Dudak Bakım Önerileri
Dudak Bakım Önerileri

Dudak Bakım Önerileri

Pürüzsüz dudaklara haiz olmak ve rujların kusursuz görünmesi için dudak bakımını dikkatsizlik etmemeniz gerekiyor. Dudaklar mevsim değişimleri, kullanılan kalitesi kozmetik ürünler sebebiyle zarar görebilir. Kurumuş ve çatlamış dudaklara sebep olmamak için dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan noktalar vardır. Dudak bakım önerileri ve bilmenizde fayda olan püf noktaları haberimizde bulabilirsiniz.
Dudak Bakımında Neleri Bilmeliyiz?
Pürüzsüz dudaklara haiz olmak dikkatlerin dudaklarınızda toplanmasını sağlar. Gülüşünü dahi değiştirecek dudaklara haiz olmak için günlük hayatta dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan püf noktalar vardır.
• Pürüzsüz dudaklara haiz olmak için dudaklarınızı dilinizle ıslatmayın. Islak kalan dudaklar kuruyabilir ve çatlayabilir.
• Dudaklarınızı ısırmak şeklinde bir alışkanlığınız var ise zarar verdiğinizin farkına varmanız gerekiyor. Isırılan dudaklar, bir süre sonrasında pul pul soyulabilir. Bununla birlikte renk tonunun dengesini de bozabilirsiniz.
• Dudaklar mevsim şartlarına gore kurur ve çatlar. Hem yaz hem kış aylarında dudaklarınızı nemlendirmeniz gerekiyor.
• Vücudunuzun susuz kalması dudakların çatlamasına sebep olacaktır.
• Dudak bakım ürünleri seçiminiz doğru olduğu sürece tüm sorunların önüne geçebilirsiniz. E vitamini ve aloe vera içeren dudak bakım ürünleri kullanın.
• Dudak bakımı için organik yağlar kullanabilir ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.
Dudak Kurumasının Önüne Iyi mi Geçilir?
Dudak kuruması değişik sebeplere bağlı olabilir. Mevsim şartları, dudakların susuz kalması ve vücudun susuz kalması şeklinde sebeplerden dudaklarınız kurur. Duyarlı dudaklara sahipseniz stresli bigün geçirmeniz dudaklarda kuruma ve çatlama olmasına sebep olabilir. Dudak bakım önerileri ile pürüzsüz dudaklara haiz olmanız oldukça kolay. Kurumaların önüne geçmek için ilk olarak kucak kucak su tüketmeniz gerekiyor. Dudakların da neme gerekseme duyduğunu bilmelisiniz. Dudak bakımı için hususi yağlar ve kremler kullanmalısınız. E vitamini dudak kurumasının önüne geçmek için en doğru seçim olacaktır.
Dudak bakım kremleri alırken muhteviyatında organik yağlar olmasına dikkat edebilir yada organik yağlarla evde bakım yapabilirsiniz. Dudaklarınız fazlaca sık kuruyorsa zeytinyağı ve badem yağını direkt dudaklarınıza sürebilirsiniz. Evde dudak bakımı yapmak için bal ve zeytinyağını karışmasını sağlayarak masaj yapabilirsiniz. Bal, dudakların hacimli ve pürüzsüz görünmesini elde edecektir. Zeytinyağı ise organik bir parlaklık kazanmasını elde edecektir.
Ruj Kullanmanın Zararları Neler?
Dudak bakımını ne kadar dikkat etseniz de kullandığınız kozmetik ürünleri pürüzsüz görünmesinin önüne geçebilir. Dudakların kuruması ve çatlamasının sebebi ruj kullanmanızdan kaynaklanıyor olabilir. Bilhassa mat rujlar tercih ediyorsanız dudaklarınıza yarattığı etkiyi hissedebilirsiniz. Ruj seçiminizi mümkün olduğunca organik ürünler içeren markalardan yana yapmalısınız. Ucuz kozmetik ürünleri dudaklarınıza gözle görünen zararlara sebep olduğu şeklinde cilt kanserine dahi yol açabilir.
Dudak Dolgunlaştırmak için Ne Kullanılmalı?
Dolgun ve pürüzsüz dudaklara haiz olmak için dudak bakım önerileri ile istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz kolay bir karışımla dudakların dolgun göstermek mümkün. Bal, karabiber yağı ve badem yağı karıştırın ve dudaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Haftada 3 kez yaparak istediğiniz dudaklara kavuşabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir