Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?
Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Düğüne Giderken Nasıl Giyinmeli?

Düğüne giderken tercih edebileceğiniz elbiseleri kısıtlamak zor olsa gerek. Düğün yerine, zamanına, kimin düğünü olduğuna gore seçimlerinizi değiştirmelisiniz.

Doğru Abiye Seçimi Iyi mi Yapılır?

Düğünler için seçebileceğiniz en şık elbiseler abiyelerdir. Hususi günlerin olmazsa olmaz parçalarından kabul edilen abiyeler günümüzde oldukça değişik tasarımlara haiz. Düğünler için abiye seçimi yaparken abiye modelini sona bırakmalısınız. Beğendiğiniz abiyeler düğünün yapılacağı bölgelere, yakınlığınıza, vücut tipinize uygun olmayabilir. Bu tarz şeyleri dikkate alarak en uygun modelin iyi mi olacağına karar verebilir ve o modeller içinde kolaylıkla tercih yapabilirsiniz.

Yakın dost düğünü, kardeş düğünü, kuzen düğünü, yaz düğünü şeklinde dikkate almanız ihtiyaç duyulan birçok unsur vardır. Yaz düğünlerinde trendleri yakalamaya itina göstermeli, kış düğünlerinde ise nerede yapılacağına bağlı olarak abiyelerinizi doğru seçmelisiniz. Havuz başı düğünler, kır düğünleri ve salon düğünleri de seçimlerinizi değişik yapmanız ihtiyaç duyulan düğünlerdir.

Kır Düğününde Iyi mi Giyinilir?

Kır düğünlerine katılırken seçilecek elbiseler abartılı ve heybetli olmamalıdır. Düğüne giderken iyi mi giyinmeli; kır düğünlerine giderken ince kumaşlı, dökümlü, mütevazı modeller tercih etmelisiniz. Uçuşan etekler en oldukca bu düğünlere yakışır. Elbise rengini de canlı renklerden seçebilirsiniz. Beyaz ve krem renkleri haricinde sarı, pudra, kırmızı, haki şeklinde renkler tercih etmeniz mümkün.

Kır düğünlerinde siyah elbise giymemeye itina gösterin. Mümkün olduğunca bohem tesirleri taşımaya itina göstermelisiniz. Şık görünmek istiyorsanız volanlı, fırfırlı abiye modellerini tercih edebilirsiniz. Mini abiyeler de kır düğünleri için uygun modellerdir. İnce kumaşlı, uçuşan, ince kemerli bir mini abiye doğru bir seçim olacaktır. Tamamlamak için tercih edeceğiniz ayakkabılar yüksek topuklu ve heybetli olmamalı. Kır düğünleri tüm parçalarınızı mütevazı ve şık seçmeniz ihtiyaç duyulan, bohem etkisinde bırakır taşıyarak kombin yapabileceğiniz düğünlerdir.

Salon Düğünlerinde Iyi mi Giyinilir?

Balo salonu olan otellerin düğünlerine giderken heybetli abiyeler tercih edebilirsiniz. Şık salonların ağırlığına uyum saplayacak kıyafetlerin heybetli ve ağır modeller olması gerekiyor. Taşlı, dekolteli, dantelli alımlı abiyeler bu düğünler içindir. Eğer yakın dost ya da akraba düğününe katılıyorsanız dökümlü, yırtmaçlı, renkli abiye modellerini tercih edebilirsiniz.

Akraba Düğününde Iyi mi Giyinmeli?

Akraba düğünü için giyim bakarken yakınlık derecesini dikkate almanız gerekiyor. Yakın akrabaların düğünlerinde heybetli olmalısınız. Kuzen düğününde uzun abiyeler, taşlı ve dekolteli modeller tercih edebilirsiniz. Takı ve makyaj seçimlerinize de heybetli olmalıdır.

Kardeş düğünleri en oldukca itina göstermeniz ihtiyaç duyulan düğünlerdir. Düğüne giderken iyi mi giyinmeli; bu düğünlerde ev sahibi olduğunuz için uzun, iddialı, heybetli abiyeler seçmelisiniz. Abiye modellerinin sıradanlıktan uzak, değişik havaları olmalıdır. Bayağı abiyeler davetlilerin üstünde olacağı için sizin farkınızı göstermeniz gerekiyor. Kuyruklu abiyeler, payetli ve taşlı modeller, üç boyutlu elbiseler kardeş düğünleri için doğru seçimler olacaktır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir