Ciltte ki Morlukları Yok Etmenin Yolları
Ciltte ki Morlukları Yok Etmenin Yolları

Ciltte ki Morlukları Yok Etmenin Yolları

Çoğu zaman morluklar tedaviye gerek kalmadan yavaş yavaş kaybolur, morluklar kimi zaman yara olabilir ve hoş bir görüntü oluşturmaz, bu yüzden ödemi, ateşi ve yangı hissini azaltacak bir merhemin morluk üstüne hafifçe şekilde uygulanması doğrudur. 

Sadece, mor noktaları ortadan kaldırmak için başka rahat yollarda vardır; 


1. BUZ UYGULAYIN

Bu derideki morlukları gidermek için fazlaca rahat ve süratli bir yoldur. Morluk meydana ulaştığında en kısa sürede buz torbası moraran yere tutulmalıdır. Bu şekilde ödem, şişme yada iltihaplanmanın önüne geçer. Buz torbası kanın akışını kolaylaştırarak iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 

Buz torbası yumuşak hareketler yapılarak uygulanmalıdır. Soğuk buz ağrıya niçin oluyorsa temiz ve ince bir beze sarmak en iyisidir. Buz 3 ila 5 dakika süresince bölge üstünde bekletilmelidir ve sonrasında prosedürü tekrarlamadan ilkin 1 saat bekleyin. 

2. SICAK KOMPRESS UYGULAYIN

24 saatten fazla olan morlukları gidermek için, sıcak su kompresleri uygulanabilir, bundan dolayı mahalli kan dolaşımını arttırır ve oluşan pıhtıların temizlenmesine destek sunar. Sıcak kompres morluk oluştuk dan bir kaç gün sonrasında uygulanması doğrudur. Bunu yapmak için temiz bir bezi ılık suda bekletip sıktıktan sonrasında uygulanmalı, yada sıcak bir duşta iyi gelecektir 

1 ile 2 dakika içinde mikrodalga fırına konulabilen ve direkt cilde yerleştirilebilen ve eczanelerde ve marketlerde kolayca bulunabilen kompresler mevcuttur. 

3. MERHEM KULLANIN

Arnica merhem ek olarak, Trombofob yada Traumeel benzer biçimde sodik heparin bazlı merhemler derideki kan birikimini yok etmek için kullanılabilecek seçeneklerdir, kollarda, bacaklar yada vücudun öteki bölgelerinde, oluşan morluklarda süratli bir halde savaşım ederek morlukları azaltır. Deride oluşan mor izleri azaltmak için yaygın olarak kullanılan bir öteki merhem adı da hirudoid, eczanelerde kolayca bulunur. 

Organik aloe ve arnica jel benzer biçimde ev yapımı merhemlerde uygulanabilir, hem anti-inflamatuar hem de iyileştirici merhem birlikte kullanıldığında ciltte ki mor işaretleri daha süratli ortadan kaldırmaya destek sunar. 

DOKTORA NE ZAMAN GİDİLMELİ?

Morluk fazlaca şiddetli ağrıya niçin olursa yada bölgede dolaşımda başka bir değişim emaresi var ise şiddetli kızarıklık benzer biçimde, ek olarak tromboz benzer biçimde öteki ciddi sorunları önlemek için de hastaneye gitmelisiniz. 

ANA NEDENLER

Cilt zedelenmesinin başlıca sebepleri, mesela kaza ve çarpma sonucunda oluşabileceği benzer biçimde spor yaparken de meydana gelebilir. Bu tür oluşan morluklar direkt etkilenen bölgede meydana gelen travmalarla ilgilidir. 

Sadece, bazı morluklar kan ekstravazasyonu herhangi bir nedenle sonrasında da ortaya çıkabilir, enjeksiyon benzer biçimde, testlerin performansında kan çekilmesi için, bazı alternatif tedaviler için emme kapları kullanımından sonrasında, fazlaca yaygın olan, liposuction ve cryolipolysis benzer biçimde güzel duyu işlemlerden sonrasında. 

Çoğu zaman bu morluklar şiddetli değildir ve tek başına kaybolur, sadece ilk 24 saat içinde buz kullanımı ve sonrasında sıcak kompres gerçekleştirmek morlukların ortadan kaldırılmasına daha süratli destek olabilir. 

Buna ek olarak, morluklarda pıhtılaşma ortaya çıkabilir, bu yüzden büyüklüğü ve şiddetine bağlı olarak, tıbbi yardım aranmalıdır. 

İLİşKİLİ HABERLER Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Cilt Serumu Ne İşe Yarar?

Yorgun Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri Neler?

Bitkin Ciltler İçin Organik Maske Tarifleri Neler?

Cilt Sorunlarına PRP Tedavisi

Cilt Problemlerine PRP Tedavisi

İklim Değişiklikleri Cilt Sağlığını Olumsuz Etkiliyor

İklim Değişimleri Cilt Sağlığını Negatif Etkiliyor

İLİşKİLİ GALERİLER Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Sırlarını

Sizi Genç Gösterecek Cilt Bakımı Gizemini

Ciltteki Bu Sorunun Nedeni Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Ciltteki Bu Probleminin Sebebi Ortaya Çıktı, İşte Tedavi Yöntemi!

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir