Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?
Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Dudak Makyajı Nasıl Yapılmalıdır?

Peeling: Dudaklar, yüzümüzde en fazlaca kurumaya yatkın bölgedir ve peeling uygulanmadığı vakit pul pul olur. Dudak makyajı olsun olmasın, dudaklar ne kadar pürüzsüz ve yumuşak olursa bir o kadar güzel görünür. Kurumuş dudaklar pütür pütür ve yara şeklinde görünen bir yüzeye haiz olduğundan ışıltıyı yansıtamaz ve üstüne hangi dudak için kullanılan malzemeyi sürerseniz sürün, istediğin kadar güzel olmaz. Bu yüzden ilkin dudakların üstündeki ölü tabakadan tamamen kurtulmak gerekir şekerli bir peeling ya da suyla ıslatılmış yumuşak uçlu bir diş fırçası ile yardımıyla dudakları temizleyip peeling yapılabilir. Dairesel hareketlerle dudaklara masaj yapmış olup tekrardan canlandırabilirsiniz. Dudaklar masaj meydana getirilen esnada kan dolaşımını hızlandırıp istenilen pembe görüntüyü alacaktır.
Nemlendirme: Kusursuz bir dudak makyajının en mühim kuralı nemlendirmedir. Kuru ve donuk dudaklar rahatsız edicidir. Dudaklarınıza peeling yaptıktan sonrasında renksiz ruj ya da balm kullanabilirsiniz.
Nötrleme: Dudak makyajı hileleri yaparken önceliğimiz dudak çizgisini yok etmektir. Cilt ile aynı tonda bir kapatıcı dudaklara uygulanabilir.
Kontürleme: Dudaklara gölgeleme işlemi uygulamak için yüze meydana getirilen kontür işlemi esnasında elmacık kemiklerinin altına koyu tonda kontür yapmış olup bu bölge ortaya çıkarılabilirsiniz. Bunun için içinde kızıllık ve turunculuk olmayan soğuk tonlu bir bronzer ya da allık kullanılabilir. Üst dudağın üstüne, burun ile dudak ayrımında kalan bölgeye ve alt dudağının organik kıvrımının tam altına hafifçe bir geçiş uygulanır. Aydınlatma: Aaydınlatma işlemini de kontür şeklinde dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Yüzün ve dudakların en uç kısımlarına aydınlatıcı sürülebilir. Üst dudağın sivri uçlarına krem ya da toz aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Yapacağınız işlem dudakların daha kalkık ve büyük görünmesine sebep olacaktır.
Dudak Çizgisi Çizme: Kullanacağınız ruj ve kalem aynı renklerde ya da uyumlu olmalıdır. Başlangıçta organik renkler kullanarak NUDE yöntemi ile işlem uygulamanız daha yararlı olacaktır.
Bu yöntemi birkaç kez denedikten sonrasında koyu renklere geçiş yapmanız daha kolay olacaktır.
Dudakları Dolgun Göstermek İçin Dudak Kalemi Iyi mi Sürülür?
Dudaklarınızın hafifçe dışına çıkaracak dudak çervenizi çerçevelemeniz gerekmektedir. Dudak kaleminin rengi rujdan bir tık daha koyu olursa dudak daha büyük görünecektir. Oldukca renk farkı ya da koyuluk olması halinde aniden 90’lı yıllara kadar gitmeniz mümkündür. Dudak kalemini sürdükten sonrasında parmağınızın ucuyla dağıtmanız fazlaca daha organik bir görünüm vereceği için bu tekniği kullanabilirsiniz. Kimse dudağını daha büyük ve dolgun göstermeye çalmış olduğu anlaşılsın istemez. Bunu fazlaca dikkatlice ve ustalıkla yapmanız gerekmektedir. Birçok tecrübe etme yapmış olup kendinize uygun tonları bulmanız mümkündür, ilk seferde başarısız olabilirsiniz fakat ten renginize ve yüzünüze yakışan tonlara dikkat edip düşünce alırsanız kendinize uygun rengi bulup istediğiniz dudak makyajını uygun malzemelerle gerçekleştirebilirsiniz. Kesinlikle fazlaca kimyasallı, merdiven altı ürünlerden kaçınmalısınız.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir