Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri
Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Cilt Tonuna Uygun Saç Renkleri

Cilt tonuna uygun saç renkleri hangileridir? Bayanların saç rengi değiştirirken nelere dikkat etmesi gerekir? Saç boyama işlemlerinin pozitif yönde negatif nitelikleri nedir? Cilt tonu kapsamında belirleme adımları uygulanırken ten rengini dikkatle incelemelisiniz. Sizin için dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan püf noktalarını belirledik! Haberimizin devamına göz atarak süreç hakkında data alabilirsiniz!
Saç Renkleri Iyi mi Seçilmelidir?
Cilt tonuna uygun saç renkleri seçimi yapılırken kişilerin temelde dikkate alması ihtiyaç duyulan hususlar;
• Saç renkleri ile ilgili incelemeler yapılırken beyaz ten rengine haiz olan kişilerin sarı ve kızıl benzer biçimde tonları kaldırma olasılığının daha yüksek olduğu da belirtilmelidir.
• Saç renklerinin bilhassa esmer olan kişilerde daha süratli bir şekilde diplerin gelmesi sebebiyle devamlı bir bakım gerektirdiğini de unutmamalısınız. Esmer hanımefendiler da doğal olarak ki kızıl ya da sarı yaptırabilir fakat bu renklerin sizi bitkin göstereceğini bilmelisiniz.
• Buğday tende ya da esmer hanımefendilerin işlemleri diplerden ziyade uçlara uygulatması daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde diplerin gelmesi ve devamlı olarak işlem gerçekleştirilmesi benzer biçimde bir durum da meydana gelmeyecektir.
Siz de bu hususları göz önünde bulundurarak süreci devam ettirmelisiniz. Aksi takdirde sizi yaşlı ve bakımsız gösterecek bir görünüm yakalayabilirsiniz.
Ombre Avantajları
Saç renginin belirlenmesi esnasında trendlere de bir göz atmanız gerekiyor. Ombre trendi sizin için mükemmel bir netice ortaya koyacaktır. Bu süreç içinde diplere herhangi bir işlem uygulanmaz. Yalnız saçların uçlarına açma işlemi uygulanır. Ombre ya da sombre benzer biçimde değişik adları vardır. Işıltı atma olarak da tanımlanabilir. Saçın tamamının işlem görmemesi sebebi ile yıpranma oranının da büyük bir oranda azalacağı dile getirilmelidir. Bu işlemler hem beyaz ten rengine haiz olan hanımlar hem de esmer ya da buğday benizli olan kişiler için mükemmel bir fırsat olacaktır. Tarzınıza renk katmak için ideal bir işlemdir.
Saç Rengini Belirlerken Saç Sağlığınızdan Olmayın!
Cilt tonuna uygun saç renkleri kapsamında incelemeler yapıldığı vakit bilhassa sonucun hanımefendileri doyum etmiş olduğu fakat saçların bu süreçten zarar alarak çıkabileceklerinin de belirtilmesi gerekmektedir. Saçlara uygulanan kimyasal ve açma işlemleri sebebi ile kişilerin elde edecekleri verimlilik fazlaca daha düşecektir. Saçın boyama işleminin derhal sonrasında yoğun bir bakıma alınması gerekir. Sadece bu şekilde eski formuna ve gürlüğüne ulaşacaktır. İnce telli saçlara haiz olan hanımefendilerin bu aşamada daha dikkatli olması gerekiyor.
Kuaför Seçimine Dikkat!
Seçmiş olduğunuz kuaförün kesinlikle bu alanda tecrübeli olması gerekiyor. Saçlar çömez kişilerin ellerine bırakılmayacak kadar büyük ehemmiyet arz etmektedir. Kuaför seçimi, yapılırken kişilerin daha öncesinde pozitif yönde tecrübeler elde etmiş olduğu merkezleri tercih etmesi gerekir. Ek olarak kullanılan boyanın cinsel ve markası mevzusunda da data almalısınız. Yeni bir marka kullanacaksanız öncelikli olarak alerji testlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir