En Güzel Gelinlik Modelleri
En Güzel Gelinlik Modelleri

En Güzel Gelinlik Modelleri

Gelinlik modelleri onlarca tasarımla karşınıza çıkmış olduğu için tercih yapmak oldukça zor olsa gerek.

Doğru Gelinlik Seçimi Iyi mi Yapılır?

Doğru gelinlik seçimi fiziğinize uygun kesimli modelleri bulmakla başlıyor. Ilk olarak fiziğinizi tanımalı ve vücudunuzda hangi bölgeyi ön plana çıkarmak istediğinize karar vermelisiniz. Normalden daha şişman yada daha zayıf olmanız asla problem değil. Tercih edebileceğiniz birçok gelinlik modeli olduğundan doğru seçimler kusursuz görünmenizi elde edecektir.

Geniş omuzlar, düzgüsel ölçülerde bel, kısa beden ve uzun bacaklara haiz ters üçgen vücut tipi için en doğru gelinlik modelleri A kesim modeller olacaktır. A kesim kalça ve omuzlar içinde dengeli bir görünüm yaratır. Omuzlarınızı ön plana çıkarmak straplez modeller, bacaklarınızı ön plana çıkarmak için yırtmaçlı modeller seçebilirsiniz.

Eşit genişlikte vücut hatları, düzgüsel göğüsler, eşit genişlikte omuz, kıvrımsız bel ve muntazam bacaklar hatları dikdörtgen vücutlardır. Eşit vücut hatlarına uygun doğru gelinlik modelleri düz kesim modellerdir. Kusursuz hatlarınızı gösterebileceğiniz düz kesim modeller arasından sezonun trendleri içinde yer edinen iki parça gelinlikleri tercih edebilirsiniz.

Karın bölgesi geniş, bacakları ince ve göğüsleri dolgun gelin adayları için en uygun gelinlik modelleri düz kesim ve A kesim modellerdir. Bu hatlarda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan eşit ölçüleri yakalamak için göğüsleri olduğundan ufak göstermektir. Bundan dolayı V yaka tercih ederek orantılı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kum saati vücut tipine sahipseniz belinizi ön plana çıkaran balık modelleri tercih etmelisiniz. Yarım balık formunda kuyruklu gelinlik modelleri kusursuz bir görünüm kazanmanızı elde edecektir.

Zayıf Gelin Adayları Iyi mi Gelinlikler Tercih Etmeli?

Zayıf gelin adayları için en güzel gelinlik modelleri hareketli ve asimetrik kesimli modellerdir. Zayıf hatları orantılı göstermek için değişik detaylara dikkat ederek doğru gelinlik seçimi yapabilirsiniz. Eğer kollarınız normalde daha ince görünüyorsa tül detaylı kol kesimleri tercih etmelisiniz.

Etek seçimi ne olursa olsun hacimli olmalıdır. Omuz detaylı, taş işlemeli, kat kat tül etekler zayıf hanımefendilerin olduğundan daha şişman görünmesini elde edecektir. Gelinliği tamamlayacak olan aksesuar ve duvak da heybetli olmalıdır. Kabarık duvaklar, taşlı ve heybetli aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Şişman Gelin Adayları için Doğru Gelinlik Modeli Iyi mi Olmalı?

Şişman gelin adayları için en uygun gelinlik modelleri saten kumaşlı ve bolca dökümlü gelinliklerdir. Fırfırlı, volanlı ve kabarık etekler daha şişman görünmenize sebep olacağı için düz kesim ve mütevazı etekler tercih etmelisiniz. Kol kalınlığını örtmek için tül detaylarla tasarlanmış gelinlik modellerine bakabilirsiniz. Gelinliği tamamlamak için seçeceğiniz aksesuarlar da oldukça önemlidir. Duvak yerine oldukça çağıl görünen taşlı tokalar kullanabilir, ince kolyeler ve mütevazı küpelerle gelinliği tamamlayabilirsiniz. Yaka seçimde ise şişman gelin adayları için en güzel gelinlik modelleri V yaka kesimli tasarımlardır.

Yorumlar

yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir