Daha az görüşen çiftlerin ilişkileri daha güçlü oluyor
Daha az görüşen çiftlerin ilişkileri daha güçlü oluyor

Daha azca görüşen çiftlerin ilişkileri daha kuvvetli oluyor

Sonunda ruh eşinizi bulduğunuza inanıyorsunuz ve devamlı onunla beraber olmak istiyorsunuz, evet bu oldukça sempatik. Sadece, psikologların başka bir düşüncesi var: Haftada 2 görüşme fazlasıyla kafi.

Daha iyi ve daha uzun soluklu bir ilişki kurmanıza destek olmak için romantizm programınız hakkında psikoloji biliminin dediklerini derledik.

Duygusal bağları korur

Psikiyatrist ve Don’t Settle’ın yazarı Scott Carroll, birlikteliğin başlangıç evresinde haftada 2 kez görüşmenin önemine işaret ediyor. Carroll’a gore, çiftlerin birbirlerini sık sık görmesi, sorunlara niçin olabilecek ve potansiyel olarak iyi bir ilişkiyi bozabilecek kaygı yaratabilir. Kendinizi duygusal bağ tarafınca körleştirilen sağlıksız bir ilişkiye itiyor olabilirsiniz. Randevular içinde birazcık süre koymak, yeni başladığınız ilişkiyi daha net görmenize destek sunar.

Kişisel alanınızı kişisel meblağ

Dr. Terri Orbuch’un çalışmasına gore, çiftlerin boşanma sebepleri içinde mutsuzluk ya da fizyolojik yakınlık problemlerinden daha oldukca kişisel gizlilik sorunları bulunmaktadır. Uzun soluklu bir ilişki oluşturmak istiyorsanız, kişisel hayatınızı istediğiniz benzer biçimde yaşamanız önemlidir. Bir ilişkideyken, bir başkasına oldukca fazla güvenmek yerine bireyselliğinizi ve özgürlüğünüzü korumalısınız. Bunu başarmak için, birbirinizden birkaç gün ayrılın, ihtiyaçlarınız hakkında net olun ve bilhassa yeni birini tanıdığınızda kendinize birazcık süre ayırın.

Birbirinizi daha iyi tanımak için zamanınız olur

Birini daha iyi tanımak yada anında bir bağlantı oluşturmak için 7/24 bir ilişkiye girmek zorunda değilsiniz. İlişkinizin hakikaten kuvvetli bulunduğunun farkındaysanız; gevşeyin ve zamanınızın tadını sonuna kadar çıkarın. Bundan dolayı en iyi senaryoda, bir yaşam beraber olacaksınız. Kısaca bir çift olarak geçirdiğiniz en iyi günleri kaçırmanıza ve gelecek hakkında endişelenmenize gerek yok. Çiftlerin gerçek benliklerini göstermek için birbirlerine süre vermesi, potansiyel bir krizi en aza indirir ve düşünecek zamanınız olacağından herhangi bir krizi karşı tarafa yansıtma olasılığını da düşürür.

Bir arkadaşlık kurmanızı sağlar

2014 senesinde meydana getirilen ruhsal araştırmalar, birbirlerini “yakın dost” olarak tanımlayan çiftlerin, “ruh eşi” olarak tanımlayanlara kıyasla daha iyi ilişkiler sürdürdüklerini gösteriyor. Duygusal bir filmin mevzusu benzer biçimde görünmese de, arkadaşlık olarak başlayıp, yaşam boyu devam eden bir ilişkiniz olabilir. Hususi biriyle tanışmış olduğunuzda, onları daha yavaş bir halde tanımayı deneyin. Yeni bir ilişkiyi korumanın en iyi yolu, dikkatli olmak ve kesinlikle oldukca sık görüşmekten kaçınmaktır. Mesela, yeni bir potansiyel arkadaşla karşılaştığınızda muhtemelen ilk tanışmanızdan sonrasında haftada birkaç kez bu arkadaşınızı görmek için acil etmezsiniz. Duygusal bir ilişkiye başlama yönergeleri de bu şekilde olmalı.

Daha azca görüşme hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla düşüncelerinizi bizimle paylaşın!

hususi içeriğidir.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir