Ciltteki Sarkmalardan Bu Maske ile Kurtulun
Ciltteki Sarkmalardan Bu Maske ile Kurtulun

Ciltteki Sarkmalardan Bu Maske ile Kurtulun

Lavanta yağı, badem yağı, limon, avokado, zeytinyağı, yumurta sarısı, salatalık, pirinç, süt, şeklinde besinler cildinizi besler. Yararları yardımıyla cildin eski sıhhatli haline kavuşmasını sağlar. Burada ehemmiyet olan her birini aniden değil de bir ürünü sürekli olarak kullanmak oldukça faydalıdır.

PİRİNÇ MASKESİ

Pirinç, cildin gerilmesini sağlar. Bununla beraber kırışıklıklarla savaşır. Pirinç maskesini her gün yenisini yaparak uygulamalısınız. Aksi takdirde devamlı aynı maskeyi kullanmak cilt sağlığınız için zararı dokunan olabilir. Pirinç maskesini yapmanız için lüzumlu olan malzemeler ise yarım bardak beyaz pirinç, 1 tane kâğıt havlu, pirincin üstünü 3-4 santimetre geçecek kadar su.

Temiz kasenin içine pirinci ve suyu koyun. Bir tahta kaşık ile karıştırın. Pirinci 1 saat dinlendirin. Arkasından dinlenen pirince kâğıt havluyu batırın. Bu kâğıt havluyu yüzünüze yerleştirin ve 20 dakika süresince bekleyin. Hemen sonra yüzünüzü sudan geçirin ve nemlendirin. Bu pirinç maskesini günde 2 kez yapabilirsiniz.

GERGİN BİR CİLT İÇİN YUMURTA MASKESİ

Yumurtanın sarı kısmı hem cildin gerilmesine hem de parlak bir görünüm sağlamasına destek sunar. Yumurta maskesi için 1 yumurta sarısı, 5 damla lavanta yağı, 5 damla badem yağı, 2-3 tatlı kaşığı süt, yarım salatalık kafi olacaktır.

İlk olarak salatalığı kabukları ile rendeleyin. Geri kalan tüm malzemeyi cam bir kasenin içine koyun ve karıştırın. Maske tamamen karıştığında yüzünüze sürün. Mühim olan bu maskeyi yüzünüze sürerken masaj yapmanızdır. Bekledikçe yüzünüzün gerildiğini hissedeceksiniz. Yüzünüz gerildikten sonrasında maskeyi yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi de haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. Fakat bu yumurta maskesini yatığınızda güneşe maruz kalmamaya dikkat edin.

İLİşKİLİ HABERLER Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Otuzlu Yaşlarda Cilt Bakımı Iyi mi Olmalı?

Sirke İle Cilt Bakımı

Sirke İle Cilt Bakımı

Parlak Cilt İçin Ne Yapmalı?

Parlak Cilt İçin Ne Yapmalı?

Cilt Bakım Hataları

Cilt Bakım Hataları

İLİşKİLİ GALERİLER Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Cilt Sorunlarınızın Sebebi Bu Olabilir

Gül Yağının Ciltteki Mucizeleri

Gül Yağının Ciltteki Olağanüstü şeyleri

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 3 Maske!

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Salgın Stresi Stres Cilt Hastalıklarını Artırıyor

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir