün süresince yağı cildinizde bırakabilirsiniz. Tesiri cilde esneklik verir ve onu sıkılaştırır. Yaşlanma karşıtı tesirleri tarafınca da onaylanmış olan argan yağı tertipli kullanımda pek oldukça cilt sarkması probleminin önüne geçilmesini sağlar.

AVOKADO YAĞI

Sarkma, yıpranma yada cilde zarar veren öteki faktörler sebebiyle elastikiyetini yitirmiş ciltler için avokado yağı da kullanılabilir. Cilt sıkılaştırıcı yağlar içinde yaşlanma emarelerine karşı koymada oldukça etkili olan avokado yağı vitamin açısından da fazlasıyla varlıklı. Sarkmış yada kuru cilde haiz kişiler için kullanılmasını tavsiye ettiğimiz yağların başlangıcında geliyor.

BİBERİYE YAĞI

Biberiye, ciltte derin temizlik sağlama mevzusunda da oldukça etkili. Zeytinyağı ile karışmasını sağlayarak yavaş hareketler ile cildinize uygulayabileceğiniz biberiye yağını, akne problemine karşı elma sirkesi ile karışmasını sağlayarak da kullanabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Gece Cilt Bakımı

Gece Cilt Bakımı

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

Cilt Bakımında İhmal Edilmemesi Gerekenler

İLİşKİLİ GALERİLER Limon Tuzu İle Saç ve Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Limon Tuzu İle Saç ve Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Dermatologlardan 5 Kolay Cilt Bakım Tüyosu

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sabahları Cilt Bakımınızda Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bitkisel Yağlar ile Cilt Bakımı Iyi mi Yapılır?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir