Dişlerinizi Beyaz Gösterecek Makyaj Tüyoları
Dişlerinizi Beyaz Gösterecek Makyaj Tüyoları

Dişlerinizi Beyaz Gösterecek Makyaj Tüyoları

Nude tonlarda dudak kalemi kullanın 

Bir çok hanım kullanmasa da dudak kalemi neredeyse bir ruj kadar önemlidir. Dudaklarınızın daha hacimli görünmesini ve rujunuzun daha uzun süre dayanmasını sağlamak için dudak kalemi oldukça etkili bir yöntem. Dişlerinizin ön plana çıkmasını ve daha beyaz görünmesini istiyorsanız, ten rengi bir dudak kalemi kullanın. Doğru bir halde dudağınızın etrafını çizdikten sonrasında aynı renge haiz yada ortalama iki ton koyu olan bir ruj kullanın.  

Bronzlaşma tesiri yaratın 

Bronz tene sahipseniz dişleriniz olduğundan daha beyaz gözükebilir. Bilhassa de yazları naturel olarak kazanılan bu bronzluk dişlerinizi tam istediğiniz benzer biçimde gösterecek. Kış aylarında bronzluğunuzu kaybetmeye başlayınca da imdadınıza bronzlaştırıcılar yetişecek. Elmacık kemiklerinize ve burnunuzun üzerine uygulayacağınız mat bir bronzlaştırıcı en iyi sonucu verir. Elbet, daha eşit bir renk hissi elde etmek için bronzlaştırıcıyı tüm yüzünüzde kullanmak istiyorsanız, yapabilirsiniz. Aşırıya kaçmamaya dikkat edin.  

Dikkati gözlerinize çekin 

Gözlerinize doğru makyaj türünü uygulamak, dikkati dişlerinizden uzaklaştırmanın ve insanların ağzınız yerine gözlerinize odaklanmasını sağlamanın anahtarıdır. Bunun için oldukça uğraşmak yerine siyah bir göz kalemi ve rimel kullanabilirsiniz. Göz farı olarak, gözlerinizi öne çıkaracak mavi tonları tercih edin. Şeftali tonlu renklerden ne olursa olsun kaçının. Bu renkler dişlerinizi daha sarı izah edebilir. 

Mavi alt tonlu ruj sürün 

Beyonce’nin makyaj sanatçısının kullandığı bu yöntem, gülümsemenizin daha beyaz görünmesi için görkemli bir ipucu. Beyaz bir gülümsemenin anahtarı mavi alt tonlu yada soğuk tonlu rujlar. Yürekli hareket etmek istiyorsanız, mor renkli bir ruj bile tercih edebilirsiniz. Mavi alt tonlu rujlarda bulunan gölgeler dişlerinizle karşıtlık oluşturacak ve daha beyaz görünmelerini sağlayacak. Göz farında olduğu benzer biçimde rujda da turuncu ve bakır tonlardan kaçınmalısınız. Şu sebeple bunlar dişlerinizi sarımsı izah edebilir. 

Bol miktarda dudak parlatıcısı sürün 

Dudak parlatıcısı, ağzınızın daha parlak ve daha dolgun görünmesi için muhteşem bir makyaj malzemesi. Bu mükemmel araç-gereç bununla birlikte dişlerinizi daha beyaz gösterme mevzusunda da oldukça etkili. Ilk olarak bir ruj sürün ve üstüne bol miktarda parlatıcı uygulayın. Bilhassa de dudaklarınızın ortasına oldukça fazla parlaklık uygulayın. Bunu yaptığınızda yalnız dişleriniz beyaz görünmekle kalmayacak, bununla birlikte ön plana çıkacak. 

Naturel diş beyazlatma şekilleri 

Makyaj teknikleri, daha parlak ve ışıltılı bir gülümseme yaratmanın muhteşem bir yolu. Sadece dişlerimizin beyaz görünmesinin en iyi yolu yalnız bunlar değil. Dişleri beyazlatmak için aşındırıcı temizleme ürünleri kullanmaya gerek yok. Bunun yerine, dişlerinizi sıhhatli ve temiz tutmak için alışkanlıklar edinin. Günde 3 kez fırçalamaya ek olarak, diş sağlığınızı iyileştirmek için mükemmel olan bazı yiyecekleri tüketin. Bu yiyecekler; 

Çilek: Bu meyve koyu renkli olmasına karşın, naturel bir diş beyazlatıcı olan ve ağızdaki bakterileri yok etmeye destek olan malik asit adlı bir enzim ihtiva eder. 

Süt ürünleri: Peynir, yoğurt ve süt, diş minesini güçlendiren ve beyazlatan bir mineral olan kalsiyum ihtiva eder. 

Kereviz: Lifli meyve ve sebzeler yalnız dişleri beyaz tutmakla kalmaz, bununla birlikte diş eti dokusunun daha sıhhatli olmasına da destek verir. 

Elma: Bu meyve plağı temizlemeye destek verir. Bunu yaparak dişlerinizi sıhhatli ve beyaz meblağ. 

 

İLİşKİLİ HABERLER Şizofreni Hastalarının Koronavirüsten Ölme Riski 3 Kat Daha Fazla!

Şizofreni Hastalarının Koronavirüsten Ölme Riski 3 Kat Daha Fazla!

Sevgililer Gününe Koronavirüs Engeli!

Sevgililer Gününe Koronavirüs Engeli!

Koronavirüs Grip Bulaşını Azalttı

Koronavirüs Grip Bulaşını Azalttı

Organ Nakli Olanlar Koronavirüs Aşısı Olabilir mi?

Organ Nakli Olanlar Koronavirüs Aşısı Olabilir mi?

İLİşKİLİ GALERİLER Bu Ülkede Koronavirüse Yakalanmak Yasaklandı

Bu Ülkede Koronavirüse Yakalanmak Yasaklandı

Koronavirüs Salgınında Umut Veren Gelişme!

Koronavirüs Salgınında Ümit Veren Gelişme!

Bilim Kurulu Uyardı! Mutasyona Uğramış Koronavirüs Nedeniyle Yeni Önlemler mi Alınacak?

Bilim Kurulu Uyardı! Mutasyona Uğramış Koronavirüs Sebebiyle Yeni Önlemler mi Alınacak?

Mutasyona Uğrayan Koronanın En Sinsi Belirtisi Açıklandı

Mutasyona Uğrayan Koronanın En Kurnaz Emaresi Açıklandı

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir