Country Ev Dekorasyonu
Country Ev Dekorasyonu

Country Ev Dekorasyonu

Country biçim evler çağıl evlere gore farlı dekor ve fonksiyonlara haizdir. Country ev dekorasyonu yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan ve bütünlüğü sağlayıcı bileşenlerin başlıcaları aşağıdaki başlıklarda toplanmıştır:

Organik Renk Paleti

Country Ev Dekorasyonu için doğadan esin alan bir renk paleti seçilmelidir; maviler, sarılar ve yeşillikler, country seçimi denen kır evlerinde rahatlamayı teşvik eden yumuşak tonlamayı sağlar.

Klasik Biçim Döşeme

Çağdaş biçim yerine yuvarlak kenarlı ve pelüş döşemeli geleneksel stilleri içeren klasik mobilyalar tercih edilmelidir.

Rahatlık Unsuru

Hem misafirlerin hem de ev sakinlerinin rahat edebileceği konforlu kumaşlar ve malzemeler kullanılarak oluşturulan sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak önemlidir. Sözgelişi; pamukları havalandırılmış yastıklar, şerit kenarlı minderler ve mobilyalar şık bir kır evinin parçalarıdır.

Eskitilmiş Eşyalardan Dekorasyon

Metal bağlantı parçaları, boyalı ahşap mobilyalar, emaye ve kalaylı sofra takımları şeklinde akla gelebilecek her detayda eskitilmiş malzemeler kullanmak antika hissi verir ve daha ulaşılabilir bir hava katar.

Çiçek Tesiri

Bir çok kır evi çiçek açmış şeklinde görünür – duvar kağıtlarından, yiyecek masaları ve mobilyaların kabartmalarında çiçek içeren duygusal desenler ve motifler geleneksel olarak kır evinin genel konseptinde kullanılan organik renk paletine son aşama uyum sağlar.

Giriş Odası – Sundurma Alanı

Dışarda giyilen kıyafetlerin çıkarılarak balçık ve tozun evin içine girmesini engellemek amacıyla, içinde kıyafetlerin asılacağı askılıkların ve çizme, bot şeklinde büyük ayakkabıların koyulabileceği ayakkabılıkların bulunacağı bir giriş odası oluşturulmalıdır.

Organik Ayrıntıların Kullanımı

Rustik ahşap banklar, açık kirişler ve hasır sepetler, bir kır evine yoldam kazandıran dokulardır.
Kabarık yorgan ve yastıklar
El yapımı yorganlar ve yastıkların içleri havalandırılıp kabartılmalıdır. Yatak üstüne katmanlı yatak örtüleri serilmelidir.

Antikalar

Oldukca parlak ve yeni görünen eşyalar yerine antika ve mat görünümlü eşyalar ile dekor için tercih edilmelidir. Metal levha tabelalar, eski mobilyalar ve antika sanat eserleri şeklinde çiftlik evlerine uygun eşyaları bulmak için bit pazarlarını ve antikacıları dolaşmak iyi bir fikirdir.

Peyzaj Düzenlemeleri

Bir peyzaj mimarı şeklinde çalışılarak peyzaj bitkileri pencerelere, çam ağacından yapılmış odaların içine ya da bir şöminenin etrafına döşenerek organik güzellikler evin içine taşınabilir.

Ahşap Unsurlar

Country Ev Dekorasyonu denilince ahşap kullanımı bu tasarımın kalbini oluşturur; görünür kirişler, ahşap paneller ve ayraçlar ve orijinal ahşap yer döşeme tahtaları bu dekor stilinin vurucu parçalarıdır.

Birbiriyle Uyumsuz Mobilyalar

Country ev dekorasyonunda birbiri ile uyumlu olmayan mobilyalar kullanılır. Odalardaki eşyalar sanki ayrı ayrı alınıp bir araya getirilmiş şeklinde görünmelidir ve birbirleriyle biçim olarak değil fakat fonksiyonel olarak uyum yakalamış şeklinde görünmeleri icap ettiğini akılda tutmak gerekir.

Ergonomik Kullanım

Kır seçimi evler tamamen pratiklikle ilgilidir. Bir çiftlik evinde bir amacı olmayan eşyalar bulunmaz. Her eşyanın bir çiftlik seçimi evde olmak için bir sebebi vardır ve her şey kullanılmalıdır; gosteri için hiçbir şey olmamalıdır. İster yiyecek masasının etrafındaki sandalyeler, ister dağınık aksesuarlar olsun – hiçbir şey gerçek ülke tasarım tarzında yüzeysel olmamalıdır. Nesilden nesile geçmiş şeklinde görünmelidir.

İLİşKİLİ HABERLER Büyük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Büyük Salon Dekorasyonu Iyi mi Olmalı?

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir