Dar Uzun Balkon Dekorasyonu
Dar Uzun Balkon Dekorasyonu

Dar Uzun Balkon Dekorasyonu

Uzun ve dar balkonlar, geniş ve uzun balkonlar kadar, işlevsel kullanıma haiz değildir. Bu yüzden değişik işlevsel tasarımlar yapmak gerekir. Dar uzun balkon dekorasyonu için seçenekler kısıtlıdır.

Dar ve uzun balkonu işlevsel kılmak için iyi mi bir dekorasyon kullanılabilir? Dar, uzun balkonumuzda istediğimiz benzer biçimde bir alanı iyi mi yaratabiliriz? Elbet pek oldukça fonksiyonel seçenek sıralanabilir:

Dar uzun balkon dekorasyonu için dar ve işlevsel eşyalar seçmek gerekir. Karanlığı uzaklaştıracak, açık renkli tonda eşyalar tercih edilmeli. Gözleri yoran renklerden uzak durulmalı Dar iskemle, koltuk yada sedir daha azca yer kapladığı için hem de rahatlık sağlamış olduğu için tercih edilebilir. Daha azca eşya tercih edilmeli, bu daha ferah bir duygu yaşamamızı sağlar. Başınızın yukarısına denk gelecek kullanılışlı gizli saklı dolaplar, yapılabilir. Balkonunuzda, yiyecek, kahvaltı benzer biçimde ihtiyacınız olan şeyleri gidermek için, tekerlekli, taşınabilir, dikdörtgen bir masa tercih edilebilir. Kitap okumak ve müzik dinlemek için işlevsel bir raf yapılabilir. Doğayı içimizde sezmek için raflara çeşitli çiçek saksıları konabilir. Yere dar ve uzun bir renkli kilim serilmesi, tercih edilebilir. Doğadan gelen ahşap ergonomik mobilyalar tercih edilebilir. Iskemle, koltuk, sedir benzer biçimde ahşap mobilyaların üstüne çeşitli renklerde minderler, serilerek, balkonda renkli bir yaşam sağlanabilir. Balkonda, geceleri rahatça oturup nefes almak isteyebiliriz. Bu yüzden ışıklandırma oldukça mühim. Duygusal dünyamızın ihtiyacına, tercihine bakılırsa, loş yada aydınlık uygun ışıklandırma tercih edebiliriz. Doğayı oldukça seviyor ve balkonumuzda minik bir çiçeklik bahçe oluşturmak istiyorsak, balkonun duvarlarına yaslayacak şekilde dar raflar yaparak, çiçeklerimizi yetiştirebiliriz. Meydana getirilen dar raflara, bizim için oldukça hususi olan aksesuarlarımızı yerleştirebiliriz. Duvarlara sarkaçlar asarak, çiçeklerimizi, aksesuarlarımızı yerleştirebiliriz. Ergonomik kapanabilir ve açılabilir masa, iskemle, dolap benzer biçimde balkon mobilyası tercih edebiliriz. Balkon, açık havada, kapatılmamış bir mekân ise kolay toz alabilir. Bu yüzden yerin, mermer, taş, kalebodur benzer biçimde malzemelerle yapılmış olması, kolay temizlenir ve yıkanır olmasını sağlar. Trafiğin yoğun olması, oldukça toz ve gürültü sebebiyle balkonu pimapen vs. benzer biçimde özelliklerle kapatarak, gene oturulabilir, rahat bir mekâna dönüştürebilirsiniz. Balkonun uygun bir köşesine oldukça sevdiğimiz bir tablo ve benzeri dekoratif sanat eseri asılarak, kişisel, duygusal, sanat içerikli açıdan kendimizi içinde mutlu ettiğimiz bir köşe yaratabiliriz Taş ve tuğla özelliklerinden yararlanarak, balkon dekorasyonunun daha naturel bir özellik taşımasını sağlayabiliriz.

Oturduğumuz, dar uzun balkonumuzu, yukarıdaki özelliklerden yararlanarak fonksiyonel dizaynı tercihle, okuma, müzik dinlenme, çevreyi seyretme, kahvaltı yapma, yiyecek yiyecek benzer biçimde yaşamımıza dair pek oldukça şeyi bilhassa nefes almayı tercih ettiğimiz, mutlu yaşanabilir bir mekân haline çevirebiliriz. Dar uzun balkon dekorasyonu için portatif eşya seçimi yapılması son aşama önemlidir.

İLİşKİLİ HABERLER Dar Balkon Dekorasyonu

Dar Balkon Dekorasyonu

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir