Dumanlı Göz Makyajı Yapma
Dumanlı Göz Makyajı Yapma

Dumanlı Göz Makyajı Yapma

Gözleri ortaya çıkarmak ve tüm dikkatleri gözlerde toplamak için yapabileceğiniz makyaj teknikleri vardır. Bu teknikler içinde geçmişten bu yana en sevilen makyaj, dağınık farlarla yaptığımız dumanlı göz makyajı. Kusursuz görünen makyajları evde yapmak birazcık zor olsa da doğru tekniklerle istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Dumanlı göz makyajı yapma ve dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan tüm bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.
Dumanlı Göz Makyajı Iyi mi Yapılır?
Buğulu göz makyajı olarak da adlandırılan dumanlı göz makyajı, dikkatlerin gözde toplanmasını elde eden siyah renkli çerçeve ile meydana getirilen göz makyajıdır. Bu makyaj esnasında siyahı dağıtmamak gözlerin geri planda kalmasına ve kirli bir görünüme sebep olabilir. En zor göz makyajlarından biri olsa da küçük detaylara dikkat ederek istediğiniz görünüm elde edebilirsiniz.
• Makyaja başlamadan ilkin göz kapaklarınızı koyu renkli bir far ile doldurabilirsiniz. Kahve tonları ve kırmızı tonları olabilir.
• İkinci aşamaya geçerken göz üstünde kullanmak istediğiniz farların bir ton koyusu ile katlanma bölgesini doldurun. Katlanma bölgesi doldurmak gözlerin gölgeli görünmesini sağlar.
• Gözlere gölge verdikten sonrasında istediğiniz buğulu görünümü kazanmak için siyah bir kalem kullanmanız gerekiyor. Kirpik diplerini doldurun ve göz kenarlarına gelecek şekilde hafifçe taşırın. Eğer yoğun bir göz makyajı istemiyorsanız bir tek göz kalemi kullanarak dumanlı görünüm kazanabilirsiniz.
• Kalemle hafifçe dağıttığınız siyah çerçeve far sürmek için izleyeceğiniz yol olabilir. Siyah farı, ince bir fırça ile dağıtmanız gerekiyor. Far sürmeye kirpik diplerinden başlayın ve yavaş hareketlerle gözlerin dışına kadar bir çerçeve yapın. Göz üzerine süreceğiniz siyah far, katlanma bölgesine çıkmamalı.
• Göz altını doldurmak için gözün içine kalem sürmeyin. Göz altında yapacağınız tüm işlemlerde göz içinden uzak durmanız gerekiyor. İnce bir far fırçası kullanarak siyah farla göz altında bir çerçeve yapın ve göz üstünki farla birleştirin.
• Göz çevresine çekik bir görünüm elde edeceksiniz. Dağıtmak için karıştırma fırçası kullanın ve taşan bölgeleri paklayın.
Dumanlı Göz Makyajı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?
Dumanlı göz makyajı yapma öteki makyaj tekniklerine bakılırsa zor olsa gerek. Bu yüzden makyaj yaparken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan mühim noktalar var. Ilk olarak kullanacağınız fırçaları doğru belirlemeniz gerekiyor. Makyaj fırçanız yanlış olursa yapacağınız makyajla istediğiniz görünümü elde edemezsiniz. Günlük hayatta kullandığınız far fırçalarının yanı sıra ince far fırçaları tercih edin. Dumanlı göz makyajı yaparken kullanacağınız her renk için ayrı bir ince uçlu fırça kullanmanız gerekiyor.
Dumanlı Göz Makyajının Kalıcı Olması için Ne Yapmak Gerekiyor?
Tüm göz makyajlarında olduğu benzer biçimde dumanlı göz makyajı da akmış olduğu süre kirli ve dağınık bir görünüme sebep olur. Bunun için farın kalıcı olmasını sağlamanız gerekiyor. Makyajın kalıcı olması için kesinlikle far bazı uygulayın. Eğer far bazınız yoksa toprak tonlarında mat bir far kullanarak kendiniz de yapabilirsiniz. Hemen sonra dumanlı göz makyajı yapma aşamasına geçebilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir