Doğal Tırnak Bakım Uygulamaları
Doğal Tırnak Bakım Uygulamaları

Doğal Tırnak Bakım Uygulamaları

Tırnak kırılmasının tek sebebi bir bölgelere vurarak kırmak değildir.  Vitamin ve mineral eksikliği benzer biçimde durumlar da tırnaklar güçsüzleşip kırılmasına niçin olur. Fakat merak etmeyin. Evinizde bulunan malzemeler ile fazlaca kolay bir halde tırnak bakımınızı yapabilirsiniz.

DOĞAL MAZLEMELERLE TIRNAK BAKIMI

Mutfaklarımızda sürekli kullandığımız sıhhatli malzemeleri tırnak bakımı iiçin kullanmayı düşündünüz mü? Kullanacağınız malzemelerin karışımında dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan mühim bir uyarımız olacak. Kullanılacak herhangi bir malzemeye karşı vücudunuzun alerjik tepki gösterip göstermediğini evvel denetim etmelisiniz.

ZEYTİNYAĞI BAKIM KÜRÜ

İlk olarak zeytinyağını kullanabilirsiniz. İçerisinde yağ asitleri ve antioksidan olduğundan tırnakların güçlenmesi ve kırılmalara karşı daha dirençli olmasını elde edecektir.

Çeyrek bardak kadar zeytinyağı (ortalama olarak 60 mg’ye denk geliyor) ve beş damla limon suyunu bir kabın içinde güzelce karıştırın. Bu karışımı yaptıktan sonrasında tırnaklarınızı bu karışımın içinde 15 dakika beklemeye alın. Zeytinyağlı tırnak maskesini her gün uygulayabilirsiniz. Bu karışımı uyguladıktan sonrasında isterseniz buzdolabında saklayabilirsiniz.

YUMURTA, PAPAYA VE BADEM YAĞI KÜRÜ

Yumurta vücudumuzun gereksinim duyduğu besinlerdendir. Yumurtayı papaya ve badem yağı ile karıştırıp tırnaklarınız için besleyici bir bakım yapabilirsiniz. Bu karışım tırnak etlerinizin hasar görmüş ya da sıhhatli görünümüne oldukça yararlı olacaktır.

Ortalama olarak 20 ml, şu demek oluyor ki iki yiyecek kaşığı kadar papaya suyu, yarım çay kaşığı badem yağı ve bir tane yumurtanın sarısı bir kaba alarak karıştırın. Bu karışım benzeşik bir jel haline gelene kadar iyice karıştırın. Peşinden minik bir fırça yardımıyla bu karışımı tırnaklarınıza uygulayın. Her tırnağınıza bu karışımı sürüp 30 dakika beklemeye alın ve arkasından sudan geçirin. Bu kürü de her gün uygulayabilirsiniz.

İLİşKİLİ HABERLER Tırnaklardaki Renk Değişimi Hastalıkların Habercisi

Tırnaklardaki Renk Değişimi Hastalıkların Habercisi

Takma Tırnak Modelleri

Takma Tırnak Modelleri

Bebeklerde Tırnak Mantarı

Bebeklerde Tırnak Mantarı

Tırnaklarınız Çabuk Kırılıyorsa Nedeni Bu Olabilir

Tırnaklarınız Acele Kırılıyorsa Sebebi Bu Olabilir

İLİşKİLİ GALERİLER Kısa Tırnakları Muhteşem Gösteren Manikür Stilleri

Kısa Tırnakları Görkemli Gösteren Manikür Stilleri

Akrilik Tırnak Uygulaması ile Sıradışı Tırnaklara Sahip Olun

Akrilik Tırnak Uygulaması ile Sıradışı Tırnaklara Haiz Olun

Şeffaf Tırnaklarla Retro Etkisine Hazır Olun

Saydam Tırnaklarla Retro Etkisine Hazır Olun

Berfu Yenenler Tırnak Eleştirilerine Cevap Verdi

Berfu Yenenler Tırnak Eleştirilerine Yanıt Verdi

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir