Doğru Kırmızı Ruj Seçimi?
Doğru Kırmızı Ruj Seçimi?

Doğru Kırmızı Ruj Seçimi?

Kırmızı ruj makyajdaki kim bilir en zor handikaplardan biri. Kendinize yakıştıracağınız doğru tonu bulmak, sürme şekli, zor kullanımı şeklinde birçok kadının olmazsa olmaz rengi olmasına karşın tercih etmeme sebebi bu sebeplerden. Kırmızı rujun artık mevsimi yok. Doğru tonlar kullanıldığında yazın açık alt tonlu kışın ise daha bordoya kaçan kırmızılar olduğunda her mevsim kullanılan bir ruj tonu haline gelmiştir. Doğru ruj seçimi yapabilmek için tene nazaran seçmek mühim isterseniz tenlere nazaran kategorilize edip doğru kırmızı ruj seçimi mevzusunda size destek olalım.
Beyaz Tenliler
Beyaz tenliler kırmızı ruj seçerken alt tonunda birazcık daha mavilik barındırmasına dikkat etmelidirler. Beyaz tende bayanların renginde soğuk alt tonlu renkler barındığı için dengelemek için kırmızı rujun içerinde mavilik barındırması size doğru renk tonunu bulmanızda destek olacaktır. Peki doğru kırmızı ruj seçimi? Yapmak için içinde mavilik barındırıp barındırmadığını iyi mi anlayabilir. Eğer seçim yaparken birkaç değişik açık, koyu şeklinde kırmızıyı alıp elinizde denediğinizde ve bakmış olduğunuzda hangisinin daha pembeye yakın yada içinde turunculuk barındırdığını anlayabilir ve seçimini buna nazaran yapabilirsiniz. İçerisinde pembelik barındıran rujlar bununla birlikte mavi alt tonlu olduğundan beyaz tende bayanlara uygun ruj tonudur.
Buğday Tenliler
Eğer buğday tende iseniz ten renginizde daha çok ısı barındığı için doğru kırmızı ruj seçimi yaparken de dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan şey seçtiğiniz kırmızının içinde turunculuk barındırıp barındırmadığı olacaktır. Eğer seçtiğiniz kırmızının alt tonunda turuncu renk tonu bulunursa işte bu renk tam size nazaran olacaktır.
Esmer Tenliler
Eğer esmer renk tonuna haiz iseniz. Teniniz daha koyu olduğundan seçmeniz ihtiyaç duyulan doğru kırmızı ruj seçimi? İçerisinde kahvelikler barındıran ve birazcık daha koyuya kaçan bir kırmızı renk tonu olmalıdır. Böylece ten renginizle beraber daha tüm duracak ve eşitlik elde edecektir.
Ek olarak bu kadar kült olan ruju seçmek ve taşımak cesaret isteyen bir iş haline gelse de bu çekici rengi doğru tonlarla beraber birleştirdiğinizde o kadar da güzel bir halde makyajınıza uyarlamak mümkün. Son olarak birazda etkisiz tenlerden anlatmak isterim yazımızda…
Yansız Ciltler
Ender görülen etkisiz ciltler her rengi kolaylıkla taşıyabilirler. Sıcak ve soğuk alt tonlu ciltlere de olan rujları tercih edebildikleri için birçok renkten ruj onlara yakışacaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir