Ekose Gömlek Modelleri
Ekose Gömlek Modelleri

Ekose Gömlek Modelleri

Kareli gömleklerin en güzel hali olan ekose gömlek modelleri her kadının dolabında yer verdiği parçalardan biri.

Ekose Gömlek Iyi mi Kombinlenir?

Kareli gömlek modelleri olan ekose gömlekler değişik olarak dikey ve yatay çizgilerin bir arada kullanılmasıyla ortaya çıkmıştır. Minik kareli gömlekler popülerliğini yitirirken ekose gömlekler günümüzde en fazlaca sevilen parçalar haline geldi. Fransız stilinin yansımalarını taşıyan bu parçalarla şık bir görünüm elde edilebilir. Kombin yapmak için pantolon, etek, şort ve elbise kullanabilirsiniz.

Çağıl bir ekose gömlek kombini yapmak istiyorsanız basenleri kapatacak uzunlukta gömlekleri tercih etmelisiniz. Büyük kareli gömlekler kombin için doğru seçim olacaktır. Gömlekle aynı hizada biten kot şort seçebilirsiniz. Önünü kapatmadan kullanacağınız gömleğin içinde büstiyer kullanarak istediğiniz görünümü kazanmanız mümkün. Ayakkabı seçiminizse spor ayakkabılar olmalıdır. Spor görünümlü bu parçalarla topuklu ayakkabı uyumlu görünmüyor.

Etek kombini yapmak için gömleği eteğin içine sıkıştırarak kullanmanız gerekiyor. Yüksek bel kot etek, spor ayakkabı ve gömleğin içinde kullanacağınız siyah balıkçı doğru seçimler olacaktır. Yaz kombini yapmak istiyorsanız gömleğin içinde mini üstler kullanabilirsiniz. Etek kombinlerinde kısa topuklu ayakkabılar ve mini çanta tercih edebilirsiniz.

Ekose Gömlek Şişman Mu Gösterir?

Ekose gömlek modelleri yatay ve dikey çizgilerden oluşuyor. Hareketli gömlekler olduğunuzdan daha şişman görünmenize sebep olacaktır. Büyük kareli, salaş modeller hacimli görünmenize sebep olacaktır. Sadece doğru seçimlerle olduğunuzdan daha zayıf görünebilirsiniz. Minik kareli, koyu renkli gömlekler şişman hanımefendiler için uygundur.

Şişman görünmemek için seçeceğiniz öteki parçalar da önemlidir. Mat deri pantolon, bedeni saran siyah pantolonlarla kombin yapabilirsiniz. Zayıf görünmek için bu gömleklerin uzun formlarını tercih etmeniz gerekiyor. Topuklu ayakkabıyla tamamlayacağınız kombin vücudunuzu orantılı gösterir. Ekoseli gömleklerle seçeceğiniz çantaların mütevazi ve mini olması gerekiyor.

Ekose Gömlek ile Pantolon Kombini Iyi mi Yapılır?

Geçtiğimiz kış oduncu gömlek ve pantolon kombini oldukça çağıl görünüyordu. Bu gömlekler spor formda olduğundan spor kombinleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Pantolon kombini yapmak için ilk olarak bedeninize gore doğru seçimler yapmanız gerekiyor. Zayıf hanımefendiler bacakları saran açık mavi jeans, şişman hanımefendiler mat siyah deri pantolon tercih etmeli. Gömlekler hareketli olduğundan pantolonların taşlı yada yırtık olmaması gerekiyor. Düz pantolonlar bu gömlekler için daha uygundur.

Kombini tamamlamak için gömleklerin içinde mini üstler kullanmalısınız. Salaş görünümlü gömleklerin içinde kullanacağınız parçaların kaybolması gerekiyor. Bir tek gömleği ön plana çıkararak istediğiniz benzer biçimde görünebilirsiniz. Son zamanların trend ayakkabı modellerinden olan kalınca tabanlı spor ayakkabılar ve bel çantaları kullanabilirsiniz. Bel çantalarını gömleğin üzerine takmanız modelini göstermeyeceği için içine takmalısınız. Büyük el çantaları da kullanabilir ve ekose gömlek modelleri ile en doğru pantolon kombinini yapabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir