Corona virüs ile mücadeleye yardımcı olan moda ve güzellik şirketleri
Corona virüs ile mücadeleye yardımcı olan moda ve güzellik şirketleri

Corona virüs ile mücadeleye yardımcı olan moda ve güzellik şirketleri

Çoğunluğu üretimi tamamen durduran birçok moda ve güzellik şirketi, COVID-19’un niçin olduğu negatif tesirleri azaltmak için yardım çağrılarına kulak verdi.

Bu şirketlerin bazısı geniş kaynaklara haiz küresel firmalar iken, ötekiler ufak, bağımsız firmalar. Sadece hepsi, kendi yollarıyla, hastalığın yayılmasını durdurmaya ve bu karantina süresi süresince gereksinim duyanlara yardım etmeye çalışıyor.

Gucci

İtalyan moda evi, 1.100.000 cerrahi maske ve 55.000 tıbbi tulum yardımında bulunmuş oldu. Ek olarak marka İtalyan Sivil Müdafa Bakanlığı ve Dünya Sıhhat Örgütlerinin COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu dahil yardım çabalarını destekleyen kitle fonlama kampanyalarına bağış yapmayı planlıyor.

Ralph Lauren

Amerikan markası, şimdiye kadar lüks bir şirket tarafınca meydana getirilen en büyük bağış olan 10 milyon dolarlık yardımı corona virüs ile savaşım için taahhüt etti. Bağışlama, Dünya Sıhhat Örgütü’nün COVID-19 Dayanışma Müdahale Fonu, Acil Yardım Vakfı ve internasyonal kanser kurumları ağını destekleyen ‘Pink Pony’ fonuna gidecek. Ek olarak sıhhat çalışanları için 250.000 yüz maskesi ve 25.000 yalıtım önlüğü üstünde üretime başlıyor. Buna ek olarak, şirket, ekonomik gerilemeden etkilenen moda tasarımcılarına destek olmak için CFDA / Vogue Moda Fonu’na açıklanmayan bir oranda yardımda bulunmuş oldu. Ralph Lauren, “Kim olursanız olun ya da nereden olursanız olun çoğumuz birbirimize bağlıyız” dedi.

Prada

İtalyan şirketi Perugia’daki fabrikasını 6 Nisan’da Toskana hastanelerine teslim edilecek 110.000 maske ve 80.000 tıbbi kıyafet üretecek şekilde tekrardan yapılandırdı. Ek olarak Milano’daki 3 hastaneyi de finanse etmiş olduğu öğrenildi.

LVMH

Fransız lüks tüm ortaklık, parfüm ve kozmetik markalarının üretim tesislerini, Fransa’daki sıhhat otoritelerine ücretsiz bir şekilde dağıtacağı büyük oranda hidroalkolik jel üretmek için kullanıyor. Ek olarak 40 milyon yüz maskesi affetme sözünü verdi. Şirket tarafınca gösterilen bir açıklamada, “Bu girişim yardımıyla LVMH, Fransa’daki ürün riskinin ve eksikliğinin giderilmesine destek olmayı ve daha çok sayıda insanoğlunun kendilerini virüsün yayılmasından korumak için doğru önlemleri almaya devam etmesini sağlamayı amaçlıyor.” notu düşüldü.

Bulgari

LVMH’nin liderliğini takiben, ana şirketi olan, parfüm ortağı ve İtalyan mücevher markası Bulgari, İtalyan Sivil Koruma Dairesi vesilesiyle dağıtılacak 100.000’den fazla el dezenfektan şişesi üretecek. Bulgari, yeni koronavirüsü ortadan kaldırmak isteyen araştırmalar için yeni bir mikroskoba gereksinim duyan Spallanzani Hastanesi’ne de bağışta bulunmuş oldu.

Estée Lauder

Güzellik şirketi, koronavirüsle savaşmak için mühim kaynaklara haiz olmayan ülkelerdeki çabalarını desteklemek için Sınır Tanımayan Doktorlara / Médecins Sans Frontières’e 2 milyon dolarlık bir bağışta bulunmuş oldu. Ek olarak hidrokolik jel üretmeye başlamış olacak olan New York Melville’deki bir fabrikanın tekrardan açıldığını duyurdu. 

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir