Düğün Sezonunda Saç Makyaj
Düğün Sezonunda Saç Makyaj

Düğün Sezonunda Saç Makyaj

Düğün sezonunun olmazsa olmaz saç ve makyaj trendleri içinde bu topuz, maşa ve dağınık saçlar yer ediniyor. Bu saçları tercih ederken dikkat etmemiz ihtiyaç duyulan mühim noktalar vardır. Düğün sezonunda saç makyaj iyi mi olmalı? Abiyelere gore iyi mi seçimler yapmamız gerekiyor? Tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.
Düğüne Giderken Iyi mi Makyaj Yapılmalı?
Düğünlerde heybetli olmayı sevsek de düğün yerine gore doğru makyajlar tercih etmemiz gerekiyor. Kır düğünlerinde daima gösterişten kaçarak mütevazı makyajlar tercih etmelisiniz. Balo salonlarında meydana getirilen düğünlerde ortamın şıklığını uyum sağlamak için heybetli makyajlar tercih edebilirsiniz. Konsept düğünlere en oldukça yakışan makyaj vintage seçimler oluyor.
Makyaj seçiminde kullanacağınız renkler ten renginize ve saç modelinize uygun olmalı. Yüz tipine gore doğru saç seçimleri yapmanız halinde yapacağınız tüm makyajlar yüzünüzü ön plana çıkaracaktır. Düğün makyajında takma kirpik kullanabilir, koyu renkli rujlar tercih edebilirsiniz. Bu sezonun trendleri içinde yer edinen renkli makyaj teknikleri düğünler için doğru bir seçim olacaktır. Elbise rengine uyumlu eyeliner kullanarak çağıl bir görünüm kazanabilirsiniz.
Düğün Sezonu Saç Trendleri Neler?
Düğün sezonunda saç ve makyaj trendleri her yıl karşımıza değişik modeller olarak çıkıyor. Bu sezonda en oldukça tercih edilen görünümler, naturel saçlar ve makyajlar olacak. Hem günlük hayatta hem de hususi günlerde naturel görünen saçlarla sezonun trendlerini yakalayabilirsiniz. Su dalgası maşa, dağınık topuz, ense topuzu şeklinde abartıdan uzak seçimler yapabilirsiniz. Bu sürem açık saç, düğünlerde daha oldukça tercih edilecek. Naturel dalgalı saçlarınıza saç tokası takabilir yada taç tercih edebilirsiniz. Şapka da naturel saçlarla en oldukça yakışan aksesuarlar içinde.
Sezonun saç trendlerinden biri de düz ve dağınık görünen saçlar. Bu modelleri kayık yaka, straplez abiyelerle tercih edebilirsiniz. Elbisenin yakasını ön plana çıkarmanız ihtiyaç duyulan tüy, tül şeklinde detaylar var ise sıkı bir topuz doğru seçim olacaktır. Maşalı, dağınık topuzlar bu sürem çağıl görünmenize engel olacaktır. Büyük ve heybetli topuzların yerini mütevazı ve naturel görünen topuzlar alıyor.
Abiyelerle Iyi mi Saç Tercih Edilmeli?
Saç ve makyaj tercihini abiye seçiminden sonrasında yaparak daha doğru kararlar verebilirsiniz. Heybetli abiyeler giyecekseniz saçlarınız da ne olursa olsun heybetli olmalı. Aradığınız uyumu sadece saç takıları ile yakalayabilirsiniz. Büyük topuzlar yerine mütevazı topuzlar içinde incili tokalar takabilirsiniz. Saç önüne kullanabileceğiniz saç bantları ve taçlar da oldukça zarif görünmenizi elde edecektir.
Tüy bilgileri bu sürem her parçada karşımıza çıkıyor. Kabarık abiyeler giyecekseniz saç tokasını tüylü tercih edebilirsiniz. Tüllü mini şapkalar mütevazı abiyelerin üstünde oldukça şık görünüyor. Eğer omuzlarınızı öne çıkarmak istiyorsanız saçınızı ense topuzu yaparak istediğiniz görünümü kazanabilirsiniz. Vintage saç modelleri sezonun en popüler modelleri içinde yerini aldı. Düğün sezonunda saç makyaj tercihlerinizi nostaljik görünümlerden yana kullanabilir ve istediğini görünümü kazanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir