Elbise Modelleri
Elbise Modelleri

Elbise Modelleri

Günlük hayatta ve hususi günlerde seçilen elbiselerle oldukça kolay kombinler yapabilirsiniz. Bu yaz karşınıza her yerde çıkacak renkli ve desenli elbiseler revaçta.

Desenli Elbise Modelleri Iyi mi Kullanılmalı?

Bu sezona damgasını vuran desenli elbiselerde çoğu zaman çiçek bilgileri kullanılıyor. Drapeli ve fırfırlı bu modelleri tercih ederken ilk olarak vücut hatlarınıza uygun seçimler yapmalısınız. Eğer çağıl bir görünüm elde etmek istiyorsanız mini elbiseler kullanmalısınız. Geçtiğimiz sezonun uzun elbise modeli bu sürem yerini mini elbiselere bırakıyor.

Mini, drapeli ve çiçek desenli elbiselerin hoş tasarımları her hanıma yakışıyor. Seçim yaparken bir tek ten renginize uygun bir elbise belirleyebilir ve istediğiniz şeklinde kullanabilirsiniz. Beyaz tende bayanlar bu modeller arasından sarı, açık mavi şeklinde renkleri tercih etmeli. Esmer bayanlara en fazlaca koyu mavi ve yeşil renkler yakışıyor. Ayakkabı ve çanta seçimlerinizi de yeni sürem modeller olarak kullanabilir ve oldukça hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

Uzun Bayanlar Iyi mi Elbiseler Seçmeli?

Uzun bayanların elbise seçimleri tamamen uzun elbiselerden yana olmamalı. Vücut hatlarını orantılı göstermek için bacaklarınızı uzun, gövdenizi birazcık daha kısa gösteren modeller seçmelisiniz. Eğer uzun bacaklara sahipseniz elbise seçimlerini düz ve mini modellerden yana yapabilirsiniz. Gövdeniz uzun ve düzgüsel boyda bacaklara sahipseniz midi boy modeller daha doğru bir seçim olacaktır.

Hem günlük hayatta hem hususi günlerde kolaylıkla kullanabileceğiniz dökümlü elbiseleri seçebilirsiniz. Bacaklarınızı ön plana çıkarmak ve dekolte vermek istiyorsanız yırtmaçlı modellere göz atmalısınız. Etek detayında fırfır kullanılan, volanlı elbise modelleri uzun bayanlara en fazlaca yakışacak modeller içinde.

Yeni Sürem Abiye Elbise Modelleri Neler?

Abiye elbise modelleri de günlük elbise modelleriyle benzerlik gösteriyor. Desenli ve dökümlü abiyeleri bu sürem bayağı fazla görüyoruz. Uzun abiye modellerinde bahar desenlerine ağırlık veriliyor ve dökümlü eteklerle her kadının taşıyabileceği kolay modeller olarak karşımıza çıkıyor.

Mini abiye elbise modelleri ise desenlerin yanı sıra cool bir tasarıma haiz. Payetli tek omuz mini elbiseler heybetli tasarımlarıyla oldukça dikkat çekiyor. Zayıf bayanların en doğru seçimi olacak bu abiyeler içinde siyah ve gri renklere ağırlık veriliyor.

Vintage Elbiseler Iyi mi Giyilmeli?

2018’de karşımıza çıkmaya başlamış olan vintage modası hala fazlaca sevilen tasarımlar içinde. Nostaljik bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar bu elbiseler arasından yeni sezona uygun modelleri tercih etmeli. Vintage elbise tasarımlarında sıkça kullanılan fırfırlar, volan, kabarık etekler kolaylıkla kombin yapmanızı sağlayacak. Vintage elbise modelleri kullanmak istiyorsanız bağcıklı, ince topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Açık renkli bu tasarımlarla mini beyaz çantalar kullanabilirsiniz. Aksesuar seçiminin de mühim olduğu bu kombini yaparken mini inci küpeler kullanabilirsiniz.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir