Düğün Makyajı Nasıl Tercih Edilmeli?
Düğün Makyajı Nasıl Tercih Edilmeli?

Düğün Makyajı Nasıl Tercih Edilmeli?

Gelin adaylarının makyaj seçimleri daima ten renkleri, yüz şekilleri ve saç modelleri ile uyumlu olmalıdır. Bir tek yüzü ön plana çıkarmak yada yüzün nefes görünmesine sebep olmak istediğiniz görünümü elde etmenizi engelleyecektir. Peki, düğün makyajı iyi mi tercih edilmeli? Gelin adaylarının neleri bilmesi gerekiyor? Sizler için tüm bilgileri anlattık.
Gelin Başına Bakılırsa Makyaj Seçimi Iyi mi Yapılır?
Ilk olarak gelin başı makyaj seçimi belirleyen unsurlardan biri olmalı. Gelin başı olarak tercih ettiğiniz saç modelleri yüzün şeklini olduğundan daha değişik gösterir. Orantısız bir görünüm var ise yüzü orantılı gösterecek teknikler uygulanmalı. Yüzünüze yakışan naturel bir görünüm seçtiyseniz gelinlik içinde sönük kalmamak için kesinlikle yüzü ön plana çıkarmanız gerekiyor.
Gelin başı olarak sıkı bir topuz seçtiyseniz gözlerinizi ön plana çıkaracak makyajlar tam size bakılırsa. Hafifçe buğulu bir göz makyajı ile gözleri büyük gösterecek hileler yapabilirsiniz. Kirpik diplerini yoğun doldurmak, toprak tonlarında far kullanmak, katlanma bölgesine doğru renklerle gölge vermek toplu saçlarda fazlaca önemlidir. Saçlarınızı dağınık topuz tercih ediyorsanız makyaj tonlarını renkli seçebilirsiniz. Dağınık saç yüzün üst bölgesini ön plana çıkardığı için dudaklara koyu renkli ruj uygulamanız orantılı görünmesini elde edecektir.
Gelin başı açık saçlar olan hanımefendilerin makyaj tercihleri şeftali tonları ve pembe tonları olabilir. Bu renkler naturel görünüme gölge düşürmeyeceği şeklinde yüzünüzü ortaya çıkarmak için en iyi seçimler olacaktır. Şeftali tonlarının tümünü yüzünüzde kullanabilirsiniz. Ruj, allık ve far seçiminde bu renkler bir tüm olarak daha hoş görünüm kazanmanızı elde edecektir.
Gelinlikle Iyi mi Ruj Sürülmeli?
Düğün makyajı iyi mi tercih edilmeli; düğün makyajında yüzünüze en fazlaca yakışan rujları kullanmaya devam edebilirsiniz. Her hanım, yüzünüze yakışan ruj rengini bulmuştur. Hususi günlerde de size en fazlaca yakışan renkleri tercih edebilirsiniz. Son zamanlarda gelinlikle kırmızı ruj sürmeye karşı tepkiler oluşsa da beyaz tende hanımlarda en güzel görünümler kırmızı rujlarla elde ediliyor.
Gelin makyajı teni pürüzsüz bir halde ortaya çıkaracağı için kullandığınız rujların renkleri ön plan acıkacaktır. Sadelikten yanaysanız hafifçe pembe bir parlatıcı kullanarak dudaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Bordo, mor şeklinde koyu renkler gelin makyajlarında çağdaş bir görünüm yaratmıyor. Gelin makyajını yaparken seçeceğiniz tüm renklerin trendler renkler olmasında dikkat etmelisiniz. Bu sezonun makyaj trendleri içinde nude, şeftali ve pudra pembesi renkleri içeriyor.
Gelinlikle Göz Makyajı Iyi mi Olmalı?
Düğün makyajı iyi mi tercih edilmeli; düğün makyajında en fazlaca dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bölge gözlerdir. Gözlerinizi büyük göstermek ve rengini ortaya çıkarmak için daha ilkin kullandığınız tüm teknikleri uygulamaya devam edebilirsiniz. Takma kirpik kullanmak naturel kirpiklerinizi kullanmak yerine daha doğru bir seçim olacaktır. Far renklerini göz renklerinizle en fazlaca yakışan tonlarda belirlemelisiniz. Katlanma bölgesinde kesinlikle gölge vermeniz ve eyeliner kullanmanız gerekiyor.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir