Doğru Maşa Nasıl Yapılır?
Doğru Maşa Nasıl Yapılır?

Doğru Maşa Nasıl Yapılır?

Maşa, dalgalı saçlar elde etmek için ısıtıcı yardımı ile biçim verdiğimiz saç aletidir. Geçmişten bu yana kullanabileceğiniz maşa çeşitleri arttığı için isterseniz kıvırcık saçlara haiz olabilir yada organik görünen su dalgası yapabilirsiniz. Bunun için ayrı maşalar almanıza gerek kalmadan doğru teknikleri uygulayarak istediğiniz görünümü elde etmeniz mümkün. Peki, doğru maşa iyi mi yapılır? Hangi maşaları tercih etmek gerekiyor? İşte bilmek isteyeceğiniz tüm detaylar.
Maşa Çeşitleri Nedir?
Maşa yapmadan iyi mi olacağına karar vererek doğru teknikleri uygulamanız gerekiyor. Günlük hayatta kullanmak için organik görünmek isterken düğün maşası yapabilirsiniz. Maşa modelleri; 13 mm, 18/9 mm, 19 mm, 25 mm, 32 mm şeklinde değişik kalınlıklara haizdir. Kıvırcık saç istiyorsanız 13 mm olan en ince uçlu maşaları kullanmanız gerekiyor. Bu maşalarla istediğiniz görünümü kazanmak için saçın ucundan altına kadar saçlarınızı sarmalısınız. Kısa saçlar için kolay meydana getirilen bir işlem olsa da uzun saçlarla saçın tamamını sarmak zor olabiliyor. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan saçı kalınca olmayacak şekilde üst üste sarmak.
Sıkı bukleler elde etmek istiyorsanız 19 mm’lik saç maşaları kullanmalısınız. Sıkı dalgalar elde edeceğiniz için maşa yaptıktan sonrasında organik bir görünüm verebilirsiniz. Tüm saçları ayrı ayrı maşaladıktan sonrasında elinizle uçlarını açarak organik görünmesini sağlayabilirsiniz. Organik görünen ve yapımı kolay olan maşalı saçlar elde etmek istiyorsanız 25 mm’lik saç maşaları alabilirsiniz. Bu maşalar günlük hayatta saçlarınızı dalgalı kullanmak için uygundur. Hacimli saçlara haiz olmak için seçiminizi 38 mm’lik maşalardan yana kullanabilirsiniz.
Düzleştirici ile Iyi mi Maşa Yapılır?
Doğru maşa iyi mi yapılır; istediğiniz maşa modeline karar verdikten sonrasında hem maşa hem de düzleştirici ile değişik işlemler uygulayabilirsiniz. Maşa kullanarak dalgalı saçlar elde etmek hem zor hem de saça daha çok ısı vermesinden dolayı zararlıdır. Günlük hayatta dalgalı saçlar kullanmak istiyorsanız düzleştirici ile maşa yapabilirsiniz. Kolay şekilleri yardımıyla 15 dakikada organik dalgalar elde etmeniz mümkün.
Saçların organik görünmesi için üstler hafifçe maşalı, altlar bukleli olmalıdır. Bunun için saçınızı yukardan sıkıca toplayın. Topladığınız saçları 4-5 parça olarak ayırın ve mini tokalarla tutturarak maşa halletmeye başlayın. Topladığınız saç bölümünün en üstünden başlayarak düzleştirici arasına yerleştirin. Düzleştiriciyi kapatın ve elinizle döndürerek aşağı doğru kıvrımlı bir halde indirin. Böylece istediğiniz organik dalgalı görünümü elde edebilirsiniz. Düzleştirici ile maşa yapmak hem kolay hem de saça daha azca zarar veren bir yöntemdir.
Organik Görünen Maşa Iyi mi Yapılır?
Doğru maşa iyi mi yapılır; doğru maşa saçları suni göstermeyen, kalıp şeklinde durmayan maşalar olmalı. Dalgalı saç elde etmek istiyorsanız seçiminiz 25 mm’lik maşalardan yana olmalı. İnce uçlu maşa kullanıyorsanız da organik görünmesi için değişik yollar seyredebilirsiniz. Maşa yaptıktan sonrasında ne olursa olsun bukleleri açmanız gerekiyor. Bunun için tarak yerine elinizi kullanın. Saç spreyi yada şeklini koruyarak dondurucular yerine saç kremleri ile alttan üste saçınızı sıkın. Böylece istediğiniz görünümü kazanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir